Zastanawiasz się nad idealnym sposobem finansowania samochodu? Chciałbyś mieć nowe auto, ale boisz się zamrożenia dużej części swojego kapitału? Postaw na wynajem długoterminowy, który wykorzystuje Twoje finanse jedynie w minimalnym stopniu. Zachowaj swoje oszczędności i ciesz się podróżą nowoczesnym i komfortowym samochodem.

Czytaj więcej


Choć wydawać się może, że na rynku samochodów używanych nie trudno jest odnaleźć odpowiedni egzemplarz, to jednak Ci którzy noszą się z zamiarem kupna auta z drugiej ręki mają często całkowicie odmienne zdanie. Wielu nieuczciwych handlarzy, niepewne historie oraz pochodzenie samochodów wystawianych na sprzedaż w popularnych komisach oraz ogromna ilość skutecznych sztuczek sprawiła, że wybór samochodu używanego to trudna i ryzykowna procedura. Znaczne kwoty, które obecnie poświęcamy na zakup wymarzonego pojazdu jeszcze potęgują ryzyko przykrego rozczarowania po nieudanym wyborze. W naszym artykule, opierając się na przykładzie używanych samochodów BMW postaramy się Wam podpowiedzieć co jest kluczowe podczas oglądania auta i dlaczego warto szukać go w oficjalnym salonie marki.

Czytaj więcej


Nawet jazda w zwyczajnych, miejskich warunkach może stanowić wyzwanie dla opony. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest rant ochronny w oponie, dlaczego się go wykorzystuje, jaki może mieć wpływ na Twoje wydatki na ogumienie, a także, w jakich pojazdach tego typu rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie.

Czytaj więcej


Wieluński producent posiada w swoim portfolio produktowym aż 7 typów ram wywrotek dopasowanych do każdych warunków pracy o zróżnicowanej długości. To najszersza oferta dostępna na rynku. Wielton oferuje swoim klientom, między innymi, szeroki wybór super lekkich (SL) naczep samowyładowczych. Dodatkowo wdrożył w swoich produktach rozwiązania poprawiające stabilność konstrukcji ram podczas rozładunku w trudnych warunkach. Osiągnięte rezultaty poprawy bezpieczeństwa pojazdów potwierdziły przeprowadzone testy wywrotek SL.

Czytaj więcej


Rower miejski to doskonały sposób na zadbanie o swoją kondycję fizyczną i psychiczną w mieście. Na takim rowerze można jeździć nie tylko po ulicach, czy ścieżkach rowerowych, ale także po osiedlach i drogach w parkach. Rower miejski świetnie sprawdza się dla amatorów kolarstwa, którzy chcą dojeżdżać na rowerze do pracy lub po prostu spędzać czas aktywnie.

Czytaj więcej


Podróżowanie własnym autem wiąże się z wieloma korzyściami, zwłaszcza w dobie panującej pandemii. W obowiązkowym wyposażeniu osób udających się w dalszą drogę znajduje się między innymi toaleta turystyczna kompaktowych rozmiarów. Użytkownicy takiego rozwiązania wskazują na wiele zalet z nim związanych, o których warto nieco opowiedzieć. Przede wszystkim zmieści się niemal w każdym środku transportu, na przykład w kamperze, czy samochodzie. Przenośne toalety umieszcza się także na działkach, gdzie dostęp do bieżącej wody i węzła sanitarnego jest mocno ograniczony.

Czytaj więcej


Auta z silnikami benzynowymi w konkurencji opłacalności wydają się odpadać w przedbiegach. Palą dużo drogiego paliwa. Diesle – mało, choć niezbyt taniego, a LPG – bardzo dużo, ale taniego. Co w teście długodystansowym opłaci się bardziej: ropa czy gaz?

Czytaj więcej


Każdego dnia kierowcy z Polski wyjeżdżają na Zachód. Wielu z nich prowadzi busy. Przewożą nimi pasażerów, którzy decydują się na zagraniczny wojaż i przeważnie jadą do pracy – sezonowej lub stałej. Nieraz zdarzają się także turyści, którzy chcą zobaczyć ciekawe miejsca, a także odwiedzić krewnych i przyjaciół. Dokąd Polacy najczęściej jeżdżą? I dlaczego jako środek transportu wybierają busy?

Czytaj więcej


Każda firma zatrudniająca pracowników zobowiązana jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy poszczególnych osób. Na podstawie rejestru bowiem dokonywane jest rozliczenie. Nie inaczej jest w firmach transportowych. Jednak tu wykaz taki ma szczególne znaczenie a z jego prowadzeniem wiążą się dodatkowe- określone prawem- obowiązki, choć niestety specyfika zawodu kierowcy może niekiedy utrudniać dokładne określenie rozpoczęcia oraz zakończenia pracy.

Czytaj więcej


Niszczący wpływ epidemii na nasze samopoczucie.

Czytaj więcej