Mitsubishi L200 to pick-up, który sprawdzi się też podczas off-roadowych wypraw. Oto 5 dodatków, które ułatwią wyjazdy poza szlakiem.

Czytaj więcej


Sprzedaż samochodu z roku na rok jest coraz trudniejsza. Rynek motoryzacyjny mocno się zmienia, przez co coraz więcej osób ma problem ze sprzedażą starszych, używanych samochodów. Jakie mamy możliwości? Co zrobić, aby szybko spieniężyć swoje auto?

Czytaj więcej


Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, który pokonuje długie odległości w całej Polsce, Europie lub na świecie na pewno powoli przygotowujesz samochód na przejście z sezonu zimowego do wiosennego. Oczywiście musisz sprawdzić techniczny stan pojazdu, ewentualne uszkodzenia spowodowane mrozem i trudnymi warunkami na drodze, zmienić opony na letnie.

Czytaj więcej


Kierowca, który pokonuje rocznie więcej niż 25 000 km, zapłaci za OC średnio 348 więcej niż jego kolega, który nie przekroczy 10 000 km. Skąd te różnice? Jak obniżyć stawkę OC i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych?

Czytaj więcej


Jak nowe technologie pozwalają kontrolować przepływ informacji w świecie logistyki? Czy ktoś pamięta jeszcze zarządzanie kierowcami, autami oraz trasami w tradycyjny sposób? Dziś z pomocą przychodzą technologię, dzięki którym czas transportu się skraca, liczba kilometrów jest optymalizowana do maksimum, a firmy nie mają problemów z kontrolą swojej floty.

Czytaj więcej


Zarządzanie flotą i kontrola wydatków związanych z tankowaniem paliw stanowią problem w wielu firmach. Doskonałe rozwiązanie tego zagadnienia, to funkcjonujące z powodzeniem od jakiegoś czasu i wciąż zyskujące popularność karty flotowe, zwane również paliwowymi.

Czytaj więcej


Każdy, kto jeździ na co dzień autem , powinien wiedzieć, co można znaleźć pod maską samochodu. Wszystkie samochody posiadają takie same główne elementy. Mogę się one różnić ułożeniem, wielkością itp., jednak zazwyczaj mamy do czynienia z podobnymi elementami. Oczywiście niektóre modele samochodów mogą posiadać części dodatkowe, to zależy już od indywidualnych parametrów technicznych.

Czytaj więcej


Zima bywa bezlitosna dla akumulatorów samochodowych. Wystarczy dodatkowo chwila nieuwagi – na przykład pozostawienie auta na światłach i akumulator siada. Jak przywrócić jego funkcjonalność?

Czytaj więcej


Podróżowanie z pupilem stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Wielość rozwiązań i udogodnień oferowanych przez sklepy z akcesoriami dla zwierząt sprawiła, że właściciele czworonogów chętniej zabierają je ze sobą na wakacje czy urlopy. Aby wyjazd z psiakiem samochodem był w stu procentach bezpieczny, należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym podróż przebiegnie bez problemów.

Czytaj więcej


Sprzedający samochód zawsze chce go przedstawić w jak najlepszym świetle. Często informacje, których nam udziela są nieprawdziwe lub zostają zatajone. Ważną kwestią podczas zakupu jest przebieg. Niestety tzw. cofanie licznika jest nadal popularne. Jak sprawdzić przebieg auta, aby mieć pewność, że nie jest on przekłamany?

Czytaj więcej