Sposób podróżowania znacząco przekłada się na samopoczucie, jakość wyjazdu i oszczędność czasu. W dzisiejszych czasach oferta środków transportu jest ogromna – od superszybkich samochodów, przez autobusy, pociągi, jachty, po samoloty i prywatne odrzutowce. Jeśli nie ograniczają Cię kwestie finansowe, możesz zaplanować podróż w wysokim standardzie. Podpowiadamy, jak to uczynić!

Czytaj więcej


Vostok Europe to jedna z bardziej znaczących marek, a przy tym jedna z niewielu, która produkuje tak urzekające i piękne zegarki. Warto poznać jej historię, jak i największe osiągnięcia.

Czytaj więcej


Co roku tysiące osób zostaje poszkodowanych w wyniku wypadku samochodowego. Odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK przysługuje każdemu, kto uczestniczył w wypadku i poniósł z tego powodu jakieś straty. Oczywiście, jeśli nie jest się osobą winną. Nieważne jednak, czy jest się kierowcą, pasażerem czy pieszym.

Czytaj więcej


Składka OC jest obowiązkowa dla każdego kierowcy. Gdy stajemy przed wyborem towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupimy polisę OC, bardzo często pojawia się problem wysokości opłat. Czy możliwe jest jej obniżenie? Jak wybrać tę najtańszą?

Czytaj więcej


Drogą morską najczęściej transportuje się ciężkie i wielkogabarytowe towary. To także dobry sposób, by dostarczyć w wybrane miejsce zamówienie obejmujące dużą ilość przedmiotów. Niestety z uwagi na długi czas przewozu, nie poleca się korzystać z tego rozwiązania przy transporcie produktów, które łatwo się psują. W każdym innym wypadku można bez obaw przewozić towary tą drogą. Trzeba tylko odpowiednio je zabezpieczyć przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Czytaj więcej


Wiele osób kojarzy nie ma pojęcia, czym jest telematyka. Z kolei inni mylnie łączą ją tylko z jedynie z nawigacją GPS. Tak naprawdę jest to zdecydowanie szersze pojęcie i warto dobrze poznać jego znaczenie. Prawidłowo wdrożona telematyka przynieść znaczące korzyści dla biznesu. Trzeba jednak dobrze zrozumieć, na czym ona polega i jak odpowiednio z niej korzystać.

Czytaj więcej


Jeśli planujesz wielką podróż po Europie, musisz się odpowiednio przygotować się do jazdy. W końcu taka wyprawa może potrwać nawet kilka tygodni, dlatego powinieneś być gotowy na każdą okoliczność, dysponować odpowiednim sprzętem i dobrym samochodem. My polecamy np. auto Alfa Romeo Stelvio, wykup odpowiedniego ubezpieczenia i dobry plan podróży.

Czytaj więcej


Wynajem auta za granicą to bardzo dobra i coraz bardziej popularna sprawa. Jednak warto w odpowiedni sposób przygotować się do takich czynności, dzięki czemu nasz wyjazd zagraniczny nie okaże się kosztownym wyjazdem za granicę, który będziemy nie miło wspominać.

Czytaj więcej


Jesień to czas, kiedy warto przypomnieć sobie o konieczności wymiany opon letnich na zimowe. Mimo iż za moment graniczny uznaje się spadek temperatury poniżej 7 stopni Celsjusza, nie warto czekać do ostatniej chwili i zrobić to w najbliższym czasie. Dlaczego? Ponieważ pogoda w Polsce lubi zaskakiwać, a rozsądny kierowca jest przygotowany na każde warunki.

Czytaj więcej


Scania Commercial Vehicles India wprowadziła do swojej oferty ciężarówki nowej generacji (NTG), skierowane do indyjskiego przemysłu wydobywczego . Pojazdy będą produkowane w zakładzie Scania India Kolar w Karnataka.

Czytaj więcej