Jak dobrać akumulator?

Jak dobrać akumulator?

Akumulatory samochodowe podatne są na zmiany temperatury, zarówno te skrajnie dodatnie, jak i ujemne. Problem z odpaleniem auta najczęściej pojawia się późną jesienią i zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Również latem możemy obserwować spadek wydajności akumulatora, gdy temperatura na zewnątrz osiąga skrajnie wysokie temperatury, a samochód narażony jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Objawy problemów z akumulatorem idzie zdiagnozować bardzo szybko. Najczęściej objawiają się one problemami związanymi z działaniem instalacji elektrycznej w samochodzie oraz problemem z odpaleniem silnika. Kiedy samochód nie chce odpalić po przekręceniu kluczyka, oznacza to, że musimy wymienić akumulator. Jak dobrać ten odpowiedni?

Wymiary
Wymiary akumulatorów samochodowych dostępnych na rynku europejskim są do siebie zbliżone, jednak nie identyczne. Akumulatory osobowe najczęściej kształtem przypominają prostopadłościan, gdzie jednak z krawędzi jest dłuższa od pozostałych. Odpowiednie dopasowanie akumulatora jest bardzo ważne, bowiem w większości samochodów dostępne jest tylko tyle miejsca, ile przewidział producent. Informacje na temat tego, jaki akumulator do naszego auta będzie odpowiedni znajdziemy w katalogu producenta oraz w bazie akumulatorów Znajdzakumulator.pl. Jeżeli nie mamy pewności, jaki akumulator będzie odpowiedni, warto skorzystać z wyszukiwarki. Innym sposobem na sprawdzenie wymiarów jest zmierzenie wszystkich długości starego akumulatora.

Konfiguracja biegunów
Biegunowość akumulatora to kwestia, która bardzo często pomijana jest podczas zakupu, szczególnie przez osoby z mniejszym doświadczeniem. Odpowiednie dopasowanie biegunowości akumulatora jest ważne o tyle, że długość przewodów zasilających w samochodzie ograniczona jest praktycznie do minimum. W przypadku, gdy kupimy akumulator o odwrotnej biegunowości, nie uda nam się go podłączyć w samochodzie. Biegunowość można sprawdzić stawiając akumulator przed sobą, a następnie określić, po której stronie znajduje się plus.

Kształt biegunów akumulatora
Zdecydowana większość akumulatorów przeznaczonych na rynek polski posiada bieguny w kształcie cokołowych stożków. Wymiary stożków zostały znormalizowane w celu zmniejszenia ryzyka pomyłki podczas zakupu akumulatora. W sklepach można jednak nabyć akumulatory o cienkich bolcach, przeznaczone do samochodów japońskich, które nie będą pasowały do aut europejskich. Akumulatory montowane w starszych samochodach montowane były na płaskie, przykręcane klemy. W tego typu autach konieczne jest zastosowanie specjalnych adapterów, pozwalających na bezproblemowe podłączenie akumulatora.

Źródło: Znajdzakumulator.pl

Tagi: jak sprawdzić biegunowość akumulatora,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega