Jak odpalić samochód z silnikiem Diesel zimą? Porady jak skutecznie odpalić auto.

Jak odpalić samochód z silnikiem Diesel zimą? Porady jak skutecznie odpalić auto.

Zima w pełni, a my nie jesteśmy pewni czy nasze auto odpali nam z samego rana? Ostatni atak zimy gdy temperatura dochodziła nawet do -20 stopni są prawdziwym testem dla nas samych oraz dla naszych aut. Szczególnie dla posiadaczy aut z silnikiem Diesel, który to w niskiej temperaturze dużo trudniej zapalić niż auta z silnikiem benzynowym. Poniżej przedstawiamy wam kilka wskazówek na temat tego jak skutecznie odpalić samochód zimą.

Najważniejsze w odpalaniu zimą jest lato i jesień
Aby nasze auto skutecznie zapalało zimą musimy o nie zadbać dużo wcześniej latem lub jesienią. Tą porą roku zazwyczaj nie mamy problemów z zapalaniem samochodu jednak warto już wtedy zainteresować się stanem naszego samochodu. Mając luźniejszy dzień wybierzmy się do serwisu aby mechanik sprawdził nam stan naszego akumulatora, świece żarowe, alternator. Podstawowe rzeczy, które później zimą będą miały kluczowe znaczenie podczas odpalania przy dużych mrozach. Pamiętajmy o tym aby regularnie wymieniać filtr paliwa w naszym samochodzie. Powinniśmy to robić co około 15-20 tys. km. Pozwoli nam to mieć pewność, że nie ma na nim żadnych osadów i jest on w dobrym stanie.

Co robi mróz w samochodzie
Dlaczego tak trudno jest odpalić zimą auto? Przede wszystkim mróz wpływa na moc naszego akumulatora. Osiąga on maksimum swojej pojemności w temperaturze 20 kilku stopni. Jeśli temperatura spada do około - 15 stopni nasz akumulator traci około 40% swojej mocy. Ponadto ze względu na temperaturę gęstnieje olej w naszym aucie i potrzeba więcej mocy aby go rozruszać. Z ropy znajdującej się w naszym baku w niskich temperaturach wytrąca się parafina, która dodatkowo przytyka filtr paliwa utrudniając przepływ paliwa. To wszystko sprawia, że odpalenie zimą jest naprawdę trudne dla wielu aut. Jeśli kompresja w naszym silniku również szwankuje możemy sobie niestety nie poradzić z odpaleniem.

Jak zatem odpalić auto
1. Po wejściu do auta przekręcamy kluczyk z pozycji 0 do pozycji ON. Zapalą się wtedy wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej. Czekamy aż zgaśnie nam kontrolka świec żarowych. Więcej o kontrolkach w samochodzie przeczytasz tutaj.
2. Wyłączamy wszystkie odbiorniki prądu: radio, nawiew, światła zewnętrzne oraz wewnętrzne, nawigację.
3. Jeśli kontrolka świec żarowych zgasła, wciskamy sprzęgło i próbujemy odpalić auto. Po 3 sekundach jeśli nam się to nie uda przestajemy. Wracamy do punktu pierwszego.
4. Czynności te powtarzamy do skutku z tym, że po każdej 3 nieudanej próbie robimy minutę przerwy.

Czasami trzeba podjąć 5-6 prób odpalenia auta. Jeśli mamy akumulator w dobrym stanie to spokojnie nam on na to pozwoli. Auto z dobrym akumulatorem, zimowym paliwem oraz odpowiednim sprężaniem powinno nam w końcu zapalić. Ważne jest aby nasz samochód pochodził spokojnie kilka minut i możemy ruszać w drogę. Pamiętajcie, że zima jest ciężkim okresem dla naszych samochodów jednak one jeżdżą zimą i są przystosowane do tego aby w zimie również odpalać!Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin