Początek roku to najlepszy czas na planowanie letnich urlopów i wypoczynków. Wśród różnych kierunków turystycznych dużą popularnością cieszą się niezmiennie kraje europejskie. Jak kształtują się koszty podróżowania po Starym Kontynencie? Jak i na czym możesz zaoszczędzić? Sprawdź, czy stać Cię na wymarzone wakacje!

Czytaj więcej


Zapewne każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że jazda samochodem wiąże się z nieprzewidzianymi sytuacjami. Okazuje się bowiem, że nawet chwila nieuwagi, czy najzwyklejszy pech mogą skończyć się koniecznością wykonania drobnych prac naprawczych. Właśnie z tego powodu, zawsze powinniśmy mieć w naszym aucie nie tylko apteczkę, trójkąt ostrzegawczy czy kamizelkę odblaskową, ale również lewarek samochodowy.

Czytaj więcej


Hamowanie silnikiem to technika jazdy samochodem, która pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa, a także poprawienie bezpieczeństwa jazdy. Nie dla wszystkich jest to jednak łatwy i oczywisty manewr. Warto wiedzieć co daje hamowanie silnikiem, jak działa i jak prawidłowo je wykonać.

Czytaj więcej


Budowa nowych dróg i poprawa infrastruktury dla kierowców to bardzo ważne rzeczy dla osób, które często pokonują długie trasy w naszym kraju. Zobaczmy zatem, czego możemy się spodziewać po najbliższym roku. Spójrzmy na aktualnie budowane drogi oraz na odcinki, które zostaną (mamy taką nadzieję) oddane do użytku w 2020 roku.

Czytaj więcej


Zima to najgorszy okres w roku dla naszego samochodu. Opady śniegu, mróz, gołoledź skutkują koniecznością posypywania ulic solą. Sól zaś to największy wróg dla naszego samochodu. Najbardziej narażonym elementem na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych w naszym samochodzie jest bez wątpienia podwozie. To właśnie dlatego tak ważna jest prawidłowa jego konserwacja. Jeżeli dodatkowo nasz samochód posiada uszkodzenia mechaniczne, prawdopodobieństwo jego korozji wzrasta.

Czytaj więcej


Nierzadką praktyką pośród ubezpieczycieli jest stwierdzanie szkód całkowitych ubezpieczonych przedmiotów. Tak samo często naprawa nawet niewielkiej usterki samochodu może okazać się po prostu nieopłacalna. Czym jest szkoda całkowita? O tym w poniższym artykule.

Czytaj więcej


Poprzez właściwy dobór trasy można oszczędzić nie tylko paliwo, ale również czas. Optymalizacja tras ma szczególne znaczenie w transporcie.

Czytaj więcej


Choć lokalizatory w postaci breloków w różnej formie i o zróżnicowanych możliwościach dostępne były na rynku już wiele lat temu, to obecnie zaawansowana technologia i miniaturyzacja pozwala na ich znakomite wykorzystanie. Przykładem jest NotiOne - mały lokalizator, który może pomóc w codziennych sprawach, zapewnić bezpieczeństwo najbliższym czy komfort korzystania z cennych drobiazgów. Poznaj zalety rozwiązania, możliwości NotiOne i zapomnij o szukaniu ważnych rzeczy, miej wszystko pod kontrolą!

Czytaj więcej


Czasochłonne przygotowanie samochodu ciężarowego do jazdy lub rozładunek i załadunek towarów przy transporcie kombinowanym drogowym i kolejowym nie są już konieczne – przyczepy BDF to rozwiązanie tych, a także wielu innych problemów w logistyce!

Czytaj więcej


Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu, staje przed wyborem jednostki napędowej. Oferta rynku jest bardzo szeroka i stale rośnie. Z jednej strony, zwolennicy długich tras i charakterystycznego warkotu docenią silniki wysokoprężne. Z drugiej, natomiast, osoby preferujące błyskawiczne odpalenie samochodu zimą i możliwość założenia instalacji gazowej kupią samochód napędzany silnikiem wolnossącym.

Czytaj więcej