17 najciekawszych miejsc znajdujących się na terenie Karpacza

17 najciekawszych miejsc znajdujących się na terenie Karpacza

Karpacz to miasto w województwie dolnośląskim należące do powiatu jeleniogórskiego. Jego dokładne położenie to Sudety Zachodnie w dolinie rzeki o nazwie Łomnica. Jeśli chodzi o ośrodki turystyczne w południowo-zachodniej Polsce jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Pomimo swojego znacznego rozwoju i rozbudowy, miejscowość ta nie utraciła swojego klimatu górskiego kurortu i dlatego każdego roku do Karpacza przyjeżdżają tysiące turystów.

Na terenie Karpacza dostępnych jest kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych w dużych hotelach oraz małych, przytulnych i luksusowych willach. Innymi słowy jest to miejsce na każdą kieszeń. Pierwsze wzmianki na temat Karpacza pochodzą z XIV wieku. Miejscowość ta była małą osadą poszukiwaczy złota, pasterzy, zielarzy, górników walońskich i prostetanckich egzulantów. W 1960 roku Karpacz otrzymał prawa miejskie. Jest to miejscowość pełna uroku, która oferuje wiele atrakcji swoim gościom. Poniżej przedstawione zostały miejsca, które warto odwiedzić będąc w tych rejonach.

Najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne w Karpaczu


Ulica Konstytucji 3 Maja - serce miasta
Jedną z najważniejszych atrakcji, którą powinien odwiedzić każdy turysta w Karpaczu jest ulica Konstytucji 3 Maja. Jest to główna ulica znajdująca się w centrum Karpacza. Łączy ona Karpacz górny z Dolnym. Warto zaznaczyć, że po zbudowaniu niewielkiej obwodnicy pod stokiem Kolorowa, ulica Konstytucji 3 Maja stała się deptakiem o długości jednego kilometra. Jest to miejsce pozwalające na ciekawe spacery i podziwianie uroków tego miasteczka.

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy
Oczywiście osobom odwiedzającym Karpacz do głowy przychodzi Śnieżka. Jest to szczyt o wysokości 1602 metrów nad poziomem morza. Śnieżka jest najwyższą górą Śląska i Czech. Wędrówki po tej górze należą do bardzo przyjemnych. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest stacja meteorologiczna.

Wyciąg krzesełkowy prowadzący na Kopę
Jest to wyciąg o długości 2278 metrów, a różnica wysokości to 530 metrów. 2,5-kilometrowa trasa jest najszybszym i najprzyjemniejszym sposobem pokonania pierwszego etapu drogi na Śnieżkę. Po pierwsze można zaoszczędzić siły na dalszą podróż, a po drugie można podziwiać niesamowite widoki z wysokości.

Magnetyczna górka - jedna z nielicznych w Polsce i na świecie
Ciekawym punktem jest ulica Strażacka. Znajduje się tam pochyły stok przeczący wszelkim prawom fizyki. Okrągłe przedmioty (takie jak na przykład butelka) nie poruszają się z góry na dół tylko samoczynnie pod górę. Drugą taką górkę w Polsce można znaleźć w miejscowości Rutwica niedaleko Wałcza w województwie zachodniopomorskim.

Kościół Wang - atrakcja prosto z Norwegii
Interesującym miejscem jest kościół, który został zbudowany w norweskiej miejscowości Vang na przełomie XII i XIII wieku. Powstał on bez użycia jakichkolwiek gwoździ. W XIX wieku został on rozebrany i wywieziony. Pierwotnym celem jego podróży był Berlin, jednak ostatecznie trafił do Karpacza i cieszy oko turystów odwiedzających to miasto.

Tor saneczkowy - szalona zabawa przez cały rok
Jeśli ktoś lubi jazdę na sankach to ten tor z pewnością będzie należeć do ulubionych atrakcji takiej osoby. Po pokonaniu 240 metrów pod górę następuje zjazd torem oferującym 11 zakrętów. Jest to dynamiczna trasa o długości 800 metrów zapewniająca niezapomniane wrażenia.

