Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg

Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebiegŹródło: GDDKiA

Autostrada A6 położona jest w całości na terenie województwa zachodniopomorskiego i stanowi obwodnicę Szczecina w ramach międzynarodowego szlaku drogowego E28. Autostrada ta łączy się z niemiecką A11, a także z polską drogą ekspresową S3. Docelowo połączona również z drogą ekspresową S6. Autostrada zaczyna się na przejściu granicznym w Kołbaskowie i biegnie aż do węzła Rzeźnica (tam łączy się z drogą ekspresową S3).

Historia autostrady
Historia autostrady A6 sięga czasów przed II Wojną Światową. W roku 1933 zainaugurowano prace nad drogą, które zostały ukończone w roku 1936. Droga ta łączyła Berlin z ówczesnym Szczecinem. W roku 1945 gdy wojska niemieckie wycofywały się z tych terenów wysadziły mosty na Odrze Zachodniej oraz Odrze Wschodniej. Kilka lat po wojnie zostały one odbudowane aby umożliwić komunikacje w kierunku Kołbaskowa. Następnie droga remontowana była w latach 90. XX wieku oraz w latach 2004-2014.

Autostrada A6 - opłaty
Autostrada A6 w chwili obecnej jest darmowa i nie zanosi się na to aby samochody osobowe ponosiły na niej jakiekolwiek opłaty. W przeciwieństwie do innych autostrad: A1, A2, A4 - gdzie część odcinków jest płatna, tutaj przejedziemy cały blisko 30 km odcinek za darmo. W chwili obecnej nie ma żadnych planów wprowadzenia opłat głównie ze względu na to, że droga ta stanowi swoistą obwodnicę Szczecina. Podobnie jest w przypadku autostrady A8, która stanowi obwodnicę Wrocławia. Pamiętać należy również o tym, że autostrada ta jest jedną bardzo krótka i ma jedynie 30 km gdyż następnie zamienia się w drogę ekspresową S3, która łączy Świnoujcie z Lubawką i przebiega tuż przy naszej zachodniej granicy. Kiedyś planowano budowę autostrady A3 jednak zrezygnowano z niej na rzecz drogi ekspresowej.


Tagi: autostrada a6 opłaty, autostrada a6, autostrada a3 łączy, a6 autostrada, a6 autostrada płatna, s3 przebieg, trasa s3 przebieg, czy a6 jest płatna, droga s3 przebieg, s3 opłaty, bramki na autostradzie, przebieg trasy s3, zachodnia obwodnica szczecina przebieg, autostrada a3 opłaty, s6 opłaty,

Tagi

mapa europy wyznaczanie trasy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu 2017 kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu 2017 auto do 10 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin automat jak jeździć grand tour online pl mapa europy audi q2 wymiary jaki akumulator do samochodu czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy 2017 bmw zabezpieczenie przed kradzieżą alfa giulia premiera bmw i8 opinie klasy mercedesa bramki na a2 akcyza ile wynosi ile kosztuje butla gazowa do samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejszy samochód 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku najlepszy pickup raport tuv 2017 pełna lista diesel zimą genewa targi motoryzacyjne 2017 astra g dane techniczne opony toyota chr dane techniczne wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt lakierowania auta audi dekoder vin aktualne informacje drogowe gdzie ciepło w lutym jaki kombivan wybrać umweltzone berlin gdzie kupić kamera do samochodu ranking folie car wrap bmw dane techniczne sposoby na senność za kierownicą bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty kolizja oświadczenie wzór co to jest tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą amatorskie focie niemcy winieta czechy winiety