Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na stoku?
Źródło: Pexels

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na stoku?

Aktywność na świeżym powietrzu, to doskonały sposób na zahartowanie organizmu oraz zbudowanie odporności, ale też świetną zabawę – zwłaszcza dla maluchów!

Jeśli chętnie jeździsz na nartach lub snowboardzie, warto zaczepić w swoich pociechach sportowego bakcyla. Wczesne rozpoczęcie nauki sprawi, że dzieciaki szybko oswoją się z nowymi umiejętnościami, a dodatkowo pozwoli im aktywnie spędzać czas nawet w trakcie chłodniejszych miesięcy.

Oczywiście, zanim poślesz dzieciaki na stok, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Jakie akcesoria Ci w tym pomogą? O tym poniżej!

Ciepłe rękawice

Ciepłe rękawice przydadzą się maluchom nie tylko na stoku. Dzieciaki chętnie urządzają bitwy na śnieżki, lepią bałwany oraz po prostu tarzają się w śnieżnych zaspach. Żeby jednak te wszystkie aktywności były dla nich komfortowe, maluchom niezbędne będą ciepłe, najlepiej wodoodporne rękawiczki.

Wbrew pozorom, o przemrożenie, czy wręcz odmrożenie kończyn nietrudno – odpowiednio dobrane rękawiczki pomogą Ci zadbać o łapki Twoich maluchów, a na stoku czy ślizgawce będą dodatkowo chronić palce podczas upadku.

Solidny kask narciarski

Kaski to absolutnie niezbędny element wyposażenia zarówno małych, jak i dużych narciarzy oraz snowboardzistów. Podczas upadku to właśnie głowa jest najbardziej narażona na uszkodzenia, dlatego koniecznie należy ją chronić!

Kask narciarski powinien być nie tylko wysokiej jakości. Musi również być wygodny dla dziecka, inaczej brzdąc nie będzie go nosić. Żeby dopasować rozmiar, zmierz głowę dziecka i wybierz odpowiedni model z oferty producenta. Kask powinien być dobrze dopasowany, ale nie może w żadnym miejscu uciskać malucha.

Upewnij się również, że wybrany przez Ciebie model ma odpowiednie otwory wentylacyjne, które pozwolą skórze oddychać oraz jest kompatybilny z goglami – to kolejny dodatek, który zapewni dziecku dodatkową ochronę i zwiększy przyjemność z jazdy.

Kask powinien być również lekki, a także łatwy w obsłudze. Tak by mały narciarz lub narciarka mógł zdjąć i założyć go samodzielnie.

Ochraniacze narciarskie

Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha śmiga już na nartach jak mała kulka śnieżna, czy dopiero zaczyna naukę, warto zaopatrzyć ją w ochraniacze. Maluchowi, który na ogół niczego się nie boi – w tym wywrotek i fikołków – z pewnością przyda się kamizelka z protektorem pleców. Poza tym możesz zainwestować w ochraniacze na łokcie oraz kolana. Tak wyposażony maluch może ruszać w trasę, a Ty możesz być spokojny/a o bezpieczeństwo swojego dziecka!

Podsumowanie

Kupując akcesoria dla najmłodszych wielbicieli sportów zimowych warto zadbać o to, by pochodziły one od sprawdzonego dostawcy. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że kask, ochraniacze czy gogle faktycznie spełnią swoje ważne zadanie, jakim jest ochrona Twojego dziecka przed kontuzją.

Dystrybutorem godnym polecenia jest sklep z sprzętem narciarskim Enjoy The Sport – w ofercie sklepu znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do sportów zimowych zaprojektowanych z myślą o najmłodszych użytkownikach!