Rynek usług kurierskich na przestrzeni ostatnich lat znacząco się rozwinął. Na świecie powstało wiele firm o międzynarodowym charakterze, które zajmują się dostarczaniem paczek od drzwi do drzwi. W tym natłoku przewoźników przeciętnemu klientowi trudno wybrać tę najlepszą i najtańszą opcję. Dlatego też warto skorzystać z usług firmy, która zrobi to za Ciebie.

Czytaj więcej


Gdy za oknem szaro, chłodno i ponuro, myśli częściej uciekają w kierunku słonecznych regionów świata i wymarzonych wakacji. Jaki zakątek wybrać, jeśli zdecydujemy się na wyjazd urlopowy zimą? Idealną propozycją będą egzotyczne wczasy, podczas których można bezkarnie leniuchować na plaży, próbować lokalnych smaków i poznawać miejscowe zabytki, a także zwyczaje. Pomysł na egzotyczne wakacje jak z bajki? Seszele!

Czytaj więcej


W Polsce zarejestrowanych jest ponad dwadzieścia milionów samochodów osobowych, prawie trzy miliony aut ciężarowych oraz ponad milion trzysta tysięcy motocykli. Polscy kierowcy i motocykliści mają ogromny potencjał zakupowy. Jego odpowiednie ukierunkowanie pozwala na skuteczne wsparcie lokalnej, polskiej przedsiębiorczości, rozwój infrastruktury, a także tworzenie silnych, polskich prywatnych sieci. Z wielką korzyścią dla samych kierowców i motocyklistów.

Czytaj więcej


Zgodnie z Ustawą Prawo u ruchu drogowym pojazd nienormatywny to taki pojazd lub zespół pojazdów, którego naciski osi bez ładunku lub razem z ładunkiem, wymiary albo masa całkowita przekraczają normy dopuszczalne dla danej drogi.

Czytaj więcej


Zawód kierowcy międzynarodowego jest specyficzny i wymagający, dlatego nie każdy się w nim sprawdzi. Przez proces rekrutacji w firmach transportowych przechodzą tylko najlepsi. Poprzeczka jest stawiana wysoko ze względu na uciążliwość zawodu. Czym powinien charakteryzować się zawodowy kierowca?

Czytaj więcej


Zbliżająca się przerwa poświąteczna oraz ferie szkolne to dobra okazja do zaplanowania wspólnego rodzinnego wyjazdu. Jednym z miejsc, które niewątpliwie trzeba odwiedzić w towarzystwie pociech, jest Kraków. Dawna stolica Polski to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast nad Wisłą, ale także perełka turystyczna chętnie odwiedzana przez przybyszów z zagranicy.

Czytaj więcej


Teoretycznie Wyspy Kanaryjskie znamy bardzo dobrze, gdyż modnym kierunkiem turystycznych wypraw stały się wiele lat temu. W rzeczywistości Wyspy Kanaryjskie wciąż mogą nas oczarować mniej znanymi atrakcjami.

Czytaj więcej


Jesień i zima to dobra pora na wymianę oleju silnikowego, gdyż zimą silnik naszego samochodu narażony jest na zwiększone zużycie. Gdy temperatura gwałtownie spada, zdecydowanie trudniej jest odpalić samochód, ponieważ zdarza się, że olej, który do tej pory używaliśmy - gęstnieje i tym samym wolniej się rozprowadza po komorze silnika.

Czytaj więcej


Gdy będziemy przedsiębiorcą zajmującym się produkcją i handlem, nie unikniemy podjęcia współpracy z firmą transportową. Jej odpowiedni wybór pozwoli nam na odpowiedni rozwój działalności. Usługa wykonana w sposób odpowiedni sprawi nie tylko że nasz klient otrzyma swoje zamówienie na czas, a co najważniejsze, zachęcony punktualnością być może powróci do nas, w celu przedłużenia współpracy. Aby to wszystko zostało osiągnięte, należy przyłożyć się do wyboru firmy, która sprosta stawianych przez nas wymaganiom i bezbłędnie się z nich wywiążę.

Czytaj więcej


Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Niektórzy codziennie pokonują nimi dziesiątki kilometrów, a w obecnych czasach często łatwiej wybrać się na urlop, wycieczkę, dalszy wypad samochodem. Po prostu wsiadasz, tankujesz i jedziesz przed siebie. Jeżeli kupujesz samochód z takim przeznaczeniem trzeba, aby jeździć nim jak najwięcej to musisz pamiętać o kilku praktycznych poradach przedzakupowych.

Czytaj więcej