W walce o klienta firmy stosują różne taktyki. W przypadku wypożyczalni samochodów jedną z nich może być opcja wynajmu samochodu bez konieczności uprzedniego uiszczenia kaucji. Czy należy obawiać się kaucji w wypożyczalni samochodów? W jakich przypadkach istnieje możliwość wypożyczenia pojazdu bez konieczności jej uiszczania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej


Każdy kierowca, który troskliwie podchodzi do swojego auta i dba o jego stan, powinien mieć w posiadaniu odkurzacz samochodowy. Wnętrze pojazdu zawsze szybko się brudzi. Zaschnięte błoto, okruchy, albo po prostu zwykły kurz - wszystko to przez kolejne tygodnie zbiera się na tapicerce i innych powierzchniach. Znacznie obniża to komfort jazdy, a także po prostu szkodzi zdrowiu kierowcy i jego pasażerów. Dlatego lepiej jak najczęściej pozbywać się z samochodu niepotrzebnych zabrudzeń. Do tego celu dobrze byłoby wybrać odpowiedni odkurzacz. Jeśli właśnie planujesz jego zakup, to koniecznie przeczytaj na co powinieneś wcześniej zwrócić uwagę.

Czytaj więcej


Przepisy ruchu drogowego bardzo szczegółowo określają wszelkie prawa i obowiązki kierowców oraz innych uczestników ruchu. Dla wielu osób nie do końca jasne są zasady dotyczące zawracania na skrzyżowaniach. W niektórych sytuacjach jest ono dozwolone, natomiast w innych znaki i sygnalizacja świetlna jednoznacznie zabraniają wykonania tego manewru. Warto wiedzieć co dokładnie na ten temat mówią aktualnie obowiązujące przepisy.

Czytaj więcej


Internet to wielkie dobrodziejstwo. Dzięki niemu można załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Jedną z nich są wszelkie obowiązki jakich trzeba dokonać, aby otrzymać prawo jazdy. Przyszli kierowcy muszą posiadać specjalny profil kandydata na kierowcę. Warto wiedzieć jak go założyć, w jaki sposób wypełnić wniosek i ile taka usługa kosztuje.

Czytaj więcej


Sytuacja drogowa na polskich rondach mogłaby wskazywać na to, iż kwestii jazdy po tego typu skrzyżowaniach poświęca się zbyt mało uwagi na kursach dla przyszłych kierowców. Rondo turbinowe wzbudza w wielu strach, chociaż jest prawdopodobnie najlepiej zaprojektowane, bezpieczne, niezbyt skomplikowane i - de facto - bezkolizyjne.

Czytaj więcej


Niemcy to jeden z tych krajów, który odwiedzamy bardzo chętnie. Spora część osób wyjeżdża tam w celach służbowych, część by zwiedzić zabytki tego pięknego kraju, jeszcze inni by odwiedzić swoich bliskich. Niezależnie od tego, w jakim celu decydujemy się na wyjazd do Niemiec, pojawia się pytanie - jaki środek transportu wybrać? Obecnie mamy wiele możliwości. Wśród nich najpopularniejsze są busy Polska-Niemcy, lot samolotem lub wyjazd własnym autem. Które z tych rozwiązań jest w stanie zapewnić nam najbardziej komfortowe warunki podróży? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej


Laptop przeznaczony do celów biznesowych powinien sprawdzać się w różnych warunkach i dawać poczucie bezpieczeństwa, nawet podczas szczególnie stresujących spotkań biznesowych. Kupując taki sprzęt, warto spojrzeń na poszczególne produkty przez nieco inny pryzmat niż przy wyborze komputera domowego. W dzisiejszym tekście dzielimy się garścią wskazówek, które ułatwią ten proces.

Czytaj więcej


Sprężarka klimatyzacji, nazywana również kompresorem, to podstawowe urządzenie do obsługi systemu klimatyzacji w każdym samochodzie, osobowym, jak i ciężarowym. Zadaniem sprężarki jest wprowadzenie w ruch czynnika chłodzącego oraz jego aktywne sprężanie i rozprowadzenie po całym systemie oraz wnętrzu samochodu. Wybór nowej sprężarki w przypadku jej awarii ma kluczowe znaczenie dla działania systemu klimatyzacji w danym pojeździe.

Czytaj więcej


Święta to szczególny czas w roku. Wspólne spotkania rodzinne, miła atmosfera, choinka i oczywiście prezenty. O ile jednak dla większości osób łatwo jest zakupić odpowiedni prezent, to jednak dla kogoś, kto posiada bardzo szczególnie i precyzyjnie określone zainteresowania, wbrew pozorom jest to całkiem trudne.

Czytaj więcej


Końcówka sezonu letniego jest czasem, w którym ze smutkiem żegnamy ciepłe, beztroskie miesiące, a po wakacjach spędzonych na jachcie, pozostają nam tylko wspomnienia. Zakończenie tego niezwykłego okresu w ciągu roku, wiąże się również z pozytywnym aspektem - właśnie wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze oferty first minute. To szczególnie ważna informacja dla tych, którzy już marzą o kolejnym urlopie.

Czytaj więcej