Wirtualny alkomat a rzeczywistość - czy dokładny kalkulator online jest coś warty?

Wirtualny alkomat a rzeczywistość - czy dokładny kalkulator online jest coś warty?

Ile razy zdarzyło się wam wracać ze spotkania ze znajomym taksówką? Pewnie nie raz. Bo jesteście odpowiedzianymi kierowcami, którzy nie wsiadają za kierownicę po wypiciu kilku piw czy kilku kieliszków wódki. Ale czy zastanawialiście się kiedyś czy z rana wstając do pracy jesteście już w pełni trzeźwi? Od pewnego czasu rośnie popularność narzędzi takich jakich wirtualny alkomat. Przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy ile są warte.

Kalkulator alkomat online - zasada działania
Jak działa taki kalkulator na stronie internetowej? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że musimy podać dużo bardzo istotnych danych. Waga, wzrost, płeć, zjedzone posiłki, godzina rozpoczęcia spożywania alkoholu i liczba spożytego alkoholu. Na pewno jest to jakaś sensowna podstawa do tego aby obliczyć stężenie alkoholu. Wirtualny alkomat stosuje pewne obliczenia, które pozwalają mu oszacować ile mamy jeszcze promili i czy jest szansa, że już wytrzeźwieliśmy. W zależności od tego z jakiego serwisu skorzystamy możemy otrzymać różne wyniki i należy o tym pamiętać!

Wirtualny alkomat a rzeczywistość
Zdecydowanie, kategorycznie i z pełnym przekonaniem odradzamy opieranie się tylko i wyłącznie na wynikach wirtualnego alkomatu. Dlaczego? Po pierwsze każdy z nas ma inne uwarunkowania do trawienia i spalania alkoholu. Jednym przyjdzie to szybciej niż wskazują to wyniki innym będzie trwało to znaczeni dłużej. Ponadto wpływ na to ma również nasza dyspozycja danego dnia. Należy pamiętać również, że skrypty odpowiadające za wyliczenia w wirtualnych alkomatach tworzone są przez ludzi i czasami w wynikach mogą wystąpić błędy. Jak najbardziej, wirtualny alkomat może być dla nas informacją dodatkową jednak nigdy na tych wynikach nie podejmujmy decyzji o tym czy prowadzić samochód.

Jak zatem zbadać stan trzeźwości
Naszym zdaniem są dwa rozsądne sposoby zbadania stanu trzeźwości zanim wsiądziemy za kierownicę. Pierwszy - prostszym jest posiadanie swojego alkomatu. Pamiętać jednak należy o tym, że najtańsze urządzenia są bardzo słabe i mało dokładne. Musimy więc zainwestować w alkomat, który będzie sprawdzony i posiada wiele pozytywnych opinii. Koszt takiego alkomatu to minimum 400zł. To na co możemy zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia to posiadanie atestu. Gwarantuje nam to, że urządzenie będzie pokazywać realne wartości. Drugim, zdecydowanie tańszym sposobem na sprawdzenie stanu trzeźwości jest wybranie się na posterunek policji. Tam bez problemu, na naszą prośbę, policjant zbada stan naszej trzeźwości i da nam informacje czy możemy prowadzić auto.

Czy trzeźwość za kierownicą to wszystko
Nawet jeśli alkomat pokazuje nam wynik pozwalający na jazdę samochodem musimy sami ocenić nasze możliwości. Często spożywaniu alkoholu towarzyszy długie biesiadowanie, które prowadzi do tego, że następnego dnia jesteśmy bardzo zmęczeni. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie jest dla nas sporym zagrożeniem, szczególnie jeśli wybieramy się w dłuższą trasę. Nie dość, że jesteśmy zmęczeni to jeszcze nasze zmysły pracują zdecydowanie wolniej. Warto się zatem zastanowić czy na pewno musimy wybrać się w podróż czy nie możemy jej przełożyć na następny dzień. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak nie spożywanie w ogóle alkoholu na dzień przed wyjazdem.