Wakacyjne plany czasem niespodziewanie mogą się zmienić. Co jednak, gdy ponieśliśmy już spore koszty, na rezerwację noclegów, bilety czy zorganizowany przez biuro podróży wyjazd? Odzyskanie poniesionych kosztów jest możliwe, trzeba tylko zawczasu pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia.

Czytaj więcej


Planując wakacje, wybieramy docelowy kierunek, rezerwujemy miejsca noclegowe, zastanawiamy się co będziemy tam robić i oczywiście wyznaczamy trasę dojazdu. Podczas pobytu za granicą zamierzamy jak najlepiej spędzić czas, jednak nie zawsze możemy przewidzieć co się wydarzy. Jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, dobrze mieć polisę turystyczną oraz wiedzieć co należy robić w takiej sytuacji.

Czytaj więcej


Na pewno nie raz spotkaliście się ze stwierdzeniem, że auto jest podsterowne lub nadsterowne. Ale czy podczas jazdy mieliście niebezpieczną sytuację, w której auto wpada poślizg i tracicie nad nim kontrolę? Jak się zachować w samochodzie w takiej sytuacji? Postaramy się wam dziś przybliżyć oba te pojęcia i wskazać prawidłowe zachowania.

Czytaj więcej


W każdym samochodzie mamy możliwość wyboru odpowiedniej wersji wyposażenie według naszych potrzeb. Często korzystamy z takich udogodnień jak np. elektryczne szyby, centralny zamek, podgrzewane fotele. Wielu kierowców ceni sobie natomiast tempomat. Czym jest tempomat, jak działa i czy warto go mieć również w swoim aucie przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej


Posiadanie przy sobie oświadczenia sprawcy kolizji drogowej jest wskazane. Nigdy nie wiadomo kiedy przytrafi nam się stłuczka na parkingu czy niegroźna kolizja drogowa przy której nie ma potrzeby wzywania policji na miejsce zdarzenia. Jeśli uczestnicy kolizji zgadzają się na takie rozwiązanie, będzie nam potrzebny druk na bazie którego ubiegać się będziemy o wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy.

Czytaj więcej


Autostrada A6 położona jest w całości na terenie województwa zachodniopomorskiego i stanowi obwodnicę Szczecina w ramach międzynarodowego szlaku drogowego E28. Autostrada ta łączy się z niemiecką A11, a także z polską drogą ekspresową S3. Docelowo połączona również z drogą ekspresową S6. Autostrada zaczyna się na przejściu granicznym w Kołbaskowie i biegnie aż do węzła Rzeźnica (tam łączy się z drogą ekspresową S3).

Czytaj więcej


Autostrada A4 podobnie jak autostrada A2 łączy zachodni kraniec naszego kraju z jego wschodnią granicą. Przebiega na południu Polski wzdłuż Sudetów i Karpat. Należy do europejskich korytarzy transportowych oznaczonych E40 i E462. Jest to jedna z najważniejszych polskich dróg leżących na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego.

Czytaj więcej


Kupiłeś nowy samochód i chcesz go ubezpieczyć w pełnym zakresie? Sprawdź, która polisa zapewni ochronę w razie wypadku na trasie, kradzieży pojazdu czy jego dewastacji.

Czytaj więcej


Ubezpieczenie Kr określenie wykorzystywane w stosunku do ubezpieczenia kosztów ratownictwa i poszukiwania. Z reguły ubezpieczenie kr jest częścią składowa polisy turystycznej. Dlaczego warto posiadać takie ubezpieczenie? Przede wszystkim dlatego, że jego posiadacz ma pewność, że firma ubezpieczeniowa pokryje koszty ewentualnej akcji ratowniczej czy akcji poszukiwawczej.

Czytaj więcej


Autostrada A1 - nazywana również bursztynową, w przeciwieństwie do Autostrady Wolności, przebiega z północy na południe. Jej całkowita długość ma wynieść aż 568 km. Trasa autostrady przebiega przez 5 województw. Zaraz po A2 i A4 cechuje się ona największym natężeniem ruchu. Droga ta należy do międzynarodowego ciągu E75. Jest ona także jedyną autostradą o przebiegu południkowym. W planach była również autostrada A3, z której budowy zrezygnowano na rzecz drogi ekspresowej S3.

Czytaj więcej