Wyprawa klubu motocyklowego za granicę - o czym należy pamiętać?

Wyprawa klubu motocyklowego za granicę - o czym należy pamiętać?

Dłuższa wyprawa motocyklem za granicę wymaga dokładnego przygotowania. Musimy zadbać nie tylko o ustalenie dogodnego dla wszystkich członków klubu terminu oraz trasy wyprawy, ale także wykonać szczegółowy przegląd techniczny wszystkich pojazdów, przygotować komplet dokumentów oraz zadbać o rezerwację noclegów na trasie.

Przegląd techniczny wszystkich motocykli
Przygotowania do wyjazdu zagranicznego motocyklem warto rozpocząć od dokładnego zweryfikowania jego stanu technicznego oraz sprawności. Badaniom powinni poddać się wszyscy członkowie klubu po to, aby problemy techniczne czy awaria jednego pojazdu nie spowodowały opóźnień i problemów na trasie. Przegląd techniczny warto wykonać na około dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem, aby mieć czas na dokonanie niezbędnych napraw.

Na przegląd warto udać się do sprawdzonego warsztatu lub mechanika, do którego mamy zaufanie. Niezbędne będzie sprawdzenie poziomu płynów, stanu i sprawności hamulców, silnika i akumulatora. Nie należy także zapominać o przeprowadzeniu kontroli stanu opon oraz ich wymianie na nowe w razie potrzeby. Wszystko to pozwoli bezpiecznie wyruszyć w trasę oraz da nam pewność, że po drodze nie spotka nas ani awaria, ani inne problemy związane z funkcjonowaniem pojazdów.

Lista przedmiotów i dokumentów do zabrania na wyprawę
Wyruszając na dłuższą wyprawę motocyklem powinniśmy sporządzić listę potrzebnych w podróży rzeczy. Powinny się na niej znaleźć takie elementy, jak apteczka wyposażona w niezbędne leki i środki opatrunkowe, kamizelka odblaskowa, komplet kluczy oraz bezpieczników, które w razie drobnych usterek pozwolą nam na samodzielną ich naprawę w trasie.

Na liście powinny znaleźć się także niezbędne dokumenty, które powinniśmy mieć przy sobie za granicą. Oprócz dowodu osobistego, prawa jazdy i ubezpieczenia OC warto zabrać ze sobą kartę ICE umożliwiającą kontakt służb ratowniczych z naszymi bliskimi oraz EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której skorzystamy z bezpłatnej opieki medycznej na terenie UE.

Aby nieco urozmaicić motocyklową wyprawę za granicę przed wyjazdem warto zaopatrzyć się także w praktyczne przypinki na zamówienie, które wręczymy wszystkim uczestnikom wyjazdu. Przypinki na zamówienie możemy dowolnie spersonalizować nanosząc na nie m. in. logo klubu, imiona uczestników wyprawy oraz datę wyjazdu. Dzięki temu zyskamy wspaniałą pamiątkę, która przez długi czas będzie przypominała nam o odbytej podróży oraz przywoływała związane z nią wspomnienia.

Szczegółowe planowanie trasy wyprawy
Przed wyruszeniem na zagraniczną wyprawę motocyklową warto także szczegółowo zaplanować trasę przejazdu wraz z poszczególnymi przystankami oraz atrakcjami, które chcielibyśmy zobaczyć w jej trakcie. Trasę warto ustalić wspólnie ze wszystkimi członkami klubu po to, aby każdy z nich miał wpływ na jej przebieg.

Przed wyjazdem warto także zadbać o zaplanowanie poszczególnych noclegów oraz rezerwację pokojów w motelach, hostelach, pensjonatach lub innych obiektach z zapleczem noclegowym. Da to nam pewność, że w chwili przyjazdu do danej miejscowości na miejscu znajdziemy obiekt dysponujący odpowiednią liczbą wolnych pokojów.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty