Osoby, które chcą otrzymać prawo jazdy muszą przebyć bardzo długą drogę, która nie dla każdego kończy się sukcesem. W pierwszej kolejności kandydat na kierowcę musi się zapisać na zajęcia do wybranego Ośrodka Szkolenia Kierowców. Na terenie każdego miasta działa wiele szkół. Przy wyborze warto kierować się opiniami innych i zdawalnością. Po zakończeniu kursu teoretycznego i praktycznego przychodzi czas na przystąpienie do egzaminów państwowych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Składa się on z dwóch części: teoretycznej, a po jej zdaniu można przystąpić do części praktycznej. Dla wielu osób jednak test teoretyczny sprawia nie małe problemy. Warto wiedzieć jakie najtrudniejszych pytań można się spodziewać.

Czytaj więcej


Odkąd zmieniły się przepisy dotyczące rejestracji samochodu, mamy tylko 30 dni, od jego zakupu, na dokonanie tej czynności. Jak wygląda cała procedura, jakie dokumenty należy mieć przy sobie, aby załatwić to podczas jednej wizyty? Podpowiadamy.

Czytaj więcej


Niewidzialna wycieraczka to niemal magicznie brzmiące hasło, pod którym skrywa się rodzaj preparatu stosowanego od lat, zwłaszcza w trakcie wyścigów rajdowych. Jedni chwalą sobie jej praktyczność, inni uważają, że produkt zwyczajnie nie działa. Po której stronie leży zatem prawda?

Czytaj więcej


Samochody z automatyczną skrzynią biegów cieszą się stale rosnąca popularnością wśród kierowców na całym świecie. Pozwalają na wygodne podróżowanie, minimalizując konieczność zmiany przełożeń i używania sprzęgła – szczególnie istotną w miejskich korkach. Wielu użytkowników automatu nie wyobraża sobie powrotu do manualnej skrzyni biegów. Jak zatem prawidłowo jeździć samochodem z automatyczną skrzynią biegów?

Czytaj więcej


Na rynku działa wiele firm transportowych. To oznacza, że wybór tej właściwej nie jest wcale taki prosty jak mogłoby się wydawać. Warto zatem wiedzieć czym kierować się przy wyborze firmy do transportu. Zwłaszcza jeśli robi się to po raz pierwszy.

Czytaj więcej


Utrata prawa jazdy nie jest niczym przyjemnym. Nawet jeśli aktualnie prawo jazdy nie jest potrzebne to zawsze jest to sytuacja niepokojąca. Konieczne jest zgłoszenie tego faktu oraz wyrobienie wtórnika. Warto wiedzieć jakie kroki dokładnie należy podjąć w przypadku zagubienia prawa jazdy.

Czytaj więcej


Co jakiś czas kierowcy decydują się na wymianę akumulatora. Sytuacja ta najczęściej ma miejsce zimą. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie i wymienia akumulatora warto jest sprawdzić stan tego aktualnie posiadanego. Może się bowiem okazać, że wcale nie nadaje się on już tylko do wyrzucenia. Często problemem nie jest akumulator, a inne elementy elektroniki auta. Jak zatem sprawdzić stan i poziom naładowania akumulatora?

Czytaj więcej


Zakup auta wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Jedną z nich jest zgłoszenie nabycia pojazdu do urzędu skarbowego i zapłacenie podatku. Ile masz czasu na jego uregulowanie i ile on wynosi? Z jakimi innymi obowiązkami wiąże się zakup auta?

Czytaj więcej


Wrocław jest jednym z pięciu największych miast w Polsce (liczących ponad 500 tys. mieszkańców). Nic dziwnego, że podobnie jak inne wielkie miasta przyciąga zainteresowanie biznesu. Jedną z zalet pracy i prowadzenie interesów w dużym mieście takim jak Wrocław jest bliskość partnerów biznesowych.

Czytaj więcej


Meble warsztatowe, w tym specjalistyczne stoły przemysłowe, znajdują zastosowanie przede wszystkim w halach produkcyjnych, punktach serwisowych, stolarniach czy profesjonalnych warsztatach.

Czytaj więcej