Zakupy przez internet - jaką formę wysyłki wybrać

Zakupy przez internet - jaką formę wysyłki wybrać

Zastanawialiście się kiedyś nad tym ile macie możliwości wysyłki towarów zamówionych przez Internet? Bez względu na to czy zamawiacie rzeczy z allegro.pl czy ze sklepu internetowego - z każdym rokiem przybywa nam nowych opcji wysyłki przesyłek. Spróbujemy zrobić zestawienie możliwych form wysyłki jakie są obecnie najpopularniejsze.

Przesyłka kurierska
Najbardziej lubiana i doceniania przez wszystkich, którym zależy na czasie dostawy. Najczęściej towar zamówiony z takim sposobem wysyłki trafia do nas następnego dnia od momentu wysyłki. Bez względu na to czy zamawiamy paczkę z drugiego końca Polski czy z miasta leżącego niedaleko. Logistyka firm kurierskich jest na bardzo wysokim poziomie i można liczyć na szybkie i sprawne dostarczenie paczki pod wskazany adres. Ponadto wszystkie firmy kurierskie oferują monitorowanie paczki co znacznie ułatwia oczekiwanie na przesyłkę. Wiemy czy paczka jest już w doręczeniu czy jeszcze nie. Największym problemem przesyłek kurierskich jest termin ich dostarczenia. Jeśli paczki zamawiamy pod nasz domowy adres to chcielibyśmy aby kurier dotarł do nas w momencie jak jesteśmy w domu. A to jest problemem gdyż najczęściej rozwożą oni paczki od rana do około godziny 15-16. Alternatywą jest zamówienie paczki pod adres miejsca gdzie pracujemy - oczywiście jeśli mamy możliwość odebrania tam przesyłki.

Przesyłka pocztowa
Najstarszy sposób przesyłania paczek zawsze kojarzy nam się z Pocztą Polską. Jest to popularny sposób wśród osób, którym zależy na tym aby paczka mogła być odebrana przez nich w dowolnym terminie (jeśli listonosz nie zastanie nas w domu paczka czekać będzie na nas na poczcie). Sytuacja komplikuje się niestety w sytuacji, w której trafiamy na kolejkę i musimy spędzić w niej dużo czasu. To jest chyba największy mankament Poczty.

Paczkomaty
Paczkomaty na naszym rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na to aby spotykać się z kurierem czy chodzić na pocztę i stać w kolejce. Wystarczy podejść pod maszynę, która najczęściej położona jest blisko miejsca, w którym się znajdujemy, podać kod i odebrać paczkę. Jest to zdecydowanie najbardziej wygodna forma odbioru paczki. Jednak dostępna tylko w większych miejscowościach. Osoby mieszkające w małych gminach nie mogą niestety skorzystać z tej formy odbioru przesyłki gdyż w ich miejscowościach nie ma paczkomatów. Jaka forma jest dla Was najlepsza? Jak zamawiacie produkty to jaką formę przesyłki wybieracie?


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin