Wideorejestrator, to obecnie wybór konieczny. Warto zdać sobie już sprawę z tego, jak ważne jest wyposażenie naszego samochodu w taki sprzęt. Ilość pojazdów na drogach stale rośnie. Nie jest to wzrost niewielki, a stały trend, który dodatkowo przyspiesza. Ponieważ równocześnie powstaje wiele nowych dróg, równowaga w tym zakresie jest zachowana. Warto jednakże zdawać sobie sprawę z prostego działania statystyki - im więcej aut, tym większe ryzyko kolizji. Tego niestety nie unikniemy w żaden sposób. Można jednak zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami takich zdarzeń, wprowadzając do użytku wideorejestrator. Jak on działa i czego można się po nim spodziewać? Zapraszamy do krótkiego przeglądu oraz po odpowiedź, w jaki sprzęt warto zainwestować.

Czytaj więcej


Kopnął Cię prawdziwy zaszczyt i Twój najlepszy kumpel poprosił Cię, byś został świadkiem na jego ślubie? Brzmi świetnie, w końcu Wasza przyjaźń, pielęgnowana jeszcze od podstawówki, będzie przypieczętowana. A kto wie – może, gdy pojawi się dziecko, to zostaniesz chrzestnym? Nie wybiegajmy jednak w przyszłość, zajmijmy się tym, co tu i teraz, a wśród obowiązków każdego świadka leży między innymi przygotowanie wieczoru kawalerskiego! Jak się za to zabrać i czym zaskoczyć pana młodego? Na te pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule!

Czytaj więcej


W sytuacji gdy miałeś stłuczkę lub wypadek nie spowodowany z Twojej winy i Twoje auto zostało zabrane do warsztatu możesz skorzystać z oferty firm, które w swojej ofercie posiadają wynajem aut finansowych z OC sprawcy. W jaki sposób to działa? Na co zwrócić szczególną uwagę i na jak długo przysługuje nam takie auto? Sprawdź szczegóły poniżej.

Czytaj więcej


Wybór prezentów dla podróżnika jest ogromny i może przyprawić o niezły zawrót głowy. Jeśli nie masz jeszcze żadnego pomysłu, możesz zainspirować się poniższa listą.

Czytaj więcej


Ulice naszych miast pełne są samochodów. Stoimy w korkach także w mniejszych miejscowościach, a i wioski nie są wolne od tego obrazka. To dobrze, bo możemy wszędzie dojechać, nawet podróżując z odległej prowincji. Z drugiej strony, gdy decydujemy się na sprzedaż naszego wysłużonego pojazdu, mamy nie lada problem, ponieważ na rynku sprzedaży aut używanych panuje ogromna konkurencja. Co więc zrobić? Jak szybko sprzedać swój samochód? Czy skupy aut stanowią tu dobrą alternatywę?

Czytaj więcej


Jeśli nie wiesz, czym charakteryzuje się podatek od kupna samochodu, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Przeczytasz w nim o tym, kto musi go uregulować, z jakimi kosztami się wiąże oraz w jakich sytuacjach urząd skarbowy zwolni nas z tego obowiązku. Ponadto w tekście pokrótce omówiliśmy, w jaki sposób wypełnić deklarację podatkową. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Czytaj więcej


Większość Polaków finansuje zakup auta kredytem bankowym. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści – wystarczy wnieść niewielką wpłatę własną, a następnie spłacać nieduże zobowiązania co miesiąc. Aby jednak tego rodzaju zewnętrzne finansowanie było opłacalne, warto przeanalizować różne rodzaje kredytów samochodowych.

Czytaj więcej


Niektórzy kierowcy twierdzą, że umyte auto jeździ lepiej. O ile, poza ekstremalnymi sytuacjami, poziom zabrudzenia nie wpływa na stan techniczny, to na samopoczucie właściciela ma on zdecydowanie duży wpływ. Jak zatem sprawnie, a przede wszystkim skutecznie zadbać o estetykę pojazdu?

Czytaj więcej


Przywiozłeś piękne zdjęcia z majowego weekendu? Ktoś inny zamiast tego złamaną nogę i perspektywę wielotygodniowej rehabilitacji. Ponad 300 wypadków w ciągu 5 dni na polskich drogach - tak policyjne statystyki podsumowują majówkę. Chociaż ich liczba jest nieco mniejsza w porównaniu z 2018 rokiem, to - ucząc się na błędach innych kierowców - warto już dziś pomyśleć o odpowiedniej ochronie, jaką zapewni ubezpieczenie komunikacyjne. Zobacz, co powinno zawierać.

Czytaj więcej


Wózki widłowe spalinowe to, w ubiegłych latach, jedne z najczęściej wybieranych i rejestrowanych pojazdów. Co sprawia, że przedsiębiorcy decydują się na zakup tych maszyn? Gdzie znaleźć atrakcyjne oferty? Jak nie przepłacić? I co można zyskać na zakupie wózków spalinowych? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Czytaj więcej