Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg

Autostrada A6 - bramki, punkty poboru opłat, opłaty, zjazdy, informacje, przebieg
Źródło: GDDKiA

Autostrada A6 położona jest w całości na terenie województwa zachodniopomorskiego i stanowi obwodnicę Szczecina w ramach międzynarodowego szlaku drogowego E28. Autostrada ta łączy się z niemiecką A11, a także z polską drogą ekspresową S3. Docelowo połączona również z drogą ekspresową S6. Autostrada zaczyna się na przejściu granicznym w Kołbaskowie i biegnie aż do węzła Rzeźnica (tam łączy się z drogą ekspresową S3).

Historia autostrady
Historia autostrady A6 sięga czasów przed II Wojną Światową. W roku 1933 zainaugurowano prace nad drogą, które zostały ukończone w roku 1936. Droga ta łączyła Berlin z ówczesnym Szczecinem. W roku 1945 gdy wojska niemieckie wycofywały się z tych terenów wysadziły mosty na Odrze Zachodniej oraz Odrze Wschodniej. Kilka lat po wojnie zostały one odbudowane aby umożliwić komunikacje w kierunku Kołbaskowa. Następnie droga remontowana była w latach 90. XX wieku oraz w latach 2004-2014.

Autostrada A6 - opłaty
Autostrada A6 w chwili obecnej jest darmowa i nie zanosi się na to aby samochody osobowe ponosiły na niej jakiekolwiek opłaty. W przeciwieństwie do innych autostrad: A1, A2, A4 - gdzie część odcinków jest płatna, tutaj przejedziemy cały blisko 30 km odcinek za darmo. W chwili obecnej nie ma żadnych planów wprowadzenia opłat głównie ze względu na to, że droga ta stanowi swoistą obwodnicę Szczecina. Podobnie jest w przypadku autostrady A8, która stanowi obwodnicę Wrocławia. Pamiętać należy również o tym, że autostrada ta jest jedną bardzo krótka i ma jedynie 30 km gdyż następnie zamienia się w drogę ekspresową S3, która łączy Świnoujcie z Lubawką i przebiega tuż przy naszej zachodniej granicy. Kiedyś planowano budowę autostrady A3 jednak zrezygnowano z niej na rzecz drogi ekspresowej.


Tagi: autostrada a6, a6 autostrada, autostrada a6 opłaty, autostrada a 6, droga a6, autostrada a3 łączy, autostrada a3, a3 autostrada, trasa a6, autostrada a6 cennik, czy a6 jest płatna, bramki na autostradzie, autostrada a3 opłaty, droga s3 mapa, autostrada a1 cennik,

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin