Ferie zimowe w Małopolsce - co robić?

Ferie zimowe w Małopolsce - co robić?

Zima w pełni, a w kolejnych województwach dzieci odpoczywają już na wyjazdach. Wraz z końcem stycznia dwutygodniowa przerwa zaczyna się również w Małopolsce. Jak konstruktywnie spędzić ten czas, aby wrócić do szkoły z nową energią? Co można robić – dokąd posłać swoje dziecko na ferie zimowe w Małopolsce? Podpowiadamy!

Aktywne ferie zimowe: jakie są opcje?

Osobom aktywnym, lubiącym sporty zimowe na pewno spodobają się propozycje obozów w górach. Vogue Travel organizuje ferie w Małopolsce w dwóch malowniczych lokalizacjach. Dogodne położenie ośrodków wypoczynkowych sprawia, że uczestnicy mogą korzystać ze stoków narciarskich. Pakiet taki jest dodatkowo płatny i obejmuje zajęcia z profesjonalnym instruktorem. A co zapewniamy standardowo w programie obozu zimowego? Aktywne ferie nie mogą obyć się bez:

  • spacerów w zimowej, zachwycającej scenerii (i uwiecznienia jej na zdjęciach),
  • konkursu zjeżdżania na czymkolwiek,
  • kontrolowanej bitwy na śnieżki,
  • budowania igloo lub rywalizacji o to, kto ulepi największego bałwana,
  • konkursu na najpiękniejszą rzeźbę ze śniegu.

Dokładny program zimowych aktywności można sprawdzić w opisie każdego obozu. Oczywiście  przewidziano również zajęcia odbywające się wewnątrz ośrodka. Nie będziemy przecież ciągle marznąć, skoro wiele rzeczy da się robić w ciepłym pomieszczeniu. Sprawdź ofertę: https://voguetravel.pl/ferie-zimowe-w-polsce-ferie-zimowe-woj-malopolskie.

Ferie zimowe w Małopolsce – rozwiń skrzydła!

Dwutygodniowa przerwa od szkoły jest potrzebna, żeby złapać oddech i odpocząć przed kolejnym semestrem zajęć. Aby jednak skutecznie naładować swoje baterie, nie warto przesiedzieć tego czasu przed ekranem komputera. Zamiast tego można rozwinąć swoje pasje i znaleźć przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Niech pociecha spędzi ferie zimowe w Małopolsce na rozwojowym, ambitnym obozie lub kolonii!

Co proponujemy na rok 2023? Miłośnikom rysowania i prac plastycznych spodoba się program obozu komiksowego. Młodzi pasjonaci gier komputerowych będą zachwyceni, mogąc uczestniczyć w wyjeździe, inspirowanym światami z Fortnite i Minecrafta. Tymczasem uwielbiające śpiewać nastolatki chętnie wyjadą na ferie zimowe w postaci obozu wokalnego. To zaledwie garstka propozycji, jakie ma w swojej ofercie biuro Vogue Travel.

Ferie w województwie małopolskim: kilka przydatnych informacji

Na koniec zebraliśmy co nieco użytecznych faktów na temat ferii w Małopolsce w 2023 roku. Oto one!

  1. Ferie w tym roku odbywają się w dniach od 30 stycznia do 12 lutego.
  2. Vogue Travel organizuje obozy i kolonie w dwóch górskich ośrodkach (zlokalizowanych w miejscowościach Poronin i Murzasichle).
  3. Wyjazdy są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz młodzieży w wieku 12-18 lat. Są to dwie, odrębne grupy wiekowe.
  4. Każdy wyjazd jest zarejestrowany zgodnie z przepisami oraz odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry.
  5. Na miejsce, gdzie dziecko ma spędzić ferie zimowe w Małopolsce, podróżujemy PKP lub autokarem. Sposób dotarcia można sprawdzić przy konkretnym obozie, bądź wybranej kolonii.

Województwo małopolskie ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o walory turystyczne. Warto od najmłodszych lat zachęcać dziecko do poznawania malowniczych zakątków tego regionu. Świetną szansą na odkrywanie uroków polskich gór jest udział w kolonii lub obozie, organizowanym u podnóża Tatr. Zapraszamy nie tylko miłośników górskich klimatów, ale także te osoby, które nie są jeszcze przekonane co do wspaniałości gór. Jesteśmy pewni, że ferie zimowe w Małopolsce w 2023 będą pasjonujące, wyjątkowe i zostaną zapamiętane na długo.

Sprawdź, jak zorganizować dziecku czas podczas ferii zimowych w Polsce: https://www.lifestyle.com.pl/jak-zorganizowac-dziecku-czas-podczas-ferii-zimowych-w-polsce/