Car wrapping - nowy hit sezonu

Car wrapping - nowy hit sezonu

Car wrapping – technika, która znana jest na świecie od wielu lat. Już miliony kierowców wykorzystało car wrapping do wyróżnienia swojego samochodu na drodze. Obecnie ta technika podbija serca polskich kierowców, którzy dosłownie oszaleli na jej punkcie. Czym jest car wrapping, o co w nim chodzi i co z jego pomocą można osiągnąć? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu. Ostrzegamy tylko, że car wrapping może Cię tak oczarować, że po przeczytaniu tego tekstu Twój samochód zmieni się nie do poznania.

Rekord w oklejaniu
Jakiś czas temu było głośno o krakowskich targach MOTO SHOW, które odbywały się w maju. Jedna z krajowych ekip, która brała udział w pokazach, pobiła rekord Guinnessa w oklejaniu samochodu. Udało im się w ciągu 39 minut i 26 sekund okleić całe Audi A6 i zmienić kolor pojazdu z czarnego połysku na ciemnoniebieski satynowy. aby móc tego dokonać musieli wykorzystać specjalnie zaprojektowanej folii, która pozwala na szybką zmianę koloru samochodu. Zapewne zastanawiasz się, jak to wszystko ma się do car wrappingu? Otóż oklejanie pojazdu to właśnie car wrapping. Druga myśl, która przyszła Ci do głowy, mogła dotyczyć tego, że nic dziwnego jest w tym, że pobili rekord, skoro mieli do dyspozycji kilka przeszkolonych osób. Ciekawostką jednak jest to, że obecnie produkowane folie do oklejania pojazdów są tak zaprojektowany, aby każdy mógł z nich skorzystać. Jest to niesamowite i znacznie wpływa na wzrost popularności, jaką cieszy się car wrapping.

Zmiana kolory pojazdu? Jak to działa?
Skoro wiemy już czym jest car wrapping warto sobie wyjaśnić funkcje, jakie pełni tego typu zabieg. Jest ich kilka, ale skupmy się na trzech najważniejszych.

1. Funkcja estetyczna
Najważniejsza i zarazem najpopularniejsza funkcja car wrappingu. Chodzi tylko o zmianę koloru samochodu ze względu na podniesienie jesgo wartości rynkowej lub samowyrażaniu się jego kierowcy. Car wrapping ma to do siebie, że z jego pomocą można całkowicie odmienić kolor samochodu lub nakleić na niego jakąś niewiarygodną grafikę. Korzystają z tego zarówno osoby, które chcą wyróżnić się na tle innych pojazdów, ale i tacy, których celem jest zatuszowanie mankamentów, które posiada ich auto. Często można też spotkać się z opiniami kierowców, którzy mówią, że nie stać ich na nowy samochód a zakup folii, z której pomocą można całkowicie zmienić wygląd samochodu, jest o wiele tańszy. Powodów używania folii jest tyle ilu kierowców jeżdżących po naszych drogach.

2. Funkcja marketingowa
Car wrapping oprócz tego, że jest sposobem na odświeżenie wyglądu samochodu, jest także bardzo dobrym nośnikiem reklamy. Właśnie dlatego wiele firm, które posiadają swoją flotę aut, korzysta z tego typu promocji. Wystarczy bowiem okleić samochód filmowymi grafikami, by stał on się jeżdżącą reklamą, która przyciąga wzrok i daje nadzieje na nowych potencjalnych klientów. Minęły już czasy, gdy tylko kierowcy prywatni zajmowali się upiększaniem swoich samochodów. W dzisiejszych czasach trzeba się czymś wyróżnić i sprawić, że klient zauważy Ciebie, a dopiero potem Twoją konkurencję.

3. Funkcja ochrona
To właśnie ona sprawia, że car wrapping zyskuje miłośników na całym świecie. Dzięki tej technice możliwe jest zabezpieczenie karoserii. Folia stanowi bowiem bardzo skuteczną barierę oddzielającą oryginalny i stosunkowo delikatny lakier Twojego samochodu a warunkami zewnętrznymi, które czasami mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu lub oszpeceniu jego karoserii. Dzięki folii jednak nie ma się czego bać. Ani piasek, ani błoto i kamienie już nigdy nie będą powodować u Ciebie gęsiej skórki. Zapomnij też o szkodliwym działaniu na karoserię auta promieni słonecznych. Car wrapping sprawił, że kierowcy mogą być już spokojni, a zabezpieczenie pojazdu stało się dziecinnie proste.

Skąd mam wiedzieć jaką folie wybrać?
Jak we wszystkim możliwości jest kilka. Car wrapping charakteryzuje się mnogością rozwiązań, z których każde ma swoje wady i zalety. Jeżeli więc szukasz rozwiązania krótkoterminowego, które po określonym czasie będzie mogło być łatwo ściągnięte z Twojego samochodu wybierz folie monomeryczną. Jeżeli jednak zależy Ci na długim czasie, w jakimfolia będzie utrzymywać się na samochodzie, musisz wybrać folie wylewane. Podobnie sprawa ma się z rodzajami powierzchni, na których chcesz zastosować folie. Polimeryczne są idealne do płaskich i prostych w kształcie powierzchni. Z kolei, gdy potrzebujesz folii do skomplikowanej powierzchni, z całą masą zakamarków musisz zainteresować się foliami wylewanymi. Oprócz rodzaju folii ważne jest również to, by była ona odpowiednio wytrzymała. Najlepiej jest zainteresować się bezpośrednio producentem i realizacjami, jakie zostały wykonane przy pomocy jego produktu. Dla przykładu możesz wejść na stronę https://www.3mcentruminspiracji.pl/aktualnosci/3m-car-wrap-convention-2016/ i sprawdzić poprawne techniki aplikacji folii oraz info o produkcie 3M. Pamiętaj również, że jeżeli car wrapping ma być stosowany na samochodach firmowych, przeznaczonych do promocji firmy musisz wybrać odpowiedni laminat. Zabezpieczy on Twoją grafikę w trakcie mycia i szczotkowania. Dzięki niemu nadruk nie zejdzie razem ze strumieniem wody pod ciśnieniem. Podobnie sprawa ma się w przypadku cystern – laminat podniesie trwałość folii w połączeniu z przewożonymi paliwami lub innymi chemikaliami.

Wyraź się!
Jak więc widzisz car wrapping to niesamowita metoda na szybką zmianę koloru samochodu i sprawienie, że stanie on się nie do poznania. Przewagą takiego rozwiązania jest jego cena. Wyobraź sobie, że możesz zmienić kolor auta kilka razy taniej, niż w przypadku malowania. Taki jest właśnie car wrapping. Co najlepsze cała procedura nie jest zbytnio skomplikowana. Lepiej jednak będzie, jeśli wynajmiesz profesjonalną firmę, która pomoże Ci w naklejeniu folii na dużej powierzchni. Będziesz mieć wtedy pewność, że zostało to wykonane poprawnie. Zmień wygląd swojego samochodu już dzisiaj i przekonaj się, jakie to proste! Satysfakcja gwarantowana!