Jeździsz taksówką? To musisz wiedzieć o ubezpieczeniu

Jeździsz taksówką? To musisz wiedzieć o ubezpieczeniu

Wszystkie zarejestrowane pojazdy mają obowiązek posiadania ubezpieczenia OC. Bez niego nie można poruszać się po drogach. Nie inaczej jest w przypadku taksówek. Mimo iż są to samochody osobowe, należy liczyć się z koniecznością zapłaty wyższej ceny za polisę OC. Dlaczego tak jest i co bierze pod uwagę towarzystwo ubezpieczeniowe przy ustalaniu kosztów ubezpieczenia? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie taksówki – dlaczego jest droższe?

Jeśli chcesz zostać właścicielem taksówki, powinieneś wiedzieć, dlaczego będziesz musiał zapłacić więcej za polisę niż w przypadku zwykłego samochodu osobowego, przeznaczonego do celów prywatnych . Przede wszystkim wynika to z:

Większej ilości przejechanych kilometrów;

Zużycia pojazdu;

Roszczeń pasażerów.

Taksówka to pojazd, który w ciągu dnia pokonuje setki kilometrów, co jest o wiele większą ilością aniżeli w przypadku korzystania z auta w celach prywatnych . Każda firma ubezpieczeniowa posiada swoje wytyczne, dzięki którym ustala koszt polisy, jednak ilość przejechanych kilometrów będzie kluczowym czynnikiem w większości z nich. Im więcej kilometrów do pokonania, tym bardziej zużywają się części, a także wzrastają szanse na ewentualną kolizję czy wypadek, co się wiąże z koniecznością pokrycia kosztów naprawy przez ubezpieczyciela . Nic więc dziwnego, że ubezpieczalnie zwracają uwagę na ten fakt przy wycenie. Oczywiście pod uwagę będzie brana także marka pojazdu, model, rodzaj silnika i doświadczenie w prowadzeniu pojazdów mechanicznych właściciela samochodu. Wiek auta i jego zużycie to kolejne czynniki, jakie są brane pod uwagę przy ustalaniu kosztów polisy. Nie można także zapomnieć o tym, że taksówka dziennie może przewozić dziesiątki pasażerów, którzy w razie np. uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, mogą wystąpić o odszkodowanie, które będzie wypłacane z OC taksówki.

Ubezpieczenie taksówki – na jakie się zdecydować?

Poszukując dobrej polisy ubezpieczeniowej, należy zastanowić się nad tym, czy sama polisa OC bez dodatkowych rozszerzeń to dobry pomysł. Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich właścicieli aut, jednak zapewnia pomoc tylko w pokryciu kosztów naprawy innych pojazdów, które ucierpiały w wyniku ruchu Twojego auta. PZU komunikacyjne (czytaj na https://www.ocsamochodu.pl/) może pomóc także, gdy to Twój samochód ulegnie uszkodzeniu. W tym celu musisz wykupić polisę AC, NNW i assistance. Dzięki nim otrzymasz nie tylko pomoc finansową w razie, gdy samochód zostanie uszkodzony w wyniku kolizji, ale także działań wandali czy sił natury (np. podczas intensywnej burzy z gradem). Ponadto w ramach ubezpieczenia możesz dostać auto zastępcze oraz np. pomoc w holowaniu lub gdy zatrzaśniesz klucze w aucie . Lista sytuacji w jakich otrzymasz wsparcie w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego może być inna.

Gdzie szukać najkorzystniejszego ubezpieczenia?

Kompleksowa pomoc w przypadku, gdy auto jest Twoim głównym narzędziem pracy jest kluczowe. Jeśli nie możesz korzystać z samochodu, bo jest uszkodzone,nie możesz też zarabiać, dlatego tak ważne jest, by posiadać assistance, które w razie potrzeby umożliwi Ci skorzystanie z samochodu zastępczego przez czas, w którym Twój pojazd będzie w naprawie. Nie tracisz źródła dochodu i nie musisz ponosić kosztów naprawy z własnej kieszeni. Posiadanie pełnej polisy ubezpieczeniowej z rozszerzeniami w postaci AC, assistance i NNW sprawi, że będziesz przygotowany na każdą sytuację i nie zostaniesz bez pomocy , niestety koszt takiej ochrony może niekiedy zniechęcać. Jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie, nie musisz chodzić od ubezpieczalni do ubezpieczalni, by zebrać oferty i je porównać. Najkorzystniejszą ofertę znajdziesz bez wychodzenia z domu dzięki porównywarce cen ubezpieczeń . W parę minut otrzymasz porównanie ofert z wielu firm ubezpieczeniowych, co znacznie ułatwi podjęcie decyzji. Możesz także dokonać wszelkich formalności, siedząc na kanapie we własnym domu. Więcej informacji na temat ubezpieczeń taksówki znajdziesz m.in. na stronie internetowej Ocsamochodu.pl (https://www.ocsamochodu.pl/p/ubezpieczenie-oc-taxi-jak-ubezpieczyc-taksowke/28.html).