Multimedialne muzeum karkonoskich tajemnic
Jeśli ktoś lubi legendy i tajemnice to godnym polecenia miejscem jest prywatne muzeum, które korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań multimedialnych. Dzięki nim można przedstawić interesujące legendy i tajemnice w oryginalny oraz atrakcyjny sposób.

Zbiornik wodny i zapora na Łomnicy
Ta 100-metrowa zapora została zbudowana z granitowych bloków. Powstała ona w latach 1910-1915. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed powodzią. Atutem jest możliwość swobodnego poruszania się po koronie tej zapory.

Szlaki turystyczne z "Drogą Przyjaźni" na czele
Droga przyjaźni to interesujący szlak pieszy, który biegnie grzbietami Karkonoszy i jest on częścią Głównego Szlaku Sudeckiego. Trasa rozpoczyna się w Karpaczu w Przełęczy Okraj, a kończy na Przełęczy Karkonoskiej.

"Samotnia" i inne schroniska w Karpaczu
Duża liczba szlaków pieszych i tras górskich sprawiła, że w Karpaczu działa wiele schronisk. Jednym z takich miejsc godnych polecenia jest schronisko Samotnia znajdujące się w Kotle Małego Stawu. Jest ono cenione ze względu na swoje malownicze położenie oraz ze względu na możliwość dotarcia do niego z różnych lokalnych szlaków.

Ręczne drezyny - oryginalny sposób na utrzymanie formy
Na nieczynnych torach funkcjonują ręczne drezyny. Turyści muszą je napędzać siłą własnych mięśni. Jest to świetna zabawa połączona z aktywnością fizyczną.

Western City - Dziki Zachód w Polsce
Fani westernów powinni jak najszybciej odwiedzić to miasto. Jest ono stylizowane na miasta znane z westernów. Turyści mają tutaj możliwość sprawdzenia swoich sił w różnych konkurencjach i rozrywkach związanych z kowbojskim życiem.

Wioska Kalevala
Za Górnym Karpaczem turyści mogą natknąć się na wioskę typową dla Finlandii, a konkretniej dla Laponii. Można znaleźć tutaj wiele elementów związanych z Wikingami, a najmłodsi goście mogą cieszyć się postaciami z bajki "Muminki". Dzięki nowoczesnym technologiom można w tym miejscu obserwować zorzę polarną.

Ścieżki dydaktyczne w Karpaczu - spacer połączony z nauką
Na terenie Karpacza i okolic można znaleźć aż 9 ścieżek dydaktycznych. Pozwalają one na poznanie wielu zwierząt i roślin charakterystycznych dla tego regionu.

Przełęcz Okraj
Przełęcz ta jest położona na wysokości 1046 metrów nad poziomem morza. Było to miejsce najwyżej położonego przejścia granicznego między Polską, a Czechami. Ciekawą atrakcją jest kręta górska droga pozwalająca na dojechanie na miejsce samochodem.

Przełęcz Karkonoska
Przełęcz ta rozdziela główny grzbiet Karkonoszy, a jej wysokość to 1198 m n.p.m. Znajduje się tutaj godne polecenia schronisko "Odrodzenie". Trasa jest wyłączona z ruchu samochodowego ze względu na bardzo stromy podjazd.

Browar i restauracja Sowiduch
Sowiduch
to miejsce, w którym turyści mogą odpocząć i zjeść coś smacznego po trudach wędrówek po Karpaczu (pełne menu). Restauracja ta jest ciekawą atrakcją turystyczną ze względu na swój atrakcyjny i niepowtarzalny wystrój. Jest to również jedyny lokalny browar, w którym goście mogą bez problemu obserwować cały proces warzenia piwa i spróbować tego lokalnego trunku (więcej informacji).

Zimowe szaleństwa w Karpaczu


Oczywiście Karpacz to miejscowość górska, która ma wiele do zaoferowania swoim gościom nie tylko latem, ale również zimą. Liczne stoki o różnych stopniach zaawansowania, tor saneczkarski, lodowiska czy też kuligi. Sposobów na przyjemne spędzenie czasu jest tutaj bardzo wiele. To dlatego właśnie warto odwiedzać Karpacz.


Tagi: gokarty karpacz,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega