Rozwój linii lotniczych w ostatnich latach sprawił, że coraz więcej Polaków decyduje się na podróże samolotem. Zarówno w sprawach biznesowych, na urlopach czy wyjazdach do rodziny ten środek transportu sprawdza się najlepiej, jako szybki, sprawny i stosunkowo bezwypadkowy. Jedną z kwestii, która zajmuje pasażerów linii lotniczych jest sposób dotarcia na lotnisko tak, aby było to wygodne, byśmy byli na czas oraz aby ta podróż była dla nas jak najbardziej komfortowa.

Czytaj więcej


Tematyka ubezpieczeń turystycznych dla wielu osób wciąż wydaje się bardzo skomplikowana – mnóstwo ofert i różnorodny zakres ochrony sprawiają, że trudno podjąć decyzję dotyczącą zakupu polisy przed wyjazdem. O czym nie możesz zapominać, przeglądając dostępne ubezpieczenia podróżne?

Czytaj więcej


Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta lubi ładnie wyglądać. Dzięki temu czujemy się po prostu lepiej. Jednak w niektórych sytuacjach musimy wziąć pod uwagę również własny komfort oraz zdrowie. Jednocześnie należy zaznaczyć, że jedno nie wyklucza drugiego. Jakie wybrać buty na zimę? Idealne mogą okazać się śniegowce damskie.

Czytaj więcej


Dzięki przystąpieniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego Stanów Zjednoczonych już od początku 2020 roku możemy podróżować do tego kraju na uproszczonych zasadach. Wbrew powszechnym opiniom nie oznacza to jednak, że wizy zostaną zniesione, a lot do USA bez wizy nie będzie wiązał się z formalnościami. Kto będzie mógł polecieć do USA bez konieczności wyrabiania wizy? O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem? Jakie dokumenty przed lotem do USA trzeba zdobyć w przypadku podróży turystycznej i długoterminowej?

Czytaj więcej


Porto to miasto położone w północnej części Portugalii. To malownicze miejsce kryje w sobie wiele atrakcji i ciekawych miejsc wartych uwagi, takich jak: punkty widokowe, malownicze parki, uliczki i alejki, skwery i ruchliwe place wypełnione atrakcyjnymi pod względem turystycznym obiektami.

Czytaj więcej


We Włoszech obowiązuje dość osobliwy system opłat drogowych. Dotyczy to zarówno kryteriów pojazdów objętych mytem, jak i podmiotów zarządzających drogami. Jakie samochody muszą opłacić przejazd i jak tego dokonać?

Czytaj więcej


Im dalej udajemy się na wycieczkę, tym zwykle więcej wrażeń nam ona dostarcza. Podczas planowania przyszłorocznych wakacji może zamiast południa Europy nie lepiej byłoby rozważyć Daleki Wschód? Czy warto obrać właśnie ten kierunek za cel swojej podróży i przekonać się, czym charakteryzuje się tamten region?

Czytaj więcej


Pneumatyczny klucz udarowy to niezwykle funkcjonalne narzędzie, które doskonale sprawdzi się w każdym warsztacie samochodowym. Dotyczy to szczególnie profesjonalnych warsztatów, chociaż może się przydać także do amatorskiego zastosowania.

Czytaj więcej


Paleta to pojęcie wykorzystywane głównie w kontekście logistyki. Oznacza platformę, podłoże umożliwiające swobodny transportu dużej ilości towaru w tym samym czasie, bądź produktów wielkogabarytowych o niestandardowych wymiarach. Przesyłki paletowe od lat niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Palety na ogół są wykonywane z drewna. Ich konstrukcja gwarantuje bezpieczne ustawienie towaru.

Czytaj więcej


Samochody z bezkluczykowym systemem otwierania miały być dużym udogodnieniem dla kierowców, niestety oprócz tego, że stanowią dużą wygodę dla kierowców stały się łatwym łupem dla złodziei. Sposobem rabusiów na przywłaszczenie auta z systemem Keyless jest tak zwana metoda na walizkę. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej