Niemcy to kraj, do którego podróżujemy często i chętnie. Część z nas wybiera się tam w celach turystycznych, część z powodów biznesowych, sporo osób wciąż wyjeżdża na dłużej w poszukiwaniu pracy.

Czytaj więcej


Zastanawiasz się, kiedy należy wymienić opony na nowe? Czy jedynym kryterium jest zużycie bieżnika? A może istnieją jeszcze inne czynniki wpływające na okres użytkowania ogumienia? Dowiedz się więcej, by jeździć bezpiecznie i komfortowo.

Czytaj więcej


O tym, jak wielki problem stanowi w Polsce zjawisko smogu, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Od kilku lat władze nieustannie alarmują o złej jakości powietrza panującej w naszym kraju. Wbrew pozorom, problem smogu nie dotyczy tylko mieszkańców wielkich miast – także osoby mieszkające na wsi lub w mniejszych miejscowościach są bowiem narażone na oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem.

Czytaj więcej


Planujesz wziąć auto w leasing, ale zanim to, zastanawiasz się jak zapewnić sobie spokój ducha i znaleźć dogodną formę zabezpieczenia pojazdu? Na rynku są dostępne bardzo różne świadczenia, które mogą nie tylko zwiększyć Twoje bezpieczeństwo, ale też komfort użytkowania pojazdu. Dowiedz się, jak to działa w przypadku leasingu i dlaczego warto wykupić taką polisę dla aut firmowych.

Czytaj więcej


Dłuższa wyprawa motocyklem za granicę wymaga dokładnego przygotowania. Musimy zadbać nie tylko o ustalenie dogodnego dla wszystkich członków klubu terminu oraz trasy wyprawy, ale także wykonać szczegółowy przegląd techniczny wszystkich pojazdów, przygotować komplet dokumentów oraz zadbać o rezerwację noclegów na trasie.

Czytaj więcej


Kto z nas nie marzy o wakacjach spędzonych na ciepłych wodach w nowoczesnym i świetnie wyposażonym jachcie? Kiedyś takie marzenia były odległe - nawet ze względów technicznych zorganizowania takiego wynajmu. Dziś nie ma już tego problemu. Wynajęcie jachtu możemy załatwić w 100% on-line.

Czytaj więcej


Ferie zimowe w Polsce, w zależności od konkretnego województwa, przypadają na styczeń i luty. Najczęściej wyruszamy w nasze pięknie polskie góry – Tatry, Karkonosze, Pieniny czy Bieszczady. Wiele rodzin, a także grup znajomych decyduje się na wyjazd za granicę. Od wiele lat dużą popularnością cieszą się Alpy oraz Dolomity. Choć mróz szczypie w uszy, to i tak kochamy zimę i zimowe sporty.

Czytaj więcej


Zakup nowego kompletu opon z pewnością nie należy do przyjemnych wydatków, jednocześnie nie można tego bagatelizować, bo przecież ma to tak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Dlatego właśnie tak ważną sprawą jest odpowiednie przechowywanie opon w garażu lub w piwnicy. Jeżeli w odpowiedni sposób zabezpieczy się opony po zimie czy po lecie, z pewnością znacznie dłużej będą dobrze służyły.

Czytaj więcej


Obecnie bardzo popularne stało się korzystanie ze sklepów internetowych oraz wielu innych serwisów, za pośrednictwem których można kupić upragniony produkt. Spowodowało to zwiększenie liczby wysyłanych paczek kurierskich. Istnieją różne możliwości dostarczania przesyłek, a jedną z najbardziej popularnych form jest wysyłka za pobraniem.

Czytaj więcej


Transport drogowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów transportu. Jego podstawą są tzw. kołowe środki transportu, czyli m.in. samochody ciężarowe. Polega on na przewozie osób lub towarów po drogach lądowych. Nie ma tutaj głębszej filozofii - przewóz odbywa się z punkt A do punktu B. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet, ale również wad.

Czytaj więcej