Kupno ubezpieczenia samochodowego to zawsze znaczący wydatek. Poszukując zniżek czy oszczędności, warto przede wszystkim zastanowić się nad sposobem wykupienia polisy.

Czytaj więcej


Transonet.pl to nowoczesna giełda transportowa, której poszukiwałeś. Idealne miejsce do znalezienia przewoźnika lub zleceniodawców, którzy oczekują na transport przesyłek. To portal ułatwiający komunikację i przewóz – zarówno osób, jak i przesyłek.

Czytaj więcej


Według ogólnodostępnych statystyk udział zamówień stacjonarnych do tych z dowozem w branży gastronomicznej rozkłada się mniej więcej w proporcji 30 do 70. Oznacza to, że około 70% obrotu restauracji jest generowane przez zamówienia z opcją dostawy na wskazany przez zamawiającego adres. Nie trudno więc się domyślić, że również 70% wykonywane jest w sektorze zamówień z dostawą. Optymalizacja pracy w tym sektorze pozwala na wygenerowanie ogromnej skali oszczędności czasu i wydatków.

Czytaj więcej


Nieodzownym elementem prowadzenia każdej firmy są dokumenty. Ich ilość jest zróżnicowana, uzależniona przede wszystkim od wielkości firmy, lecz również od wielu innych czynników. Zarządzanie dokumentami w firmie to proces, który obejmuje wszystkie etapy, jakie musi przejść każdy dokument. Należy do nich na przykład rejestracja dokumentów, ich porządkowanie, klasyfikacja oraz archiwizacja, która jest najczęściej ostatnim stadium.

Czytaj więcej


Nie da się ukryć, że obecnie rośnie liczba osób, które stale korzystają z usług kurierskich. Teraz prowadzenie własnej firmy w wielu branżach wymaga, aby wysyłać przesyłki do swoich klientów czy innych partnerów biznesowych. Także osoby prywatne coraz częściej nadają  paczki, dokumenty czy inne przesyłki. Nikt z nas nie lubi przepłacać, dlatego rewelacyjnie byłoby znaleźć rozwiązanie tanie i wygodne.

Czytaj więcej


Wraz z nadejściem roku 2017 nadszedł czas na zmiany w mapie czeskich dróg, zgodnie z którymi kierowcy zobowiązani są do wnoszenia opłaty w postaci winiety, jeśli chcą się po nich legalnie poruszać. Nie chodzi tutaj jednak o elektroniczne winiety, ale o te w formie klasycznej naklejki na szybę samochodową. Przepisy te dotyczą jedynie pojazdów do 3,5 t, gdyż samochody ciężarowe podlegają systemowi elektronicznej opłaty za przejazd. Jakie wyróżniamy rodzaje winiet? Czy są one obowiązkowe? Jak je wypełnić i gdzie przykleić? Co z kosztami? Na wszystkie nurtujące pytania postaramy się odpowiedzieć jak najlepiej poniżej.

Czytaj więcej


Brak opłat za korzystanie z niemieckich autostrad stał się swoistą "normą" z której korzystały głównie polskie firmy przewozowe (z pojazdami o masie do 7.5 t). Niestety Bundestag (przy współudziale Komisji Europejskiej) wprowadził zmiany, nakładające na wszystkich zagranicznych kierowców obowiązek uiszczania opłat.

Czytaj więcej


Aukcje internetowe jako element komercyjnego handlu pojawiły się w internecie już dawno temu i cały czas stanowią duży procent sprzedaży. Największe portale umożliwiają użytkownikom sprzedaż aukcyjną, ponieważ jest to atrakcyjna forma, która umożliwia licytację niskiej ceny. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że sprzedający podaje cenę wyjściową, a zainteresowani podbijają stawki. Wygrywa ten, który da największą cenę przed końcem zakończenia aukcji. W ramach zabezpieczenia interesów sprzedającego portale umożliwiają także ustawienie ceny minimalnej, by uniknąć ewentualnej straty, sprzedając towar za zbyt niską cenę.

Czytaj więcej


Mając już zaplanowany czas urlopu, możemy spokojnie wybrać kierunek wakacyjnego wyjazdu, ale to dopiero połowa sukcesu. Przeglądając oferty biur podróży, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę takiego pobytu za granicą. A kiedy już wybierzemy interesującą ofertę tegorocznych wakacji, to musimy sprawdzić nasze środki finansowe. Jeśli mamy jakieś oszczędności, a do szczęścia brakuje już niewiele, na przykład 1-2 tys. zł na spędzenie urlopu w wybranym wakacyjnym kurorcie, to nic straconego. Pożyczka krótkoterminowa to najlepsze rozwiązanie dla nas.

Czytaj więcej


Rejestratory jazdy od kilku lat podbijają serca kierowców na całym świecie. Niewielkie kamerki rejestrujące obraz sprzed przedniej szyby samochodu pojawiają się na wyposażeniu coraz większej liczby pojazdów. Świadczyć o tym może chociażby stale rosnąca liczba filmów z kamer samochodowych, jakie dostępne są w sieci. Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto kupić takie urządzenie, sprawdź co powinieneś o nim wiedzieć.

Czytaj więcej