Zrobienie dobrego zdjęcia samochodu wymaga nawet od fotografa amatora nutki profesjonalizmu. Niezbędna jest znajomość podstawowych technik i zasad, dzięki którym możliwe jest stworzenie dobrego ujęcia. Fotografia motoryzacyjna wyrosła z potrzeb producentów samochodów, którzy chcą jak najkorzystniej przedstawić ofertę sprzedażową swojego samochodu. Z drugiej strony portale sprzedażowe umożliwiają zwykłemu Kowalskiemu umieszczenie swojej oferty w internecie, udostępniając cały panel z opcją dodawania informacji o samochodzie, zdjęć itp. Tutaj dobre zdjęcia również mają duże znaczenie.

Czytaj więcej


Znaczna intensyfikacja codziennego życia, która dokonała się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat na terenie Polski oraz całej Europy, połączona z rozwojem środków przemieszczania się oraz komunikowania na odległość, zmusiła sporą grupę ludzi do wykonywania swoich obowiązków pracowniczych lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej w ciągłych rozjazdach.

Czytaj więcej


Kupno nowego samochodu wiąże się z dużymi wydatkami i najczęściej - z podobnie dużymi emocjami. Na niespodziewane wypadki drogowe czy też całkowitą utratę auta narażeni jesteśmy już od pierwszego wyjechania z salonu, dlatego kluczowe jest odpowiednie jego ubezpieczenie. Obligatoryjne OC to minimum, które nie chroni jednak przed wieloma sytuacjami, jakie mogą przydarzyć się nam na drodze. Sprawdź, jakie polisy dodatkowe warto wykupić, by spać spokojnie!

Czytaj więcej


Oklejanie samochodu za pomocą folii karbonowej lub tez innego rodzaju tego materiału to doskonały sposób na zmianę koloru auta oraz na ochronę oryginalnego lakieru. To czynność stosunkowo nowa na polskim rynku, ale coraz bardziej popularna.

Czytaj więcej


Współczesny rynek usług motoryzacyjnych, to nie tylko szeroko rozwinięta oferta sprzedażowa, ale przede wszystkim leasing i wynajem, które szturmem ogarnęły tę część gospodarki i zdają się dziś przeważać nad samym dosłownym handlem samochodami. Dlaczego tak się dzieje i co kryje się za umowami wynajmu samochodów?

Czytaj więcej


Zakup i utrzymanie floty samochodów to duży wydatek. Jeśli decydujemy się go ponieść, warto uważnie analizować, na co wydawane są nasze pieniądze i jakim celom służą firmowe pojazdy. Bardzo ważne jest również zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa. W tym wszystkim pomoże monitoring GPS. Omawiamy najważniejsze korzyści z jego użytkowania.

Czytaj więcej


Wakacyjne plany czasem niespodziewanie mogą się zmienić. Co jednak, gdy ponieśliśmy już spore koszty, na rezerwację noclegów, bilety czy zorganizowany przez biuro podróży wyjazd? Odzyskanie poniesionych kosztów jest możliwe, trzeba tylko zawczasu pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia.

Czytaj więcej


Planując wakacje, wybieramy docelowy kierunek, rezerwujemy miejsca noclegowe, zastanawiamy się co będziemy tam robić i oczywiście wyznaczamy trasę dojazdu. Podczas pobytu za granicą zamierzamy jak najlepiej spędzić czas, jednak nie zawsze możemy przewidzieć co się wydarzy. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, dobrze mieć polisę turystyczną oraz wiedzieć co należy robić w takiej sytuacji.

Czytaj więcej


Na pewno nie raz spotkaliście się ze stwierdzeniem, że auto jest podsterowne lub nadsterowne. Ale czy podczas jazdy mieliście niebezpieczną sytuację, w której auto wpada poślizg i tracicie nad nim kontrolę? Jak się zachować w samochodzie w takiej sytuacji? Postaramy się wam dziś przybliżyć oba te pojęcia i wskazać prawidłowe zachowania.

Czytaj więcej


W każdym samochodzie mamy możliwość wyboru odpowiedniej wersji wyposażenie według naszych potrzeb. Często korzystamy z takich udogodnień jak np. elektryczne szyby, centralny zamek, podgrzewane fotele. Wielu kierowców ceni sobie natomiast tempomat. Czym jest tempomat, jak działa i czy warto go mieć również w swoim aucie przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej