Całkowicie rozładowany akumulator do zera - objawy, przyczyny - co robić?

Całkowicie rozładowany akumulator do zera - objawy, przyczyny - co robić?

Rozładowany akumulator to problem, z którym miało zapewne do czynienia większość kierowców. Co jednak zrobić, jeśli jego energia jest na zerowym poziomie? Zobacz, jakie są przyczyny głębokiego rozładowania oraz sprawdź, czy jest w takim przypadku szansa na uratowanie akumulatora.

Wsiadamy do auta, przekręcamy kluczyk tak jak zawsze, lecz pojawia się pewna komplikacja. Samochód nie chce odpalić. Diagnoza większości z nas będzie podobna. W takim przypadku winny wszystkiemu jest zazwyczaj rozładowany akumulator. Niewielki niedobór energii nie stanowi dużego problemu. Zwykle wystarcza prostownik lub kable podłączone do innego źródła zasilania. Jeśli jednak dojdzie do głębokiego rozładowania, doprowadzenie baterii do stanu, w którym będzie gotowa do użytku może być bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji oraz co robić, aby nie dopuścić całkowitego rozładowania akumulatora?

Jak rozpoznać całkowite rozładowanie akumulatora?

Sygnałem świadczącym o rozładowaniu akumulatora, jest między innymi brak możliwości odpalenia silnika. Jak jednak rozpoznać, że urządzenie całkowicie pozbawione zostało energii? Jest kilka czynników, które mogą o tym świadczyć. Zazwyczaj, kiedy mamy do czynienia z niewielkim brakiem mocy, kontrolki zapalają się i gasną po chwili. Przy całkowitym rozładowaniu, mogą nie zaświecić się w ogóle. Kolejną wskazówką, świadczącą o powadze problemu, może być także brak możliwości zapalenia świateł. Przy głębokim rozładowaniu, właściwie żaden element samochodu napędzany energią, nie będzie działać.

Nie możesz naładować akumulatora?

Jedną z najwyraźniejszych oznak tego, że Twoje auto spotkało głębokie rozładowanie akumulatora, jest brak możliwości jego naładowania. W zwykłych okolicznościach, podładowanie poprzez prostownik lub kable pozwala na przywrócenie właściwego poziomu mocy. Niestety, kiedy bateria rozładuje się do zera, nie będziemy mogli jej nawet podładować. Potrzebna jest bowiem moc, aby sprzęt mógł wykryć akumulator.

Jeśli pojawiają się te objawy, najlepiej będzie zmierzyć poziom energii w akumulatorze. Pozwoli nam to zyskać pewność, że to właśnie z tym problemem się zmagamy. Potrzebny nam do tego będzie miernik z woltomierzem.

Dlaczego akumulator rozładował się do zera?

Całkowite rozładowanie akumulatora może pojawić się w wielu przypadkach. Szczególnie narażone są na nie osoby, których auta pozostają w garażu nieużywane wcale lub rzadko. Winne mogą być także stare akumulatory. Musimy pamiętać, że sprzęt ten ma swą żywotność, więc warto o niego dbać, by ją przedłużyć.

Głębokie rozładowanie może pojawić się także z powodu naszego niedopatrzenia. Najczęściej zdarza się, kiedy zapomnimy wyłączyć światła lub radio. Mniejszym problemem jest, kiedy energia pozostaje w stanie uruchomienia jedynie przez kilka godzin. Wtedy zapewne wystarczy podładować baterię. Jednak jeśli taki stan będzie trwał kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, to możemy być pewni, że akumulator rozładował się do zera.

Co robić, kiedy akumulator rozładuje się do zera?
Całkowicie rozładowany akumulator nie musi od razu oznaczać konieczności kupowania nowego. Ważna jest nasza natychmiastowa reakcja. W niektórych przypadkach, jeśli podejmiemy niezwłoczne działanie, może udać się nam podładować go w klasyczny sposób. Niestety zazwyczaj nie jest to możliwe. Z pomocą może przyjść prostownik, który nie posiada zabezpieczenia przed nieprawidłowym podłączeniem kabli do biegunów akumulatora. Daje on bowiem możliwość odratowania baterii, nawet jeśli nie wykazuje ona żadnej mocy.

Jeśli pozostawimy głęboko rozładowany akumulator na długi czas, to może dojść do jego zasiarczenia. Wtedy jedynym wyjściem będzie kupno nowego.

Tagi: rozładowany akumulator objawy, głębokie rozładowanie akumulatora samochodowego, akumulator rozładowany do zera, całkowicie rozładowany akumulator, rozładowany akumulator do zera, czy rozładowany akumulator sam się naładuje, jak naładować akumulator rozładowany do zera, głęboko rozładowany akumulator, ile ładować akumulator rozładowany do zera, jak naładować całkowicie rozładowany akumulator, rozładowany akumulator do zera przyczyny, objawy rozładowanego akumulatora, rozładowanie akumulatora do zera, nowy akumulator rozładowany do zera, glebokie rozladowanie akumulatora,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega