Zanim kupisz kamerę samochodową - co powinieneś wiedzieć o rejestratorach jazdy?

Zanim kupisz kamerę samochodową - co powinieneś wiedzieć o rejestratorach jazdy?

Rejestratory jazdy od kilku lat podbijają serca kierowców na całym świecie. Niewielkie kamerki rejestrujące obraz sprzed przedniej szyby samochodu pojawiają się na wyposażeniu coraz większej liczby pojazdów. Świadczyć o tym może chociażby stale rosnąca liczba filmów z kamer samochodowych, jakie dostępne są w sieci. Jeśli wciąż zastanawiasz się czy warto kupić takie urządzenie, sprawdź co powinieneś o nim wiedzieć.

Popularność rejestratorów jazdy nie powinna nikogo dziwić – urządzenia te zwiększają poczucie bezpieczeństwa, umożliwiają podnoszenie swoich umiejętności prowadzenia pojazdu, a w razie potrzeby pozwalają na udowodnienie przebiegu zdarzenia na drodze.

Rodzaje rejestratorów jazdy

Kamera samochodowa to nic innego jak urządzenie pomiarowe rejestrujące prędkość oraz obraz sprzed przedniej szyby samochodu. Najbardziej podstawowe kamery pozbawione są wyświetlacza, a odtworzenie zapisanych plików możliwe jest dopiero po podłączeniu urządzenia do komputera. Kolejną grupą rejestratorów są kamery z wyświetlaczem, dzięki któremu można na bieżąco śledzić oraz odtworzyć nagrany obraz. Trzecią grupą tego typu urządzeń są hybrydy, czyli połączenie wideo rejestratora z nawigacją gps.

Dlaczego warto kupić kamerę samochodową?

Obraz nagrany przez kamerę samochodową jest szczególnie przydatny w razie niespodziewanych sytuacji na drodze. Dzięki niemu możesz np. udowodnić, że do kolizji nie doszło z twojej winy lub, że nie złamałeś przepisów ruchu drogowego, co pozwoli uniknąć bezpodstawnie wystawionego mandatu.

Ponadto tego typu urządzenia mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Film nagrany przez kamerę możesz bowiem wykorzystać do celów szkoleniowych – odtwarzając go przeanalizujesz sytuację do jakiej doszło na drodze i w ten sposób uświadomisz sobie swoje błędy popełniane w takcie jazdy i w efekcie skorygujesz je.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pierwszym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest jakość zapisywanego obrazu. Rozdzielczość powinna być nie mniejsza niż 1280x720 px. Dzięki temu nawet podczas deszczu lub w nocy zarejestrowany obraz wciąż będzie doskonale widoczny. Kolejnym parametrem jest kąt nagrywania. To właśnie ta wartość decyduje o tym, jak duże pole widzenia ma rejestrator jazdy. Większość kamer posiada kąt widzenia o wartości 120 stopni. Pozwala to na dokładne zarejestrowanie obrazu z dwóch pasów jazdy. Natomiast kamera o kącie 150 stopni będzie nagrywać także to co dzieje się na poboczach.

Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na jasność obiektywu. Parametr ten wyrażany jest za pomocą litery „f” oraz oznaczenia liczbowego np. f/1.8. Im wartość ta jest niższa, tym obiektyw jest jaśniejszy i w rezultacie kamera rejestruje lepszy obraz w nocy oraz w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę? Dobra kamera samochodowa powinna posiadać port na karty pamięci SD orz pojemny akumulator. Jeśli często wyruszasz w dalekie trasy, warto zdecydować się na urządzenie wyposażone w moduł gps – dzięki temu ograniczysz liczbę akcesoriów, które będziesz przewoził w pojeździe.


Tagi: kamera samochodowa czy warto,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega