W XX wieku ulubionym środkiem transportu turystów oraz osób podróżujących służbowo stał się samolot. Jednak szybkość linii lotniczych została wykorzystana również przez inną branżę. Tych, którym zależy, aby paczki z Polski do Anglii dotarły w wyjątkowo krótkim czasie, na pewno ucieszy, że mogą one zostać dostarczone właśnie drogą powietrzną. Jak wysłać przesyłkę na Wyspy Brytyjskie kurierem lotniczym?

Czytaj więcej


Jeśli planujesz wynająć samochód, sprawdź co powinieneś wiedzieć na ten temat. Należy mieć na uwadze spełnienie odpowiednich wymagań i konieczność przedstawienia kilku niezbędnych dokumentów.

Czytaj więcej


Hak holowniczy to coś, co zapewnia nam naprawdę sporą wygodę. Znacząco zwiększa funkcjonalność naszego auta, a także uniezależnia nas od wszelkiego rodzaju usług transportowych, które z roku na rok stają się coraz bardziej kosztowne. Jednak czy możemy zamontować hak samodzielnie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czytaj więcej


Większość nowoczesnych samochodów ma już wbudowane czujniki parkowania kiedy wyjeżdża z salonu. Jeżeli nawet jeździmy starszym samochodem, możemy je domontować. Całkiem niezły komplet można kupić już za 150-200 zł. Niestety najczęściej drugie tyle będziemy musieli zapłacić za montaż podzespołu. Chyba że zdecydujemy się zrobić to samodzielnie. Zobaczmy, jak zamontować czujniki parkowania krok po kroku.

Czytaj więcej


Duże rodziny, również te wielopokoleniowe bardzo często decydują się na zakup przestronnego samochodu 7-osobowego. Dzięki temu nie muszą korzystać z komunikacji zbiorowej czy dysponować dwoma samochodami, by w pełnym składzie gdzieś wyjechać. Rynek motoryzacyjny w pełni rozumie takie potrzeby i już od kilkunastu lat oferuje spory wybór różnorodnych modeli samochodów osobowych, mogących przewieźć 7 osób. Przeglądając auta 7 osobowe, jakie auto rodzinne warto wybrać?

Czytaj więcej


Chcesz przygotować swój ogród na lato? Świetnie - czas na wybór mebli ogrodowych! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by móc się nimi cieszyć przez wiele sezonów!

Czytaj więcej


Bezpieczna jazda na crossie czy quadzie wymaga stosowania zarówno odpowiedniej odzieży ochronnej, jak i kasków, które należy dopasować niezwykle starannie. Na rynku mamy wiele rodzajów kasków, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem i konstrukcją, ale także wytrzymałością i jakością wykonania.

Czytaj więcej


Posiadanie samochodu to jedno. Drugie to jego regularne serwisowanie. Nie każdego kierowcę jednak stać na korzystanie z usług autoryzowanych stacji obsługi ASO. Wielu użytkowników jest zmuszonych do szukania oszczędności w zakresie wyboru nieautoryzowanych mechaników lub wykonywania napraw we własnym zakresie. Kolejnym dylematem jest zakup odpowiednich części zamiennych. Podpowiadamy, jakich producentów zamienników wybierać, aby zapewnić sobie jakość i trwałość równą oryginałowi w rozsądnej cenie.

Czytaj więcej


Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, jak bardzo istotne są w samochodzie porządne żarówki świateł mijania oraz żarówki w światłach drogowych. Wychodząc im naprzeciw, postanowiliśmy przetestować najpopularniejsze żarówki dostępne na rynku i porównać ich specyfikacje. Pozornie może się wydawać, że różnią się tylko producentem, jednak szybko okazuje się, że różnią ich, chociażby, czasy rzeczywistego działania.

Czytaj więcej


Chłodna bryza we włosach i szum morskich fal to marzenie każdego miłośnika rowerowych wycieczek. Wyprawa wokół polskiego wybrzeża nie jest jednak tak trudna do zorganizowania, jak mogłoby się wydawać. Infrastruktura rowerowa nad Bałtykiem jest zaskakująco dobrze rozwinięta, więc w kilka dni można odkryć urokliwe nadmorskie miasteczka nie schodząc z siodełka. Portal Noclegowo.pl poleca rozpocząć przygodę w Kołobrzegu i poznać okolice jednego z największych polskich kurortów.

Czytaj więcej