Samochód gotowy na najtrudniejsze warunki

Samochód gotowy na najtrudniejsze warunki

Są w roku dni, w które spora część kierowców chętnie zostałaby w domu. Wbrew pozorom wcale nie trzeba się obawiać jazdy zimą, kiedy pogoda bywa kapryśna. Wystarczy tylko odpowiednio się do niej przygotować, zwłaszcza w kwestii doboru ogumienia, a okaże się, że strach był nieuzasadniony.

Najwyższa pora na zmiany

Polscy kierowcy, jak wynika z danych statystycznych, w większości przypadków decydują się założyć opony zimowe w swoim samochodzie, kiedy sytuacja tego wymaga. Nasze prawodawstwo nie przewiduje, jak to ma miejsce np. w Niemczech, kiedy zależy je zamontować. Według różnych zaleceń przyjmuje się, że moment ten powinien nastąpić w sytuacji, kiedy średnia dobowa temperatura nie przekracza 7 stopni Celsjusza. Przytrafiające się wówczas przymrozki są uzasadnieniem, by zakładać wówczas zimówki. Zdaniem ekspertów najlepsze opony na zimę to te, które są wykonane z możliwie miękkiej mieszanki. To właśnie ona sprawia, że dane ogumienie lepiej klei się do asfaltu, zapewniając odpowiednią przyczepność w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Im wcześniej nastąpi w naszym samochodzie wymiana opon, tym w krótszych kolejkach będziemy stać w wulkanizacji. Zwykle jest tak, że gdy tylko spadnie odrobina śniegu, to zakłady te przeżywają prawdziwe oblężenie.

Wszystko musi się zgadzać

Zanim zdecydujemy się kupić zimówki, musimy wcześniej dowiedzieć czegoś więcej na ich temat. Po pierwsze istotne są tu kwestie związane z rozmiarem, indeksem masy oraz prędkości. Parametry te muszą być zgodne z naszym samochodem, by opony zimowe zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo w każdych warunkach. Jeżeli te wartości są nam znane, pozostaje wybór producenta. Dziś konsumenci mogą zdecydować się na komplety od rozmaitych marek. Najlepsze opony na zimę określane są mianem premium. W tym segmencie w zasadzie każdy bieżnik będzie cechować doskonała przyczepność. Poza tym w sprzedaży dostępne są opony ze średniej półki, które cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz ogumienie budżetowe. To ostatnie jest swego rodzaju kompromisem, jednak czy warto iść na coś takiego w kwestiach bezpieczeństwa? Sama wymiana opon to koszt wydatek rzędu około 100 złotych lub wyższy w zależności od typu felgi oraz jej rozmiaru.

opony-ziomowki.jpg

Celem każdego kierowcy jest bezpieczne dotarcie do celu. Żeby tak mogło być niezależnie od pogody, samochód musi być wyposażony w odpowiednie, sezonowe ogumienie. Ceny kompletów opon znacznie spadły, od kiedy te zaczęto sprzedawać w sklepach internetowych. Rozważny posiadacz pojazdu bez wahania godzi się z takim wydatkiem.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.opomarket.pl/.
Tagi: samochód, bmw i3 wymiary, pogoda sezonowa, pogoda sezonowa 2017, audi q2 wymiary, opomarket, zimówki w niemczech, pogoda sezonowa zima 2016, opomarket kontakt, pogoda sezonowa zima 2017, automatyczna skrzynia biegów jak jeździć, sklepach internetowych, the grand tour, vin sprawdzenie, wyznaczanie trasy przejazdu,

Oszczędzaj podróżując autem

Tagi

ardeny atrakcje zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie odcinkowy pomiar prędkości mapa 2016 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu auto do 10 tys aktualne cisnienie skoda kodiaq dane techniczne wymiana terminowego prawa jazdy dekoder vin automatyczna skrzynia biegów jak jeździć the grand tour online pl akcyza 2017 audi q2 wymiary audi q2 dane techniczne jakie opony zimowe 2016 jaki akumulator kategorie prawa jazdy zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą ceny samochodów elektrycznych w polsce jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu alfa romeo stelvio dane techniczne akcyza 2017 samochód klasy mercedesów autostrada wolności akcyza 2017 akcyza samochody 2017 akcyza 2017 tajlandia aktualności akcyz za samochód 2017 najbezpieczniejsze samochody 2016 jaki najlepszy olej silnikowy który pickup najwygodniejszy ranking niezawodności samochodów akcyza 2017 auta targi motoryzacyjne genewa 2017 jakie opony zimowe toyota wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu akcyza 2017 samochod zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 akcyza 2017 samochody agencja wywiadu akcyza 2017 samochody audi q2