Branża spedycyjna - czy warto zostać spedytorem?

Branża spedycyjna - czy warto zostać spedytorem?

Praca w branży TSL stawia przed pracownikami wiele zadań. Planując karierę zawodową w tym obszarze, trzeba wziąć pod uwagę obowiązki, jakie nakładane są na spedytora. Osoba ta musi wykazywać się dużym doświadczeniem, umieć rozwiązywać sytuacje konfliktowe, znać doskonale rynek i mieć wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne. Czy warto zostać spedytorem?

Wykształcenie spedytora
Są takie zawody, w których nie jest wymagane ukończenie odpowiednich studiów. Branża TSL należy do tego grona, gdyż pracują w niej również osoby np. z dyplomami kierunków humanistycznych. Nie da się jednak ukryć, że kierunkowe wykształcenie jest tutaj niesamowicie przydatne. W końcu spedytor ma wiele obowiązków i często jego praca polega na wykonywaniu jednocześnie kilku czynności. Toteż ułatwieniem na pewno będzie wiedza z branży TSL, którą nabyć można w trakcie studiów ekonomicznych na uczelniach takich jak https://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/ekonomia, które specjalizują się w kształceniu biznesowym. Jakie zagadnienia okażą się szczególnie użyteczne? Z pewnością będzie to umiejętność koordynowania procesami zaopatrzenia, poznanie zasad dystrybucji wytworzonych produktów oraz zdolność do analizy zarówno procesów logistycznych, jak i produkcyjnych. Ważne jest nie tylko nabywanie określonej wiedzy, ale także praktyka, dlatego wyjątkowo przydatne będą zajęcia, na których wykładowcy omawiać będą autentyczne case studies.

Główne obowiązki i zadania
Spedytor to osoba, dla której wielozadaniowość to codzienność. Związane jest z nią oczywiście duże ryzyko, gdyż wykonywanie naraz wielu zadań może prowadzić do licznych błędów. Niestety, nie ma tu miejsca na pomyłki, ponieważ każde potknięcie może skutkować poważnymi konsekwencjami i stratami finansowymi firmy. Spedytor musi więc umieć pracować pod presją czasu i być odpornym na stres. Konieczność pracy z klientami, a także innymi przedstawicielami branży zmusza do rozwijania umiejętności w zakresie negocjacji oraz skutecznej komunikacji – osoba na stanowisku spedytora powinna budować zaufanie przewoźników i wykazywać się pełnym profesjonalizmem.

Wysokie wynagrodzenie
Na korzyść pracy spedytora z pewnością przemawia fakt, że zawód ten jest dobrze opłacany. Nie dość, że zarobki stoją na wysokim poziomie, to często spedytorzy otrzymują dodatkowo atrakcyjne premie. Dlatego coraz więcej osób bez wiedzy i doświadczenia decyduje się na pracę w branży, licząc na wysoką pensję. Czas i obowiązki, jakie nakładane są na spedytora, szybko jednak weryfikują, czy dana osoba znajduje się na odpowiednim stanowisku.

Tagi: jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, jak zostać spedytorem, branża spedycyjna, branża spedycyjna, branża spedycyjna, branża spedycyjna, branża spedycyjna, branża spedycyjna, branża spedycyjna,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty