Wynajem auta na miesiąc - o czym należy pamiętać?

Wynajem auta na miesiąc - o czym należy pamiętać?

Wynajem auta na miesiąc to dobra alternatywa dla wypożyczania na dni i lata. Usługa ta polecana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Twoje prywatne auto uległo poważnej awarii, a Ty potrzebujesz samochodu do codziennego funkcjonowania? A może jesteś przedsiębiorcom i prowadzisz sezonową działalność gospodarczą? Jeśli tak, to usługa wynajmu auta na miesiąc jest kierowana do Ciebie. O czym musisz pamiętać przed podpisaniem umowy najmu? Zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia wynajem auta na miesiąc?

Wynajem auta na miesiąc to jedna z opcji najmu średnioterminowego dającego możliwość wypożyczenia samochodu na okres od 1 do 23 miesięcy. To doskonała propozycja dla wszystkich osób potrzebujących sprawnych technicznie pojazdów do zaspokajania doraźnych potrzeb w przypadku awarii własnego auta lub wykonujących prace sezonowe, w których niezbędne jest posiadanie niezawodnego środka transportu. Osoba wynajmująca samochód nie jest dzięki temu zobowiązana do zawierania długotrwałych umów wymagających zaangażowania znacznych środków finansowych. Po wygaśnięciu kontraktu auto zwracane jest do właściciela. W tym samym momencie najemca może zdecydować się na podpisanie nowej umowy na identycznych warunkach lub z uwzględnieniem indywidualnych zmian dotyczących modelu pojazdu czy dodatkowego wyposażenia.

Wynajem auta na miesiąc – formalności

Jedną z największych zalet wynajmu auta na miesiąc jest minimum formalności przy rezerwacji wybranego modelu oraz późniejszym podpisywaniu umowy najmu. Ogólnopolskie wypożyczalnie samochodów, takie jak Abacus Car Rental, umożliwiają klientom sprawną rezerwację on-line za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej firmy. Podczas wypełniania formularza wystarczy wskazać termin wynajmu, miejsce odbioru i zwrotu wybranego modelu oraz obowiązujący limit kilometrów. W informacjach dodatkowych można umieścić specjalne życzenia związane z wynajmem.

Właściciel pojazdu, czyli wypożyczalnia, zapewnia najemcom kompleksową pomoc przy formalnościach związanych z ubezpieczeniem samochodu, bieżącą obsługą serwisową i usuwaniem usterek oraz sezonową wymianą ogumienia, jeśli będzie taka konieczność. W czasie trwania umowy najemca nie musi martwić się również o auto zastępcze w przypadku awarii wynajętego modelu. Wszystkie te czynności zostają po stronie wynajmującego. Jedynym obowiązkiem najemcy jest uiszczenie opłaty za wynajem auta na miesiąc. Jej wysokość uzależniona jest od modelu i klasy pojazdu oraz dostępnych opcji dodatkowych. Wszystko to ustalane jest w momencie podpisywania umowy.

O czym trzeba pamiętać, wypożyczając auto na 30 dni?

Przez 30 dni trwania umowy kierowca zobowiązany jest do przestrzegania zapisów kontraktu, w tym użytkowania pojazdu zgodnie z przeznaczeniem. Najemca musi mieć świadomość, że nieprzestrzeganie zasad prawidłowego korzystania z samochodu wiąże się z koniecznością pokrycia przez niego kosztów naprawy auta. Jeszcze przed podpisaniem umowy warto więc zapoznać się z regulaminem wybranej wypożyczalni. To dokument, w którym zawarte są wszystkie informacje na temat praw i obowiązków zarówno wynajmującego, jak i najemcy. Znajdują się tam także zapisy dotyczące warunków umowy: minimalny wiek kierowcy, koszt paliwa, wysokość kaucji, limit kilometrów, cennik dodatkowego wyposażenia i ubezpieczenia oraz opłaty wynikające z niewłaściwego użytkowania samochodu.Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega