Branża spedycyjna - czy warto zostać spedytorem?

Branża spedycyjna - czy warto zostać spedytorem?

Praca w branży TSL stawia przed pracownikami wiele zadań. Planując karierę zawodową w tym obszarze, trzeba wziąć pod uwagę obowiązki, jakie nakładane są na spedytora. Osoba ta musi wykazywać się dużym doświadczeniem, umieć rozwiązywać sytuacje konfliktowe, znać doskonale rynek i mieć wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne. Czy warto zostać spedytorem?

Wykształcenie spedytora
Są takie zawody, w których nie jest wymagane ukończenie odpowiednich studiów. Branża TSL należy do tego grona, gdyż pracują w niej również osoby np. z dyplomami kierunków humanistycznych. Nie da się jednak ukryć, że kierunkowe wykształcenie jest tutaj niesamowicie przydatne. W końcu spedytor ma wiele obowiązków i często jego praca polega na wykonywaniu jednocześnie kilku czynności. Toteż ułatwieniem na pewno będzie wiedza z branży TSL, którą nabyć można w trakcie studiów ekonomicznych na uczelniach takich jak https://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/ekonomia, które specjalizują się w kształceniu biznesowym. Jakie zagadnienia okażą się szczególnie użyteczne? Z pewnością będzie to umiejętność koordynowania procesami zaopatrzenia, poznanie zasad dystrybucji wytworzonych produktów oraz zdolność do analizy zarówno procesów logistycznych, jak i produkcyjnych. Ważne jest nie tylko nabywanie określonej wiedzy, ale także praktyka, dlatego wyjątkowo przydatne będą zajęcia, na których wykładowcy omawiać będą autentyczne case studies.

Główne obowiązki i zadania
Spedytor to osoba, dla której wielozadaniowość to codzienność. Związane jest z nią oczywiście duże ryzyko, gdyż wykonywanie naraz wielu zadań może prowadzić do licznych błędów. Niestety, nie ma tu miejsca na pomyłki, ponieważ każde potknięcie może skutkować poważnymi konsekwencjami i stratami finansowymi firmy. Spedytor musi więc umieć pracować pod presją czasu i być odpornym na stres. Konieczność pracy z klientami, a także innymi przedstawicielami branży zmusza do rozwijania umiejętności w zakresie negocjacji oraz skutecznej komunikacji – osoba na stanowisku spedytora powinna budować zaufanie przewoźników i wykazywać się pełnym profesjonalizmem.

Wysokie wynagrodzenie
Na korzyść pracy spedytora z pewnością przemawia fakt, że zawód ten jest dobrze opłacany. Nie dość, że zarobki stoją na wysokim poziomie, to często spedytorzy otrzymują dodatkowo atrakcyjne premie. Dlatego coraz więcej osób bez wiedzy i doświadczenia decyduje się na pracę w branży, licząc na wysoką pensję. Czas i obowiązki, jakie nakładane są na spedytora, szybko jednak weryfikują, czy dana osoba znajduje się na odpowiednim stanowisku.

Tagi: branża spedycyjna,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega