Jakie zbiorniki wykorzystuje się do przewozu paliwa?

Jakie zbiorniki wykorzystuje się do przewozu paliwa?

Wszystkie rodzaje paliwa – niezależnie od tego, czy jest to olej napędowy, czy też benzyna – powinny być przechowywane i przewożone w specjalnie przystosowanych zbiornikach. Ich specyfikacja regulowana jest prawnie, muszą więc być wykonane z odpowiednich materiałów, które zabezpieczą substancję przed niekontrolowanym wyciekiem. W artykule podpowiadamy, czym powinny charakteryzować się zbiorniki do transportowania paliwa.

Czym charakteryzują się zbiorniki do przewozu paliwa?

Zbiorniki do przewozu paliwa najczęściej wykonane są z polietylenu – tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na szkodliwe czynniki, takie jak promieniowanie UV, wysokie temperatury czy działanie korozji. Ponadto niektóre z nich zbudowane są w oparciu o dwupłaszczową konstrukcję, która obejmuje dwie warstwy polietylenu. Między płaszczami znajduje się wolna przestrzeń, do której, w razie wycieku, przedostaje się paliwo.

Zbiorniki mobilne dostępne są w różnych wariantach pojemnościowych, które najczęściej oscylują wokół kilkuset litrów. Wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, które chronią przed niekontrolowanym przemieszczaniem się substancji podczas transportu. Ułatwiają one także przenoszenie, napełnianie oraz dystrybucję paliwa. Wśród najczęściej spotykanych komponentów, które znajdują się na wyposażeniu zbiorników, wyróżnia się m.in.: wąż dystrybucyjny, automatyczny nalewak, odpowietrznik, a także licznik cyfrowy.

Gdzie sprawdzą się zbiorniki mobilne?

Mobilne zbiorniki do transportowania paliwa to wyjątkowo uniwersalne wyroby, które sprawdzą się w wielu gałęziach przemysłu. Jak mówi nam ekspert z firmy MiM Zbiorniki:

Nasi klienci to najczęściej właściciele lub pracownicy firm transportowych, budowlanych, lecz także warsztatów samochodowych czy gospodarstw rolniczych. Zbiorniki mobilne sprawdzą się więc we wszystkich miejscach, w których stały dostęp do paliwa jest priorytetem.

Są one wykorzystywane nie tylko do transportowania, lecz również do magazynowania oleju napędowego oraz benzyny. Dzięki temu korzystają z nich posiadacze maszyn i pojazdów nienormatywnych, których nie można zatankować na zwykłej stacji benzynowej. Zainwestowanie w zbiornik mobilny umożliwia ponadto uniezależnienie się od stale zmieniających się cen paliwa, dlatego też na ich kupno coraz częściej decydują się również osoby prywatne.