Samochód gotowy na najtrudniejsze warunki

Samochód gotowy na najtrudniejsze warunki

Są w roku dni, w które spora część kierowców chętnie zostałaby w domu. Wbrew pozorom wcale nie trzeba się obawiać jazdy zimą, kiedy pogoda bywa kapryśna. Wystarczy tylko odpowiednio się do niej przygotować, zwłaszcza w kwestii doboru ogumienia, a okaże się, że strach był nieuzasadniony.

Najwyższa pora na zmiany

Polscy kierowcy, jak wynika z danych statystycznych, w większości przypadków decydują się założyć opony zimowe w swoim samochodzie, kiedy sytuacja tego wymaga. Nasze prawodawstwo nie przewiduje, jak to ma miejsce np. w Niemczech, kiedy zależy je zamontować. Według różnych zaleceń przyjmuje się, że moment ten powinien nastąpić w sytuacji, kiedy średnia dobowa temperatura nie przekracza 7 stopni Celsjusza. Przytrafiające się wówczas przymrozki są uzasadnieniem, by zakładać wówczas zimówki. Zdaniem ekspertów najlepsze opony na zimę to te, które są wykonane z możliwie miękkiej mieszanki. To właśnie ona sprawia, że dane ogumienie lepiej klei się do asfaltu, zapewniając odpowiednią przyczepność w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Im wcześniej nastąpi w naszym samochodzie wymiana opon, tym w krótszych kolejkach będziemy stać w wulkanizacji. Zwykle jest tak, że gdy tylko spadnie odrobina śniegu, to zakłady te przeżywają prawdziwe oblężenie.

Wszystko musi się zgadzać

Zanim zdecydujemy się kupić zimówki, musimy wcześniej dowiedzieć czegoś więcej na ich temat. Po pierwsze istotne są tu kwestie związane z rozmiarem, indeksem masy oraz prędkości. Parametry te muszą być zgodne z naszym samochodem, by opony zimowe zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo w każdych warunkach. Jeżeli te wartości są nam znane, pozostaje wybór producenta. Dziś konsumenci mogą zdecydować się na komplety od rozmaitych marek. Najlepsze opony na zimę określane są mianem premium. W tym segmencie w zasadzie każdy bieżnik będzie cechować doskonała przyczepność. Poza tym w sprzedaży dostępne są opony ze średniej półki, które cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz ogumienie budżetowe. To ostatnie jest swego rodzaju kompromisem, jednak czy warto iść na coś takiego w kwestiach bezpieczeństwa? Sama wymiana opon to koszt wydatek rzędu około 100 złotych lub wyższy w zależności od typu felgi oraz jej rozmiaru.

opony-ziomowki.jpg

Celem każdego kierowcy jest bezpieczne dotarcie do celu. Żeby tak mogło być niezależnie od pogody, samochód musi być wyposażony w odpowiednie, sezonowe ogumienie. Ceny kompletów opon znacznie spadły, od kiedy te zaczęto sprzedawać w sklepach internetowych. Rozważny posiadacz pojazdu bez wahania godzi się z takim wydatkiem.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.opomarket.pl/.

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin