Jak dobrać akumulator?

Jak dobrać akumulator?

Akumulatory samochodowe podatne są na zmiany temperatury, zarówno te skrajnie dodatnie, jak i ujemne. Problem z odpaleniem auta najczęściej pojawia się późną jesienią i zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Również latem możemy obserwować spadek wydajności akumulatora, gdy temperatura na zewnątrz osiąga skrajnie wysokie temperatury, a samochód narażony jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Objawy problemów z akumulatorem idzie zdiagnozować bardzo szybko. Najczęściej objawiają się one problemami związanymi z działaniem instalacji elektrycznej w samochodzie oraz problemem z odpaleniem silnika. Kiedy samochód nie chce odpalić po przekręceniu kluczyka, oznacza to, że musimy wymienić akumulator. Jak dobrać ten odpowiedni?

Wymiary
Wymiary akumulatorów samochodowych dostępnych na rynku europejskim są do siebie zbliżone, jednak nie identyczne. Akumulatory osobowe najczęściej kształtem przypominają prostopadłościan, gdzie jednak z krawędzi jest dłuższa od pozostałych. Odpowiednie dopasowanie akumulatora jest bardzo ważne, bowiem w większości samochodów dostępne jest tylko tyle miejsca, ile przewidział producent. Informacje na temat tego, jaki akumulator do naszego auta będzie odpowiedni znajdziemy w katalogu producenta oraz w bazie akumulatorów Znajdzakumulator.pl. Jeżeli nie mamy pewności, jaki akumulator będzie odpowiedni, warto skorzystać z wyszukiwarki. Innym sposobem na sprawdzenie wymiarów jest zmierzenie wszystkich długości starego akumulatora.

Konfiguracja biegunów
Biegunowość akumulatora to kwestia, która bardzo często pomijana jest podczas zakupu, szczególnie przez osoby z mniejszym doświadczeniem. Odpowiednie dopasowanie biegunowości akumulatora jest ważne o tyle, że długość przewodów zasilających w samochodzie ograniczona jest praktycznie do minimum. W przypadku, gdy kupimy akumulator o odwrotnej biegunowości, nie uda nam się go podłączyć w samochodzie. Biegunowość można sprawdzić stawiając akumulator przed sobą, a następnie określić, po której stronie znajduje się plus.

Kształt biegunów akumulatora
Zdecydowana większość akumulatorów przeznaczonych na rynek polski posiada bieguny w kształcie cokołowych stożków. Wymiary stożków zostały znormalizowane w celu zmniejszenia ryzyka pomyłki podczas zakupu akumulatora. W sklepach można jednak nabyć akumulatory o cienkich bolcach, przeznaczone do samochodów japońskich, które nie będą pasowały do aut europejskich. Akumulatory montowane w starszych samochodach montowane były na płaskie, przykręcane klemy. W tego typu autach konieczne jest zastosowanie specjalnych adapterów, pozwalających na bezproblemowe podłączenie akumulatora.

Źródło: Znajdzakumulator.pl

Tagi: jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora, jak sprawdzić biegunowość akumulatora,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty