Cechy dobrej firmy spedycyjnej

Cechy dobrej firmy spedycyjnej

Stoisz przed wyborem firmy spedycyjnej? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, aby wśród wielu działających obecnie przedsiębiorstw wyłonić rzetelnego partnera biznesowego? Oczekujesz spełnienia określonych standardów? Zależy Ci na terminowym i bezpiecznym przewozie ładunków? Sprawdź, jakie cechy powinna posiadać dobra firma spedycyjna i czym kierować się przy jej wyborze?

Firma spedycyjna powinna posiadać doświadczenie na rynku

Tak naprawdę im dłużej dana firma spedycyjna funkcjonuje na rynku, tym lepiej. Dzięki dobrej znajomości branży doskonale orientuje się w aktualnych przepisach transportowych i bez trudu dopasowuje się do potrzeb klientów. Przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem wiedzą, jak wyglądają kontrole celne i jakie wymagania należy spełnić, aby każdy towar, bez żadnych komplikacji, dostarczyć na terytorium innego państwa. Drugą istotną kwestią jest zabezpieczenie ładunku - świadomość ewentualnych zagrożeń pojawiających się podczas transportu towarów - pozwala uniknąć potencjalnego zagrożenia, a zatem bezpiecznie dostarczyć ładunek we wskazane miejsce.

Wieloletni staż na rynku świadczy także o profesjonalizmie i zaufaniu klientów. Jeśli inni decydują się na współpracę z daną firmą spedycyjną - Ty również możesz jej zaufać. Co ważne, takie przedsiębiorstwo musi nieustannie się rozwijać, aby przetrwać na rynku, dzięki czemu możesz korzystać z najnowszych rozwiązań logistycznych. Jedną z takich firm spedycyjnych z ponad 18-letnim doświadczeniem na rynku jest Silvan Logistics - przedsiębiorstwo podążające za zmianami z bogatą ofertą dopasowaną do potrzeb każdego klienta.

Firma spedycyjna powinna oferować szeroki zakres usług

Żaden profesjonalny transport nie odbędzie się bez nowoczesnej floty pojazdów oraz rozwiązań, które sprostają zróżnicowanym oczekiwaniom klientów. Każdy kolejny środek transportu pozwala zrealizować jeszcze więcej zleceń, a innowacyjne rozwiązania zwiększają standard i jakość świadczonych usług. Zwróć uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie firma spedycyjna oferuje szeroki zakres usług (transport ciężarowy, transport lotniczy, transport kolejowy, transport morski), który przekłada się na większą elastyczność i lepsze dopasowanie do Twoich potrzeb.

Firma spedycyjna a wykwalifikowana kadra

Wszelkie usługi spedycyjne i transportowe świadczone są przez ludzi, którzy odpowiadają za prawidłowy przebieg każdego procesu logistycznego. Spedycja to złożone działanie, dlatego kluczowe w tym przypadku są dobre umiejętności organizacyjne. Ważne, aby zespół odpowiedzialny za Twój towar był odpowiednio przygotowany, przeszkolony i posiadał wiedzę dotyczącą przepisów transportowych. Równie ważne jest doświadczenie kierowców, którzy często mają do przebycia setki, a nawet tysiące kilometrów.

Dobra firma spedycyjna zajmuje się formalnościami

Formalności, załatwianie zezwoleń czy inna “papierkowa robota” dla osób spoza branży może być problematyczna. Właśnie dlatego warto nawiązać współpracę z firmą spedycyjną, kktóra samodzielnie załatwi wszytskie niezbędne formalności i dokumenty, aby odpowiednio i sprawnie zrealizować transport towaru bez zbędnych komplikacji. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z zasadami, a Twoja firma nie jest narażona na żadne straty finansowe czy sankcje prawne.

Firma spedycyjna a ubezpieczenie

Nawet najnowocześniejsze magazyny i wykwalifikowana kadra nie są w stanie zapobiec wszystkim zagrożeniom wynikającym z transportu ładunków. Dlatego tak ważne jest, aby firma spedycyjna dysponowała Ubezpieczeniem Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora. Dzięki temu, w razie kradzieży, uszkodzenia, utraty czy rozładowania towarów  w niewłaściwym miejscu, polisa pozwoli pokryć poniesione przez Ciebie straty.

Zaangażowana firma spedycyjna to klucz do sukcesu

Podobnie, jak w każdej branży, również w spedycji liczy się indywidualne podejście do klienta. Bardzo ważna jest kultura osobista i profesjonalny ton podczas ustalania szczegółów współpracy, w końcu macie być partnerami biznesowymi. 

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie z pewnością trafisz na profesjonalistów w tej branży, którzy kompleksowo zajmą się transportem Twojego towaru nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą.