Zestaw głośnomówiący do samochodu - jaki wybrać, jaki kupić?

Zestaw głośnomówiący do samochodu - jaki wybrać, jaki kupić?

Poruszanie się samochodem z słuchawką telefonu komórkowego przy uchu jest zabronione i karane mandatem. Czasami jednak zdarzają się sytuację, że musimy porozmawiać przez telefon w trakcie jazdy. Jak sobie zatem poradzić z takim problemem? Można skorzystać z zestawów głośnomówiących do samochodu, które ułatwiają nam prowadzenie auta.

Koncentracja za kierownicą
Nie ma rzeczy ważniejszej niż pełna koncentracja w czasie jazdy samochodem. Na drodze wokół naszego samochodu dzieje się tak wiele rzeczy, że aby być ich wszystkich świadomych musimy być w pełni skupieni. Nie jest zatem wskazane aby rozmawiać przez telefon w jakikolwiek sposób. Jednak jeśli już musimy używać telefonu w czasie jazdy to spróbujmy zrobić wszystko aby być jak najbardziej skoncentrowanym na jeździe. Zestaw głośnomówiący sprawdzi się w tej roli idealnie. Niektóre nowe auta mają już montowany fabrycznie. Podłącza się wtedy swój telefon poprzez bluetooth do systemu samochodu i można rozmawiać przez telefon nie odrywając rąk od kierownicy. Jeśli jednak nasze auto nie posiada takiego systemu nie mamy się czym martwić. Możemy spokojnie się w niego zaopatrzyć i doposażyć nasz samochód. Poniżej opisujemy kilka przykładowych zestawów głośnomówiących, które polecamy do zamontowania w swoim samochodzie.

Funkcje urządzeń jakie docenimy
Najważniejsze aby urządzenie spełniało swoją rolę. Dzięki zestawom głośnomówiącym mamy bez problemu rozmawiać przez telefon. Jakie zatem funkcje będą nam przydatne? W pierwszej kolejności będzie to redukcja echa i szumów. Pozwoli ona na prowadzenie czystej rozmowy niezakłóconej przez dźwięki dobiegające z auta. Docenimy to zarówno my jak i nasi rozmówcy. Kolejną przydatną funkcją będzie możliwość podłączenia dwóch telefonów. Często się zdarza, że autem jeździ więcej niż jedna osoba lub też my sami mamy dwa telefony: służbowy i prywatny. W przypadku gdy mamy możliwość podłączenia dwóch telefonów spokojnie będziemy mogli z nich korzystać naprzemiennie. Istotną cechą jest również sposób ładowania urządzenia. Najpopularniejsze zestawy głośnomówiące śą zestawami na baterie. Tzn. mogą pracować niepodłączone do źródła zasilania. Zazwyczaj taka bateria starcza na kilkadziesiąt dni czuwania i na kilkadziesiąt godzin rozmów przez telefon. W zupełności wystarczy to do normalnego użytkowania zestawu w codziennym życiu. Jeśli bateria nam się rozładuje wystarczy, że podłączymy zestaw o ładowania na kilka godzin i znów możemy cieszyć się nim w pełni. Takie zestawy głośnomówiące mają również możliwość łatwego przenoszenia pomiędzy samochodami gdyż nie wymagają odłączania żadnych kabli.

Jaki zestaw wybrać
Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli. Poniżej prezentujemy przykładowe z nich wraz z cenami:
Parrot Minikit Neo - od 199zł
Jabra Freeway - od 289zł
Bury Easy Touch Pro - od 299zł
Nokia HF-210 - od 99zł
Jabra Cruiser II - od 180zł

Największą popularnością cieszą się zestawy głośnomówiące Jabra. Naszym wyborem będzie Jabra Freeway. Nie jest to najtańsze urządzenie jednak korzystając z niego na pewno będziemy zadowoleni.Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin