Ile trwa transport auta z USA do Polski?

Ile trwa transport auta z USA do Polski?

Ile czasu trwa transport auta z USA do Polski? To pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o zakupie samochodu zza wielkiej wody. Transport auta z USA do Polski to proces skomplikowany, który obejmuje kilka etapów formalności i organizacji.

Wprowadzenie

Import aut z USA może być opłacalny, ale niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, ile czasu i pracy wymaga ten proces. Chcielibyśmy odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań i zaoferować naszą pomoc jako profesjonalnego importera samochodów amerykańskich, aby przyspieszyć ten proces.

Przedstawiamy podstawowe informacje, które pomogą Ci zrozumieć, jak wygląda proces transportu aut z USA do Polski.

I Etap - Formalności Sprzedażowe

Większość osób myśli, że transport pojazdu z USA ogranicza się jedynie do oczekiwania na statek w europejskim porcie. W rzeczywistości jednak istnieje wiele innych formalności, które również wymagają czasu.

  1. Rozpoczęcie zakupu auta z USA: Jeśli wybierzesz opcję "kup teraz" na aukcji BidCars, skrócisz czas całego procesu importu. Jednak wiele osób decyduje się na udział w licytacji, aby zaoszczędzić. To podejście może trwać nawet około miesiąca, wymagając od Ciebie cierpliwości i trochę szczęścia. Portal https://bid.cars/pl/ zawiera aukcje samochodowe USA z IAAI czy Copart oraz umożliwia opcję licytowania pojazdów na żywo. 

  2. Dokonanie płatności: Po zakupie samochodu zostaniesz poproszony o dokonanie przelewu. Nie ma opcji "płatności przy odbiorze". Dealer nie podejmie żadnych działań, dopóki nie otrzyma wpłaty na konto. Czas realizacji zagranicznych przelewów może się różnić w zależności od banku. Standardowy czas to od trzech do kilkunastu dni, ale istnieją szybsze opcje, które mogą zaksięgować wpłatę w ciągu 2-3 dni.

II Etap - Organizacja Transportu

Po dokonaniu płatności możesz przejść do organizacji transportu. Najpierw musisz zająć się odbiorem pojazdu i dostarczeniem go do portu w USA. Ten proces zazwyczaj zajmuje około pięciu dni. Po dostarczeniu pojazdu do portu nie oznacza to, że natychmiast zostanie załadowany na statek. Czas załadunku na statek zależy od liczby ładunków oczekujących w kolejce, a także od Twojej sprawności w wypełnianiu dokumentów. Jeśli Twój samochód zostanie załadowany na statek w ciągu 2 tygodni, możesz uznać to za dobry czas.

Następny etap to transport morski, który może trwać od 10 do nawet 45 dni, w zależności od odległości między portem w USA a docelowym portem w Polsce. Proces odprawy w Niemczech zazwyczaj trwa około 7 dni, ale jeśli odprawa odbywa się w Gdyni, może to potrwać nawet 14 dni.

Po przybyciu pojazdu pozostaje tylko organizacja jego dostarczenia do Ciebie. Pamiętaj, że nie będziesz mógł prowadzić świeżo sprowadzonego pojazdu, ponieważ amerykańskie samochody nie spełniają przepisów unijnych. Przeróbka aut z USA jest konieczna. Musisz więc zorganizować spedycję, która dostarczy pojazd, a ten etap może potrwać około 5 dni.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie te niezbędne czynności, można przyjąć, że import pojazdu ze Stanów Zjednoczonych do Polski trwa 6-8 tygodni. Jeżeli będziesz licytował pojazd, wówczas ten czas się może znacząco wydłużyć. Transport zależy w dużej mierze od Twojej organizacji procesu dystrybucji i odpraw formalnych. Warto skorzystać z pomocy BidCars, aby skrócić czas transportu auta z USA do minimum. Po zakupie samochodu amerykańskiego sprawnie obsługujemy cały proces importu dostarczając Twoje wymarzone auto pod dom nawet w przeciągu 6 tygodni.