Transport ładunków ponadgabarytowych stanowi ten typ transportu, który znacznie wyróżnia się na tle innych. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przewożenie towarów przekraczających ustalone prawnie normy przewozowe. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najważniejsze kwestie związane z transportem ponadgabarytowym? Czytaj dalej!

Czytaj więcej


Wypożyczalni aut przybywa w Polsce niczym grzybów po deszczu. W gąszczu tak licznej i zróżnicowanej oferty osoba korzystająca z wynajmu samochodu po raz pierwszy może poczuć się zagubiona. Jeśli szukasz informacji, na co zwrócić uwagę przy odbiorze wypożyczonego auta, podpowiadamy.

Czytaj więcej


Prawo jazdy to bardzo pożądany dokument, a wiele osób wręcz marzy, by jak najszybciej móc siąść za kierownicą. Może się wydawać, że tego typu pragnienia to domena osób młodych, jednak w rzeczywistości nie ma co do tego reguły. Ludzie w każdym wieku dostrzegają zalety legalnego prowadzenia samochodu – ze względu na swobodę przemieszczania się i niezależność, ale również pod kątem zarobkowym. Jak wygląda ta kwestia w Wielkiej Brytanii? Czy można zdać prawo jazdy w UK po polsku?

Czytaj więcej


Pakując się na wyjazd, szczególnie taki, który nie trwa zbyt długo, często mamy ograniczone miejsce w bagażu. Chcąc nie chcąc, rezygnujemy wtedy z zabrania przedmiotów, które nie wydają się nam niezbędne.

Czytaj więcej


Każda firma transportowa powinna dążyć do tego, by jak najbardziej usprawnić swoje działanie i maksymalizować zyski pochodzące z prowadzenia działalności. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, w jaki sposób można to osiągnąć. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad i informacji dotyczących programu spedycyjnego fireTMS

Czytaj więcej


Planując budowę magazynu jego lokalizacja ma kluczowe znaczenie. Od położenia magazynu może zależeć nawet całościowe powodzenie przedsięwzięcia. Na co zwracać uwagę szukając działki pod magazyn?

Czytaj więcej


Wybierając transport do Anglii, warto dokładnie przeanalizować obecnie dostępne możliwości, ale także funkcjonujące przepisy. Dzięki temu cały proces będzie sprawny, bezpieczny i szybki. 

Czytaj więcej


Garaże blaszane to niezwykle popularne produkty, zwłaszcza wśród osób, które mają ograniczoną mieszkalną przestrzeń lub chcą szybko wybudować funkcjonalny i solidny budynek gospodarczy, nie ponosząc wielkich kosztów. Są to konstrukcje proste i w pełni konfigurowalne, stanowiące odpowiedź na indywidualne potrzeby w zakresie bezpiecznego przechowywania różnego rodzaju pojazdów.

Czytaj więcej


Formuła 1 niewątpliwie znajduje się na szczycie sportów wyścigowych. Nawet potężniejsze dragstery z amerykańskich torów z ich ekstremalną mocą i przyspieszeniem nie mogą konkurować z globalną dominacją F1. Formuła 1 popularność zyskała przede wszystkim ze względu na szybkie tempo, mnóstwo niespodzianek na torze oraz ciągłą adrenalinę. Formuła 1 zainteresowanie wzbudza wśród fanów na całym świecie, ale także graczy obstawiających zakłady. Jaki jest sekret popularności F1? Królowa sportów motorowych dlaczego tak określa się Formułę 1?

Czytaj więcej


Czy wyjeżdżając za granicę samochodem powinniśmy sięgnąć po assistance? Czy tego typu ubezpieczenie przyda nam się w czasie zagranicznego wyjazdu? To dylemat wielu kierowców, którzy biorą pod uwagę podróżowanie własnym pojazdem. Twój również? W takim razie zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji.

Czytaj więcej