Wszystkie pojazdy, w tym samochody osobowe, wymagają od czasu do czasu interwencji mechanika. Jak w każdym urządzeniu mechanicznym zamontowane w nich podzespoły ulegają stopniowemu zużyciu. Wiąże się to zarówno z pojawiającymi się w nich usterkami, jak i typowymi czynnościami obsługowymi – zmianą opon, wymianą oleju i części eksploatacyjnych. Zdarza się także, że problemy są spowodowane wadami materiałowymi czy niewłaściwą eksploatacją.

Czytaj więcej


Zderzak to jedna z częściej poszukiwanych części zamiennych do samochodu. Rynek oferuje wiele ciekawych możliwości, a klienci najczęściej zastanawiają się nad tym, czy lepiej wybrać wersję nową, czy używaną. Co się bardziej opłaca? Który typ produktu okaże się niezawodny? I – przede wszystkim – gdzie szukać sprawdzonych zderzaków najlepszej jakości?

Czytaj więcej


Wynajem auta na miesiąc to dobra alternatywa dla wypożyczania na dni i lata. Usługa ta polecana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Twoje prywatne auto uległo poważnej awarii, a Ty potrzebujesz samochodu do codziennego funkcjonowania? A może jesteś przedsiębiorcom i prowadzisz sezonową działalność gospodarczą? Jeśli tak, to usługa wynajmu auta na miesiąc jest kierowana do Ciebie. O czym musisz pamiętać przed podpisaniem umowy najmu? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej


Poszukując idealnego modelu finansowania samochodu, możemy natknąć się na liczne oferty wynajmu krótko, średnio i długoterminowego. To coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców porzucający tradycyjny leasing czy kredyt, właśnie na rzecz najmu. W ostatnich latach znacząco wzrósł także odsetek prywatnych właścicieli wybierających najem długoterminowy pojazdu. Jakie są zalety tego rodzaju finansowania?

Czytaj więcej


Nadszedł czas, aby pomyśleć o zmianie samochodu, lecz ciągle się wahasz przed dokonaniem ostatecznego wyboru? Rozumiemy to doskonale, gdyż kupno auta używanego to ryzyko i loteria! Nigdy nie wiemy, na co trafimy, a wady ukryte mogą sprawić, że zakup okaże się nieopłacalny. Najlepszym rozwiązaniem byłby oczywiście zakup auta nowego, ale doskonale wiemy, że budżet nie zawsze na to pozwala, a odłożyć też nie z czego… Na co więc zwracać uwagę przy zakupie samochodu używanego?

Czytaj więcej


Caravaning stanowi coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. Jest to jedna z form turystyki motorowej, w której za bazę żywieniowo-noclegową służy nam przyczepa kempingowa albo samochód campingowy, czyli tak zwany camper. Podróżowanie oraz mieszkanie w takim pojeździe bezapelacyjnie budzi w nas skojarzenia z wolnością, swobodą oraz samowystarczalnością. W tej formie wypoczynku nie musimy wiele planować – wystarczy tylko wybrać punkt docelowy i ruszyć w trasę, a właściwie można by rzec: ku przygodzie. Dla wielu z nas już sama podróż takim pojazdem jest wielką przygodą i miłośnicy caravaningu, czy też “niezależnego wypoczynku”, jak się o nim mówi, zdecydowanie to potwierdzają. Jednak chęci to jedno, ale trzeba jeszcze posiadać taki pojazd. Dla wszystkich tych, których nie stać na własny kamper, wynajem stanowi najrozsądniejszą opcję. Jaki jednak rodzaj campera powinniśmy wynająć?

Czytaj więcej


Niespodziewane sytuacje na drodze, wypadki samochodowe, nagła awaria samochodu czy inne zdarzenia, które często nie są zależne od nas, sprawiają, że musimy zgłosić się na pomoc. Niestety podczas takich wydarzeń nie myślimy racjonalnie i nie do końca wiemy jak reagować, dlatego istnieją firmy, które pomogą nam w rozwiązywaniu różnego typu problemów. Będąc kierowcą raczej nie przyciągamy do siebie myśli, że coś niebezpiecznego może wydarzyć się na drodze, a gdy takie coś nastąpi, nie do końca wiemy co robić. Dowiedz się więcej na temat podejmowania odpowiednich czynności na miejscu wypadku samochodowego lub innego zdarzenia.

Czytaj więcej


Szacuje się, że w 2020 r. Gdańsk odwiedziły prawie 2 milionów osób. Duży ruch turystyczny wynika z wielu zabytków, pięknej architektury miasta, a jednocześnie dostępu do morza. Gdańsk słynie też z bogatej bazy noclegowej. Jak zaplanować turystyczny wypad do Gdańska i gdzie najlepiej spać, aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji?

Czytaj więcej


Słowo homologacja przeciętnemu obywatelowi może kojarzyć się zarówno z telefonią, i też z samochodami. Bardzo słusznie, ponieważ w tym ostatnim przypadku o procesowi poddaje się poszczególne części auta oraz podzespoły. Na czym polega homologacja? Czy świadectwo homologacji wydane w kraju unijnym jest ważne w całej Europie? Jak wnioskować o jednostkowe dopuszczenie samochodu?

Czytaj więcej


Leasing głównie kojarzony jest z formą jaką to przedsiębiorcy korzystają z samochodów. I nie da się ukryć, że to głównie firmy wybierają leasing jako metodę sfinansowania pojazdów dla swoich pracowników. Jeśli osoba prywatna chciała kupić nowy samochód, to na ogół zmuszana była brać kredyt lub dość długo oszczędzać. Na szczęście wprowadzono również opcję leasingu konsumenckiego. Co to jest i jak z niego korzystać?

Czytaj więcej