Wypożyczalnia samochodów - czy to się opłaca?

Wypożyczalnia samochodów - czy to się opłaca?

Wiele osób kojarzy wypożyczanie samochodu z usługą, na którą decydują się albo najbogatsi, albo turyści, będący bardziej skłonni wydawać pieniądze w okresie urlopowym. Tymczasem wypożyczalnia samochodów to poważny biznes, który z powodzeniem sprawdza się nie tylko na lotniskach, w dużych miastach czy też kurortach turystycznych lecz również coraz częściej wkracza do mniejszych miejscowości.

Trudne początki
Wypożyczalnie samochodów przez wiele lat kojarzyły nam się dość egzotycznie. W Polsce działały już w erze komunizmu lecz prawdziwy ich rozkwit nastąpił dopiero po naszym akcesie do Unii Europejskiej, który oznaczał otwarcie granic nie tylko dla naszych sąsiadów, ale również pozostałych mieszkańców Wspólnoty. Polskę niemalże z dnia na dzień zaczęło odwiedzać coraz więcej turystów a to właśnie turystyka jest motorem napędowym wypożyczalni samochodów. Pozytywny wpływ na rozwój branży miało również pojawienie się u nas tanich linii lotniczych, zwiększając wolumen ruchu pasażerskiego, który bezpośrednio przełożył się na ilość wynajmów aut na lotniskach. Uruchomienie wypożyczalni samochodów nie jest tanie ze względu na inwestycje jakie należy ponieść. Wynikają one głównie z konieczności posiadania odpowiedniej floty gdyż samochody muszą być nowoczesne i względnie nowe. Jednak jeśli dobrze zaplanuje się strategię biznesową swojego przedsięwzięcia, zyski przyjdą dość szybko i zwrócą poniesione nakłady.

Rynek z potencjałem
Myli się ten, kto sądzi, że wypożyczalnie samochodów przyjmą się głównie w krajach rozwiniętych, gdzie mieszkańcy zarabiają o wiele więcej, niż w Polsce. Nasz kraj uchodzi za rynek z dużym potencjałem. Polskę odwiedza coraz więcej turystów, więc naturalnym miejscem do stworzenia biznesu z wypożyczeniem aut są okolice lotnisk, zarówno większych, jak i lokalnych. Najbardziej oblegane jest lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu, w którego terminalu można znaleźć wypożyczalnię, należącą do sieci Sixt, działającej w ponad 150 krajach świata. Turyści, znając tę korporację ze swoich macierzystych krajów lub tych, które odwiedzają, chętniej skorzystają z jej usług również odwiedzając naszą stolicę po raz pierwszy. Porównując ilość samochodów do wynajęcia na liczbę mieszkańców, w Polsce jest jeszcze miejsce dla wielu podobnych podmiotów.

Nie tylko turyści
Wbrew pozorom, nie tylko turyści korzystają z usług wypożyczalni samochodów. Ich ważnym filarem są również klienci biznesowi. Wiele firm wypożycza pojazdy nie tylko dla swoich gości, ale także pracowników, którzy są delegowani do innego miasta. Taka opcja jest o wiele bardziej opłacalna w porównaniu do korzystania z tak zwanych pracowniczych taksówek. Mimo, że zwykle podpisuje się umowę, która daje dodatkowe zniżki dla osób, zlecających stałe przewozy. Tego typu kalkulacje sprawdzają się przy zleceniach krótkoterminowych, ale także dłuższych. Bywa, że firma potrzebuje samochodów na kilka miesięcy, które obejmują tworzenie konkretnego projektu. Wypożyczalnia samochodów Warszawa jest wtedy naturalnym wyborem. Dla wynajmującego koszty są nadal niższe niż w przypadku zakupu samochodu dla firmy.

Auta zastępcze
Dużą grupą klientów wypożyczalni samochodów są tak zwani klienci assistance. To firmy ubezpieczeniowe, które interesują się wynajmem aut dla swoich podopiecznych. To bardzo stabilny rynek zleceń, który nie podlega sezonowym wahaniom, jak turystyka. Najczęściej współpracę tego typu rozpoczynają jednak duże firmy o uznanej renomie. Silne, stabilne podmioty mają wiele atutów przy negocjacjach, ustalając szczegóły kontraktu. Warto nieraz przystąpić do sieci franczyzowej, aby móc powalczyć o tego typu partnerów. Taka opcja gwarantuje również dostęp do floty pojazdów oraz stały napływ zleceń. Ilość klientów, których auta zostały uszkodzone utrzymuje się bowiem na w miarę porównywalnym poziomie. Celując w klientów assistance nie trzeba koniecznie nastawiać się na stworzenie wypożyczalni samochodów wyłącznie w dużym mieście. Takie usługi doskonale sprawdzają się również w miastach, mających mniej niż 100 tys. mieszkańców.

Wypożyczanie samochodu nie jest drogą usługą. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy z auta będzie korzystało kilka osób, poruszających się na tej samej trasie.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin