W latach 90. kradzież samochodów osobowych była nagminna. Wiele lat nie można było nic zrobić, a większość skradzionych aut nigdy się nie znalazła. Mimo tego, że statystycznie kradzież aut z roku na rok maleje, pewne marki dalej są łakomym kąskiem dla złodziei. W dzisiejszych niestabilnych czasach, kiedy przez epidemię ludzie tracą pracę i oszczędności, a posiadanie samochodu jest wymogiem w niektórych zawodach, powinniśmy zastanowić się jak ochronić samochód przed kradzieżą?

Czytaj więcej


Wyjazd za granicę nie zawsze oznacza beztroski urlop. Mnóstwo Polaków opuszcza kraj w poszukiwaniu zarobku, podejmując się np. sezonowej pracy, która pozwala szybko zebrać trochę oszczędności. Taki wyjazd wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, dlatego wcześniej trzeba zadbać o ubezpieczenie.

Czytaj więcej


Od lat Skody utrzymują się w czołówce najchętniej kupowanych marek samochodów w Polsce. Głównymi zaletami czeskiej marki są niewygórowane ceny oraz wysoki poziom niezawodności. Nie dziwi zatem, że Skody są coraz częstszym widokiem na polskich drogach Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę trzech modeli, które naszym zdaniem są najbardziej interesujące. Osoby, które rozważają zakup auta i nie wiedzą jeszcze, na jaki model się zdecydować powinny koniecznie się z nim zapoznać!

Czytaj więcej


Choć trudno to przyznać, system bezkluczykowego dostępu do samochodu może okazać się groźny dla jego właściciela. Winni są oczywiście złodzieje, którzy korzystają z coraz doskonalszych metod na włamanie się do praktycznie każdego pojazdu. W tym przypadku przydatne są dla nich specjalne urządzenia chowane w walizkach.

Czytaj więcej


Organizacja transportu ładunków standardowych nie jest wymagająca. Można przewozić je zwykłymi środkami transportu. Zupełnie inaczej organizuje się transport ponadgabarytowy, który musi spełniać określone wymogi. Czym dokładnie jest transport gabarytowy? Jakie musi spełniać wymogi?

Czytaj więcej


Czy wakacje z rodziną mogą być czasem odpoczynku i pozytywnych wrażeń? Pewnie, że tak. Warto jednak wcześniej zaplanować pobyt, tak, aby podczas wyjazdu każdy był zadowolony. Jeśli zdecydowaliście się na wakacje nad morzem, oto, co warto zobaczyć w województwie Pomorskim.

Czytaj więcej


Rynek pracowniczy jest bardzo dynamiczny i na szczęście czasy, w których pracownik musiał dostosować się do absurdalnych wymagań pracodawcy, już dawno minęły. Dzisiaj pracodawca musi wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom zatrudnionych. Dlatego często nawet przedsiębiorstwa, w których transport nie odgrywa głównej roli, decydują się na wprowadzenie samochodów służbowych. Jak najłatwiej i z korzyścią dla firmy je sfinansować? Odpowiedź jest prosta!

Czytaj więcej


Realizowanie przewozów z wykorzystaniem jednej jednostki ładunkowej i kilku gałęzi transportu to realne korzyści dla wszystkich: producentów, przewoźników oraz końcowych odbiorców. Intermodalne usługi logistyczne ze względu na swoje liczne zalety z roku na rok zyskują na popularności, a znaczenie rozwiązań intermodalnych w rynku transportowym sukcesywnie wzrasta.

Czytaj więcej


Przeprowadzka jest bardzo stresującym elementem, dlatego warto wiedzieć jak się do niej przygotować. Najważniejszy jest odpowiedni plan działania, który sprawi, że stanie się ona mniej męcząca dla nas i naszych bliskich. W miastach takich jak: Poznań, Gniezno, Luboń, Września, Swarzędz możesz skorzystać z usług przeprowadzkowych https://przeprowadzkipoznan.com/, dzięki czemu nie będziesz się musiał niczym stresować.

Czytaj więcej


Przewożenie roweru samochodem to nie lada wyzwanie, nawet z pomocą akcesoriów dostępnych na rynku. Opcje pakowania jednośladu można podzielić na dwie główne kategorie: przewożenie roweru w bagażniku lub na zewnątrz auta. Obydwie mają swoje wady i zalety, a decyzja o tym który sposób wybrać często sprowadza się do własnych preferencji i pojemności bagażnika lub wytrzymałości konstrukcji auta. Jak pakować rower na krótkie i długie podróże samochodowe?

Czytaj więcej