Wyprawa klubu motocyklowego za granicę - o czym należy pamiętać?

Wyprawa klubu motocyklowego za granicę - o czym należy pamiętać?

Dłuższa wyprawa motocyklem za granicę wymaga dokładnego przygotowania. Musimy zadbać nie tylko o ustalenie dogodnego dla wszystkich członków klubu terminu oraz trasy wyprawy, ale także wykonać szczegółowy przegląd techniczny wszystkich pojazdów, przygotować komplet dokumentów oraz zadbać o rezerwację noclegów na trasie.

Przegląd techniczny wszystkich motocykli
Przygotowania do wyjazdu zagranicznego motocyklem warto rozpocząć od dokładnego zweryfikowania jego stanu technicznego oraz sprawności. Badaniom powinni poddać się wszyscy członkowie klubu po to, aby problemy techniczne czy awaria jednego pojazdu nie spowodowały opóźnień i problemów na trasie. Przegląd techniczny warto wykonać na około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem, aby mieć czas na dokonanie niezbędnych napraw.

Na przegląd warto udać się do sprawdzonego warsztatu lub mechanika, do którego mamy zaufanie. Niezbędne będzie sprawdzenie poziomu płynów, stanu i sprawności hamulców, silnika i akumulatora. Nie należy także zapominać o przeprowadzeniu kontroli stanu opon oraz ich wymianie na nowe w razie potrzeby. Wszystko to pozwoli bezpiecznie wyruszyć w trasę oraz da nam pewność, że po drodze nie spotka nas ani awaria, ani inne problemy związane z funkcjonowaniem pojazdów.

Lista przedmiotów i dokumentów do zabrania na wyprawę
Wyruszając na dłuższą wyprawę motocyklem powinniśmy sporządzić listę potrzebnych w podróży rzeczy. Powinny się na niej znaleźć takie elementy, jak apteczka wyposażona w niezbędne leki i środki opatrunkowe, kamizelka odblaskowa, komplet kluczy oraz bezpieczników, które w razie drobnych usterek pozwolą nam na samodzielną ich naprawę w trasie.

Na liście powinny znaleźć się także niezbędne dokumenty, które powinniśmy mieć przy sobie za granicą. Oprócz dowodu osobistego, prawa jazdy i ubezpieczenia OC warto zabrać ze sobą kartę ICE umożliwiającą kontakt służb ratowniczych z naszymi bliskimi oraz EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której skorzystamy z bezpłatnej opieki medycznej na terenie UE.

Aby nieco urozmaicić motocyklową wyprawę za granicę przed wyjazdem warto zaopatrzyć się także w praktyczne przypinki na zamówienie, które wręczymy wszystkim uczestnikom wyjazdu. Przypinki na zamówienie możemy dowolnie spersonalizować nanosząc na nie m. in. logo klubu, imiona uczestników wyprawy oraz datę wyjazdu. Dzięki temu zyskamy wspaniałą pamiątkę, która przez długi czas będzie przypominała nam o odbytej podróży oraz przywoływała związane z nią wspomnienia.

Szczegółowe planowanie trasy wyprawy
Przed wyruszeniem na zagraniczną wyprawę motocyklową warto także szczegółowo zaplanować trasę przejazdu wraz z poszczególnymi przystankami oraz atrakcjami, które chcielibyśmy zobaczyć w jej trakcie. Trasę warto ustalić wspólnie ze wszystkimi członkami klubu po to, aby każdy z nich miał wpływ na jej przebieg.

Przed wyjazdem warto także zadbać o zaplanowanie poszczególnych noclegów oraz rezerwację pokojów w motelach, hostelach, pensjonatach lub innych obiektach z zapleczem noclegowym. Da to nam pewność, że w chwili przyjazdu do danej miejscowości na miejscu znajdziemy obiekt dysponujący odpowiednią liczbą wolnych pokojów.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin