Zlecenia transportowe - Jak skutecznie pozyskiwać nowych klientów?

Zlecenia transportowe - Jak skutecznie pozyskiwać nowych klientów?

Zdobywanie klientów w branży transportowej często wymaga czasu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą naprawdę duże zlecenia. Dlatego warto podjąć kroki, które pozwolą szybciej przyciągnąć nowych klientów i zapewnić stabilny rozwój biznesu. Niektóre z nich są bardzo proste, a mogą okazać się niezwykle skuteczne. Jak zatem szukać zleceń?

Samodzielnie wybieraj zlecenia na Fixly


Zwykle na klienta trzeba czekać, co wiąże się z niepewnością, kiedy w końcu trafi się ktoś zainteresowany usługą naszej firmy. Można jednak odwrócić ten proces i samodzielnie poszukać wartościowych zleceń. Umożliwia to serwis Fixly.pl. Jego działanie przypomina nieco popularne portale ogłoszeniowe, z tą jednak różnicą, że to klient dodaje zlecenie, a firma (czyli wykonawca) decyduje o tym, czy chce na nie odpowiedzieć. Tym samym, usługodawca wybiera zapytania, które go interesują i są dla niego opłacalne. 

Fixly dopasowuje rodzaj zlecenia do lokalizacji oraz listy usług, które firma dodała do swojego profilu. Wszystkie dostępne zapytania widoczne są w menu głównym. Jeśli wykonawca jest zainteresowany, to wysyła wizytówkę swojego profilu klientowi, który ostatecznie podejmuje decyzję o wyborze wykonawcy. Warto wiedzieć, że na każde zapytanie o usługę może odpowiedzieć maksymalnie pięciu.

Twórcy serwisu oddali również do użytku wykonawców aplikację mobilną Fixly PRO. Można ją zainstalować na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Zawiera wszystkie funkcjonalności serwisu i pozwala wygodnie zdobywać zlecenia z poziomu telefonu bądź tabletu.

Konto wykonawcy na Fixly można bezpłatnie zarejestrować tutaj - https://fixly.pl/rejestracja/wykonawca/transport. W serwisie można zdobywać zlecenia na różnego rodzaju usługi transportowe, w tym spedycję, przewóz samochodów, usługi kurierskie, wynajem autokaru czy transport krajowy i zagraniczny.

Strona internetowa


Firmowa strona internetowa to podstawa, bez której trudno w dzisiejszych czasach przetrwać w branży transportowej. Stworzenie własnej witryny nie jest drogie, a zdecydowanie pomoże być lepiej widocznym w sieci. Warto ją wykorzystać nie tylko jako internetową wizytówkę naszego biznesu. Możemy na niej umieścić zdjęcia floty, które podkreślą nasz profesjonalizm czy różnego rodzaju certyfikaty, pomagające budować wizerunek kompetentnej i doświadczonej firmy.

Serwisy ogłoszeniowe


Sporo potencjalnych klientów szuka firm transportowych w serwisach ogłoszeniowych. Warto więc z nich korzystać, tym bardziej, że wrzucenie kilku ogłoszeń nie wymaga zbyt wielu nakładów pracy. W efekcie możemy trafić kilka ciekawych zleceń. Należy pamiętać o angażującej treści ogłoszenia, opisaniu usług oraz zachęceniu do kontaktu. Minusem tego rozwiązania są setki telefonów i maili, z których być może znajdzie się tylko jeden, który faktycznie będzie interesujący.

Z polecenia


Polecenia zadowolonych klientów to często najlepszy sposób na nowe zlecenia. Rekomendacje zasłyszane od znajomych wywierają silny wpływ, więc warto dołożyć starań, by były one przekazywane. Dobre wrażenie wywołane u klienta, dotrzymanie ustaleń czy obsługa na wysokim poziomie to podstawy, które są gwarancją bycia pozytywnie odbieranym przez innych. Polecenia można również zbierać w Internecie. Przykładowo na Fixly istnieje system ocen i opinii, które gromadzone są na profilu wykonawcy. Dzięki temu klient może sprawdzić, czy firma jest rekomendowana przez wcześniejszych klientów. Często właśnie to decyduje o ostatecznej decyzji zlecającego.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty