Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg

Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg

Źródło: GDDKiA

Autostrada A6 położona jest w całości na terenie województwa zachodniopomorskiego i stanowi obwodnicę Szczecina w ramach międzynarodowego szlaku drogowego E28. Autostrada ta łączy się z niemiecką A11, a także z polską drogą ekspresową S3. Docelowo połączona również z drogą ekspresową S6. Autostrada zaczyna się na przejściu granicznym w Kołbaskowie i biegnie aż do węzła Rzeźnica (tam łączy się z drogą ekspresową S3).

Historia autostrady
Historia autostrady A6 sięga czasów przed II Wojną Światową. W roku 1933 zainaugurowano prace nad drogą, które zostały ukończone w roku 1936. Droga ta łączyła Berlin z ówczesnym Szczecinem. W roku 1945 gdy wojska niemieckie wycofywały się z tych terenów wysadziły mosty na Odrze Zachodniej oraz Odrze Wschodniej. Kilka lat po wojnie zostały one odbudowane aby umożliwić komunikacje w kierunku Kołbaskowa. Następnie droga remontowana była w latach 90. XX wieku oraz w latach 2004-2014.

Autostrada A6 - opłaty
Autostrada A6 w chwili obecnej jest darmowa i nie zanosi się na to aby samochody osobowe ponosiły na niej jakiekolwiek opłaty. W przeciwieństwie do innych autostrad: A1, A2, A4 - gdzie część odcinków jest płatna, tutaj przejedziemy cały blisko 30 km odcinek za darmo. W chwili obecnej nie ma żadnych planów wprowadzenia opłat głównie ze względu na to, że droga ta stanowi swoistą obwodnicę Szczecina. Podobnie jest w przypadku autostrady A8, która stanowi obwodnicę Wrocławia. Pamiętać należy również o tym, że autostrada ta jest jedną bardzo krótka i ma jedynie 30 km gdyż następnie zamienia się w drogę ekspresową S3, która łączy Świnoujcie z Lubawką i przebiega tuż przy naszej zachodniej granicy. Kiedyś planowano budowę autostrady A3 jednak zrezygnowano z niej na rzecz drogi ekspresowej.


Tagi: autostrada a6, a6 autostrada, droga a6, trasa a6, autostrada a6 polska, autostrada a6 mapa, autostrada a 6, trasa a6 mapa, a6 droga, autostrada a6 w polsce, a6 trasa, a6 polska, trasa autostrady a6, autostrada a6 niemcy, autostrada a8 cennik,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty