Mieszkańcy Wrocławia mogą już dziś skorzystać z nowoczesnej usługi, jaką jest wynajem samochodów na minuty. Podczas robienia zakupów, spacerowania lub zwiedzając Wrocław car sharing daje nam...

Czytaj więcej


Posiadanie własnego samochodu jest dla wielu osób większym priorytetem niż mieszkanie. Z drugiej strony to również mniejszy wydatek. Zakup nowego auta na kredyt staje się pewnego rodzaju standardem i nie przerażają już ani specjalne formalności ani warunki, jakie stawiają banki, dealerzy czy też firmy udzielające pożyczek.

Czytaj więcej


Miasto królów Polski cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Oferuje ogromną ilość różnorodnych atrakcji - od obcowania z prawie tysiącletnią historią, przez mnogość ciekawych wydarzeń kulturalnych takich jak np. Festiwal Kultury Żydowskiej, aż do atrakcji bardziej nowoczesnych.

Czytaj więcej


Zapraszamy do artykułu poświęconego w całości obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Poznaj 5 faktów, które powinien znać każdy kierowca w Polsce.

Czytaj więcej


Pracownicy dzielą się na tych, którzy uwielbiają wyjazdy służbowe i na tych, którzy ich nie znoszą. Niezwykle często powodem niezadowolenia są warunki panujące w hotelu zarezerwowanym przez pracodawcę. Więcej szczęścia mają ci, którzy podróżują wraz z szefem, albo też ci, którzy sami mogą zdecydować o wyborze miejsca noclegu. Niestety w przypadku wyjazdu do małej miejscowości, w której funkcjonują zaledwie dwa hotele, wyboru wielkiego nie ma. Co innego delegacja w Warszawie.

Czytaj więcej


Marzycie o szybkiej jeździe po torze sportowym? Kto z nas nie chciałby poczuć się jak Robert Kubica? Dziś mamy na szczęście dostęp do wielu atrakcji, które miłośnikom sportów motorowych mogą mocno podnieść poziom endorfiny. Weźmy na przykład jazdę gokartem.

Czytaj więcej


Tematyka transportu i spedycji, oraz związanych z nimi zagadnień prawnych, jest niezwykle szeroka i skomplikowana. Ciągłe zmiany – zarówno prawne, jak i technologiczne – wymuszają też nieustanne poszerzanie wiedzy, by pozostać na bieżąco. W poniższym artykule omawiamy przykłady szkoleń transportowych.

Czytaj więcej


Praca w branży TSL stawia przed pracownikami wiele zadań. Planując karierę zawodową w tym obszarze, trzeba wziąć pod uwagę obowiązki, jakie nakładane są na spedytora. Osoba ta musi wykazywać się dużym doświadczeniem, umieć rozwiązywać sytuacje konfliktowe, znać doskonale rynek i mieć wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne. Czy warto zostać spedytorem?

Czytaj więcej


Ostatnimi czasy narobiło się spore zamieszanie odnośnie przeglądów technicznych pojazdów i dowodów rejestracyjnych. W roku poprzednim nastąpiło nagłośnienie sprawy i ogłoszenie planowanych zmian, o których również wspomnimy. Następnie pojawiły się kolejne nowelizacje, które określały termin wejścia ustawy w życia na maj bieżącego roku. Ostatecznie nie zostaną wprowadzona żadne zmiany, a dla wyjaśnienia i zobrazowania obecnej sytuacji przedstawimy porównaniu proponowanych modyfikacji i aktualny stan rzeczy.

Czytaj więcej


Wybór odpowiedniego środka transportu dla naszych towarów często bywa trudny. Zwłaszcza jeśli nasza przesyłka musi pokonać ocean. Wtedy w grę wchodzą dwa rodzaje transportu: lotniczy albo morski. Który z nich jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Czytaj więcej