Przewóz warzyw, przewóz owoców oraz innych produktów żywnościowych powinien odbywać się w obniżonych temperaturach, w takich pojazdach jak naczepa chłodnicza. Planując zakup naczepy do transportu warzyw i owoców należy odpowiednio przeanalizować swoje potrzeby. Trzeba także zapoznać się z kilkoma istotnymi faktami, które ułatwią wybór odpowiednich pojazdów do floty. W tym tekście znajduje się kilka ważnych informacji, z którymi warto zapoznać się przez zakupem naczepy chłodniczej.

Czytaj więcej


Czasy, gdy nadanie paczki było nierozłącznie związane z koniecznością stania w długich kolejkach na poczcie, dawno minęły. Dzisiaj wysłanie przesyłki bez konieczności wychodzenia z domu, jest nie tylko możliwe, ale także bardzo proste i przy tym tanie. Do tego, firmy kurierskie oferują nam bardzo szybki czas realizacji takiej usługi, dzięki czemu większość paczek dociera do adresata nawet w ciągu 24 godzin. Wiele osób wciąż nie wie jednak jak zamówić kuriera, ale cała procedura jest łatwa i zajmie nam kilka chwil.

Czytaj więcej


Wraz z upływem lat, stan lakieru samochodowego  się pogarsza. Traci on swój blask, staje się matowy i często pojawiają się na nim także zarysowania. Wszystko to jest wynikiem działania różnych czynników atmosferycznych, czy nawet częstego korzystania z myjni samochodowej. Aby przywrócić lakier naszego pojazdu do dawnej kondycji, wiele osób korzysta z usług specjalistów w tej dziedzinie. Przy pomocy odpowiednich narzędzi, takich jak polerka samochodowa, możemy sobie jednak poradzić z tym także sami.

Czytaj więcej


Wymiana tarcz i klocków hamulcowych musi być przeprowadzana regularnie, po przejechaniu określonej ilości kilometrów. Przy jej przeprowadzaniu możemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego mechanika lub spróbować wykonać wszystko własnoręcznie. Jeśli zdecydujemy się zrobić wszystko samodzielnie, potrzebny będzie nam zestaw kluczy i narzędzi, właściwe smary oraz pewna wiedza o budowie samochodu.

Czytaj więcej


Zakup nowego kompletu opon wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego wielu kierowców decyduje się na opony regenerowane. Bieżnikowanie opon stanowi ciekawą alternatywę, umożliwiającą oszczędności finansowe. Czym zatem są opony bieżnikowane, na czym polega ich fenomen oraz czy warto w nie zainwestować?

Czytaj więcej


Coraz więcej z nas decyduje się na zwiedzanie na własną rękę, bez załatwiania formalności w biurach podróży, z góry ustalonych tras i ograniczeń. Nic dziwnego, świetnie działająca nawigacja samochodowa i dobrze oznaczone trasy zapraszają do podróży spontanicznych. Jednak co roku biura podróży wydają nowe katalogi z bogatą ofertą podróży po całym świecie i kolejni podróżnicy objeżdżają najsłynniejsze miejsca jako grupy zorganizowane. Co wybrać, kiedy planujemy wakacje? Przyjrzymy się tym dwóm sposobom podróżowania.

Czytaj więcej


Obserwując przydomowe ogrody, nie trudno dostrzec coraz częściej goszczące na nich trampoliny. Te niepozorne konstrukcje to prawdziwa frajda dla młodszych i starszych, ale to nie jedyna ich zaleta. Trampolina ogrodowa może bowiem pełnić funkcję sprzętu treningowego. Według specjalistów skacząc na trampolinie, można spalić nawet więcej kalorii niż podczas biegu! A zatem trampolinę warto mieć w swoim ogrodzie nie tylko ze względu na dzieci, ale i własne potrzeby. O czym należy pamiętać przy zakupie trampoliny, aby zaopatrzyć się w porządny model?

Czytaj więcej


Wiele niedoświadczonych osób uważa, że zawód kierowcy jest bardzo prosty. W ciągłej trasie ma okazję zobaczyć różne kraje o wyjeździe, do których zapewne nawet by nie pomyślał, pracując w innej branży. Kojarzy się również z ciągłą przygodą, zwiedzaniem, poznawaniem nowych osób. Realia jednak są inne. Zawód kierowcy zawodowego jest bardzo wymagający. Mała liczba osób ma odpowiednie predyspozycje oraz umiejętności, by sprostać wyzwaniom, które czekają w wielotygodniowej trasie.

Czytaj więcej


Jak myć samochód? To pytanie na które chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Można umyć go szybko, ale można również dokładnie. Czy jakiś sposób jest lepszy? A w przypadku mycia ręcznego, który produkt jest lepszy: glinka do lakieru czy gąbki do mycia?

Czytaj więcej


Chcesz powiększyć swoją flotę, ale nie wiesz jak to zrobić? Od zakupu odstrasza Cię masa papierkowej roboty, a leasing brzmi egzotycznie? Z tym problemem skieruj się do ekspertów z wypożyczalni. Dlaczego warto wypożyczyć auto, zamiast kupować? Oto 10 najważniejszych powodów.

Czytaj więcej