Posiadanie własnego pojazdu dla wielu z nas jest oczywistością. Trudno bowiem wyobrazić sobie wygodniejszy i bardziej wszechstronny rodzaj transportu. Warto jednak wiedzieć, że zakup auta nie jest rozwiązaniem do końca opłacalnym z perspektywy domowych czy firmowych wydatków.

Czytaj więcej


Wraz ze wzrostem rozwoju motoryzacji zaczęły się bardziej popularne stawać akcesoria samochodowe, których zadaniem jest ułatwianie życia kierowcom. Niektóre przydatne akcesoria są nie tylko ułatwieniem, ale dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo kierowcy. Do takich zaliczyć można tradycyjne, wszystkim nam znane przedmioty takie jak kamizelki odblaskowe, dywaniki, apteczki, trójkąty ostrzegawcze czy łańcuchy śniegowe.

Czytaj więcej


Wycieraczki już od lat stanowią podstawę wyposażenia każdego samochodu. Poprawiają one widoczność i bezpieczeństwo, a także komfort jazdy. Istnieje jednak kilka rodzajów wycieraczek samochodowych, które różnią się kształtem, konstrukcją oraz zastosowaniem. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo o ich najpopularniejszych typach, a także o tym jak poprawnie dobrać wycieraczkę samochodową do własnego auta.

Czytaj więcej


To, że ruch i wysiłek fizyczny są nam niezbędne do życia wiedzą już wszyscy, a przynajmniej prawie wszyscy. Spacerujemy, biegamy, jeździmy na rowerach i ćwiczymy. Tym aktywnościom zdecydowanie sprzyja piękna pogoda. Trudniej jest, gdy za oknem szaruga, deszcz i wiatr. A przed pracą i po pracy jest ciemno. Jak więc powinien wyglądać trening na jesień ? I jak utrzymać formę nie wychodząc z domu ?

Czytaj więcej


Regularne wykonywanie przeglądu samochodu w autoryzowanym serwisie jest podyktowane wymogami prawa. W dowodzie rejestracyjnym znajdziemy miejsce na odpowiednią pieczątkę i datę, do kiedy ważne jest badanie. Zbliżająca się data końca ważności, mobilizuje nas, aby udać się ponownie do serwisu, który sprawdzi nasz samochód. To dokonała okazja, aby przekonać się, czy jakiś element nie wymaga przypadkiem naprawy. Jeśli tak się okaże, warto to niezwłocznie zrobić, wszak niesprawny pojazd może zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Czytaj więcej


Ćwiczenie prawidłowego ustawiania lusterek jest jednym z pierwszych praktycznych zadań, realizowanych w ramach szkolenia przyszłych kierowców. Kierujący pojazdem musi wiedzieć jak poprawnie ustawić lusterka zewnętrzne i środkowe pojazdu, aby zagwarantować sobie dobrą widoczność w strefach bocznych i za bryłą pojazdu. Dobrze dopasowane lusterka w znacznym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowca jest w stanie pewniej i szybciej podejmować niektóre manewry, nie zagrażając tym samym innym uczestnikom dróg. Podpowiadamy, w jaki sposób prawidłowo ustawić lusterka w samochodzie i co się może stać w sytuacji, gdy zbagatelizujemy ten problem.

Czytaj więcej


Akumulator jest źródłem prądu dla samochodu podczas jego postoju. Większość z nas nie zastanawia się jednak nad tym, co dzieje się w aucie, kiedy z niego nie korzystamy. Tymczasem nieprawidłowy pobór prądu podczas postoju może prowadzić do awarii lub znacznego skrócenia żywotności akumulatora. Jak zatem sprawdzić pobór prądu podczas postoju i jak interpretować wynik tego pomiaru?

Czytaj więcej


Pandemia Covid – 19 na długi czas zdeterminowała nasze życie. Jej wpływ odbija się na bardzo wielu płaszczyznach, musieliśmy zmienić swoje postępowanie, przyzwyczajenia, a także dostosować się do nowej rzeczywistości. Wprowadzane przy różnych okazjach nowe przepisy wkradają się w naszą codzienność, jeżeli więc nie chcemy być narażeni na sankcje powinniśmy na bieżąco poznawać ich treść . Czy w samochodzie trzeba mieć maseczkę?

Czytaj więcej


Niezbędną czynnością dla każdej firmy transportowej lub innego przedsiębiorstwa dysponującego samochodami ciężarowymi jest znalezienie odpowiedniego serwisu. To konieczne, gdyż nawet najlepsze pojazdy ulegają awariom i biorą udział w wypadkach. Jednak jaki serwis samochodów ciężarowy wybrać? Na co zwracać uwagę, podejmując decyzję?

Czytaj więcej


Przeprowadzka w nowe miejsce jest zawsze stresującym wydarzeniem. Pakowanie, segregowanie, zamieszanie, transport... Myśląc o tym wszystkim, odsuwamy radość z zamieszkania w nowym domu. Usługi transportowe miedzy innymi na terenie Poznania proponują opcję przeprowadzki mieszkań przez fachowców. Tanie przeprowadzki w dobrej cenie powierzone specjalistom to dobre rozwiązanie, gdy nie lubisz chaosu. Przeprowadzki Poznań oferują nie tylko transport pod wskazany adres, ale także inne usługi związane z przeprowadzką. Firma przeprowadzki Poznań oferuje usługi przeprowadzkowe na terenie całego kraju. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Co oferujemy?

Czytaj więcej