Całkowicie rozładowany akumulator do zera - objawy, przyczyny - co robić?

Całkowicie rozładowany akumulator do zera - objawy, przyczyny - co robić?

Rozładowany akumulator to problem, z którym miało zapewne do czynienia większość kierowców. Co jednak zrobić, jeśli jego energia jest na zerowym poziomie? Zobacz, jakie są przyczyny głębokiego rozładowania oraz sprawdź, czy jest w takim przypadku szansa na uratowanie akumulatora.

Wsiadamy do auta, przekręcamy kluczyk tak jak zawsze, lecz pojawia się pewna komplikacja. Samochód nie chce odpalić. Diagnoza większości z nas będzie podobna. W takim przypadku winny wszystkiemu jest zazwyczaj rozładowany akumulator. Niewielki niedobór energii nie stanowi dużego problemu. Zwykle wystarcza prostownik lub kable podłączone do innego źródła zasilania. Jeśli jednak dojdzie do głębokiego rozładowania, doprowadzenie baterii do stanu, w którym będzie gotowa do użytku może być bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji oraz co robić, aby nie dopuścić całkowitego rozładowania akumulatora?

Jak rozpoznać całkowite rozładowanie akumulatora?

Sygnałem świadczącym o rozładowaniu akumulatora, jest między innymi brak możliwości odpalenia silnika. Jak jednak rozpoznać, że urządzenie całkowicie pozbawione zostało energii? Jest kilka czynników, które mogą o tym świadczyć. Zazwyczaj, kiedy mamy do czynienia z niewielkim brakiem mocy, kontrolki zapalają się i gasną po chwili. Przy całkowitym rozładowaniu, mogą nie zaświecić się w ogóle. Kolejną wskazówką, świadczącą o powadze problemu, może być także brak możliwości zapalenia świateł. Przy głębokim rozładowaniu, właściwie żaden element samochodu napędzany energią, nie będzie działać.

Nie możesz naładować akumulatora?

Jedną z najwyraźniejszych oznak tego, że Twoje auto spotkało głębokie rozładowanie akumulatora, jest brak możliwości jego naładowania. W zwykłych okolicznościach, podładowanie poprzez prostownik lub kable pozwala na przywrócenie właściwego poziomu mocy. Niestety, kiedy bateria rozładuje się do zera, nie będziemy mogli jej nawet podładować. Potrzebna jest bowiem moc, aby sprzęt mógł wykryć akumulator.

Jeśli pojawiają się te objawy, najlepiej będzie zmierzyć poziom energii w akumulatorze. Pozwoli nam to zyskać pewność, że to właśnie z tym problemem się zmagamy. Potrzebny nam do tego będzie miernik z woltomierzem.

Dlaczego akumulator rozładował się do zera?

Całkowite rozładowanie akumulatora może pojawić się w wielu przypadkach. Szczególnie narażone są na nie osoby, których auta pozostają w garażu nieużywane wcale lub rzadko. Winne mogą być także stare akumulatory. Musimy pamiętać, że sprzęt ten ma swą żywotność, więc warto o niego dbać, by ją przedłużyć.

Głębokie rozładowanie może pojawić się także z powodu naszego niedopatrzenia. Najczęściej zdarza się, kiedy zapomnimy wyłączyć światła lub radio. Mniejszym problemem jest, kiedy energia pozostaje w stanie uruchomienia jedynie przez kilka godzin. Wtedy zapewne wystarczy podładować baterię. Jednak jeśli taki stan będzie trwał kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, to możemy być pewni, że akumulator rozładował się do zera.

Co robić, kiedy akumulator rozładuje się do zera?
Całkowicie rozładowany akumulator nie musi od razu oznaczać konieczności kupowania nowego. Ważna jest nasza natychmiastowa reakcja. W niektórych przypadkach, jeśli podejmiemy niezwłoczne działanie, może udać się nam podładować go w klasyczny sposób. Niestety zazwyczaj nie jest to możliwe. Z pomocą może przyjść prostownik, który nie posiada zabezpieczenia przed nieprawidłowym podłączeniem kabli do biegunów akumulatora. Daje on bowiem możliwość odratowania baterii, nawet jeśli nie wykazuje ona żadnej mocy.

Jeśli pozostawimy głęboko rozładowany akumulator na długi czas, to może dojść do jego zasiarczenia. Wtedy jedynym wyjściem będzie kupno nowego.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty