Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg

Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg

Źródło: GDDKiA

Autostrada A6 położona jest w całości na terenie województwa zachodniopomorskiego i stanowi obwodnicę Szczecina w ramach międzynarodowego szlaku drogowego E28. Autostrada ta łączy się z niemiecką A11, a także z polską drogą ekspresową S3. Docelowo połączona również z drogą ekspresową S6. Autostrada zaczyna się na przejściu granicznym w Kołbaskowie i biegnie aż do węzła Rzeźnica (tam łączy się z drogą ekspresową S3).

Historia autostrady
Historia autostrady A6 sięga czasów przed II Wojną Światową. W roku 1933 zainaugurowano prace nad drogą, które zostały ukończone w roku 1936. Droga ta łączyła Berlin z ówczesnym Szczecinem. W roku 1945 gdy wojska niemieckie wycofywały się z tych terenów wysadziły mosty na Odrze Zachodniej oraz Odrze Wschodniej. Kilka lat po wojnie zostały one odbudowane aby umożliwić komunikacje w kierunku Kołbaskowa. Następnie droga remontowana była w latach 90. XX wieku oraz w latach 2004-2014.

Autostrada A6 - opłaty
Autostrada A6 w chwili obecnej jest darmowa i nie zanosi się na to aby samochody osobowe ponosiły na niej jakiekolwiek opłaty. W przeciwieństwie do innych autostrad: A1, A2, A4 - gdzie część odcinków jest płatna, tutaj przejedziemy cały blisko 30 km odcinek za darmo. W chwili obecnej nie ma żadnych planów wprowadzenia opłat głównie ze względu na to, że droga ta stanowi swoistą obwodnicę Szczecina. Podobnie jest w przypadku autostrady A8, która stanowi obwodnicę Wrocławia. Pamiętać należy również o tym, że autostrada ta jest jedną bardzo krótka i ma jedynie 30 km gdyż następnie zamienia się w drogę ekspresową S3, która łączy Świnoujcie z Lubawką i przebiega tuż przy naszej zachodniej granicy. Kiedyś planowano budowę autostrady A3 jednak zrezygnowano z niej na rzecz drogi ekspresowej.


Tagi: autostrada a6, a6 autostrada, autostrada a6 polska, autostrada a6 opłaty, czy a6 jest płatna, czy autostrada a6 jest płatna,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega