17 najciekawszych miejsc znajdujących się na terenie Karpacza

17 najciekawszych miejsc znajdujących się na terenie Karpacza

Karpacz to miasto w województwie dolnośląskim należące do powiatu jeleniogórskiego. Jego dokładne położenie to Sudety Zachodnie w dolinie rzeki o nazwie Łomnica. Jeśli chodzi o ośrodki turystyczne w południowo-zachodniej Polsce jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Pomimo swojego znacznego rozwoju i rozbudowy, miejscowość ta nie utraciła swojego klimatu górskiego kurortu i dlatego każdego roku do Karpacza przyjeżdżają tysiące turystów.

Na terenie Karpacza dostępnych jest kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych w dużych hotelach oraz małych, przytulnych i luksusowych willach. Innymi słowy jest to miejsce na każdą kieszeń. Pierwsze wzmianki na temat Karpacza pochodzą z XIV wieku. Miejscowość ta była małą osadą poszukiwaczy złota, pasterzy, zielarzy, górników walońskich i prostetanckich egzulantów. W 1960 roku Karpacz otrzymał prawa miejskie. Jest to miejscowość pełna uroku, która oferuje wiele atrakcji swoim gościom. Poniżej przedstawione zostały miejsca, które warto odwiedzić będąc w tych rejonach.

Najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne w Karpaczu


Ulica Konstytucji 3 Maja - serce miasta
Jedną z najważniejszych atrakcji, którą powinien odwiedzić każdy turysta w Karpaczu jest ulica Konstytucji 3 Maja. Jest to główna ulica znajdująca się w centrum Karpacza. Łączy ona Karpacz górny z Dolnym. Warto zaznaczyć, że po zbudowaniu niewielkiej obwodnicy pod stokiem Kolorowa, ulica Konstytucji 3 Maja stała się deptakiem o długości jednego kilometra. Jest to miejsce pozwalające na ciekawe spacery i podziwianie uroków tego miasteczka.

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy
Oczywiście osobom odwiedzającym Karpacz do głowy przychodzi Śnieżka. Jest to szczyt o wysokości 1602 metrów nad poziomem morza. Śnieżka jest najwyższą górą Śląska i Czech. Wędrówki po tej górze należą do bardzo przyjemnych. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest stacja meteorologiczna.

Wyciąg krzesełkowy prowadzący na Kopę
Jest to wyciąg o długości 2278 metrów, a różnica wysokości to 530 metrów. 2,5-kilometrowa trasa jest najszybszym i najprzyjemniejszym sposobem pokonania pierwszego etapu drogi na Śnieżkę. Po pierwsze można zaoszczędzić siły na dalszą podróż, a po drugie można podziwiać niesamowite widoki z wysokości.

Magnetyczna górka - jedna z nielicznych w Polsce i na świecie
Ciekawym punktem jest ulica Strażacka. Znajduje się tam pochyły stok przeczący wszelkim prawom fizyki. Okrągłe przedmioty (takie jak na przykład butelka) nie poruszają się z góry na dół tylko samoczynnie pod górę. Drugą taką górkę w Polsce można znaleźć w miejscowości Rutwica niedaleko Wałcza w województwie zachodniopomorskim.

Kościół Wang - atrakcja prosto z Norwegii
Interesującym miejscem jest kościół, który został zbudowany w norweskiej miejscowości Vang na przełomie XII i XIII wieku. Powstał on bez użycia jakichkolwiek gwoździ. W XIX wieku został on rozebrany i wywieziony. Pierwotnym celem jego podróży był Berlin, jednak ostatecznie trafił do Karpacza i cieszy oko turystów odwiedzających to miasto.

Tor saneczkowy - szalona zabawa przez cały rok
Jeśli ktoś lubi jazdę na sankach to ten tor z pewnością będzie należeć do ulubionych atrakcji takiej osoby. Po pokonaniu 240 metrów pod górę następuje zjazd torem oferującym 11 zakrętów. Jest to dynamiczna trasa o długości 800 metrów zapewniająca niezapomniane wrażenia.

Multimedialne muzeum karkonoskich tajemnic
Jeśli ktoś lubi legendy i tajemnice to godnym polecenia miejscem jest prywatne muzeum, które korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań multimedialnych. Dzięki nim można przedstawić interesujące legendy i tajemnice w oryginalny oraz atrakcyjny sposób.

Zbiornik wodny i zapora na Łomnicy
Ta 100-metrowa zapora została zbudowana z granitowych bloków. Powstała ona w latach 1910-1915. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed powodzią. Atutem jest możliwość swobodnego poruszania się po koronie tej zapory.

Szlaki turystyczne z "Drogą Przyjaźni" na czele
Droga przyjaźni to interesujący szlak pieszy, który biegnie grzbietami Karkonoszy i jest on częścią Głównego Szlaku Sudeckiego. Trasa rozpoczyna się w Karpaczu w Przełęczy Okraj, a kończy na Przełęczy Karkonoskiej.

"Samotnia" i inne schroniska w Karpaczu
Duża liczba szlaków pieszych i tras górskich sprawiła, że w Karpaczu działa wiele schronisk. Jednym z takich miejsc godnych polecenia jest schronisko Samotnia znajdujące się w Kotle Małego Stawu. Jest ono cenione ze względu na swoje malownicze położenie oraz ze względu na możliwość dotarcia do niego z różnych lokalnych szlaków.

Ręczne drezyny - oryginalny sposób na utrzymanie formy
Na nieczynnych torach funkcjonują ręczne drezyny. Turyści muszą je napędzać siłą własnych mięśni. Jest to świetna zabawa połączona z aktywnością fizyczną.

Western City - Dziki Zachód w Polsce
Fani westernów powinni jak najszybciej odwiedzić to miasto. Jest ono stylizowane na miasta znane z westernów. Turyści mają tutaj możliwość sprawdzenia swoich sił w różnych konkurencjach i rozrywkach związanych z kowbojskim życiem.

Wioska Kalevala
Za Górnym Karpaczem turyści mogą natknąć się na wioskę typową dla Finlandii, a konkretniej dla Laponii. Można znaleźć tutaj wiele elementów związanych z Wikingami, a najmłodsi goście mogą cieszyć się postaciami z bajki "Muminki". Dzięki nowoczesnym technologiom można w tym miejscu obserwować zorzę polarną.

Ścieżki dydaktyczne w Karpaczu - spacer połączony z nauką
Na terenie Karpacza i okolic można znaleźć aż 9 ścieżek dydaktycznych. Pozwalają one na poznanie wielu zwierząt i roślin charakterystycznych dla tego regionu.

Przełęcz Okraj
Przełęcz ta jest położona na wysokości 1046 metrów nad poziomem morza. Było to miejsce najwyżej położonego przejścia granicznego między Polską, a Czechami. Ciekawą atrakcją jest kręta górska droga pozwalająca na dojechanie na miejsce samochodem.

Przełęcz Karkonoska
Przełęcz ta rozdziela główny grzbiet Karkonoszy, a jej wysokość to 1198 m n.p.m. Znajduje się tutaj godne polecenia schronisko "Odrodzenie". Trasa jest wyłączona z ruchu samochodowego ze względu na bardzo stromy podjazd.

Browar i restauracja Sowiduch
Sowiduch
to miejsce, w którym turyści mogą odpocząć i zjeść coś smacznego po trudach wędrówek po Karpaczu (pełne menu). Restauracja ta jest ciekawą atrakcją turystyczną ze względu na swój atrakcyjny i niepowtarzalny wystrój. Jest to również jedyny lokalny browar, w którym goście mogą bez problemu obserwować cały proces warzenia piwa i spróbować tego lokalnego trunku (więcej informacji).

Zimowe szaleństwa w Karpaczu


Oczywiście Karpacz to miejscowość górska, która ma wiele do zaoferowania swoim gościom nie tylko latem, ale również zimą. Liczne stoki o różnych stopniach zaawansowania, tor saneczkarski, lodowiska czy też kuligi. Sposobów na przyjemne spędzenie czasu jest tutaj bardzo wiele. To dlatego właśnie warto odwiedzać Karpacz.Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty