Łańcuchy zimowe, śniegowe na koła - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę

Łańcuchy zimowe, śniegowe na koła - jakie wybrać i na co zwrócić uwagę

Łańcuchy na koła często są jedynym sposobem aby poradzić sobie z bardzo trudnymi, zimowymi warunkami na drodze. Szczególnie jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie strome podjazdy to codzienność, a mocno zalegający śnieg nie daje nam możliwości na normalne poruszanie się. Jak wybrać łańcuchy na koła oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupujemy łańcuchy - kluczowe sprawy
Pierwszą i kluczową kwestią jest rozmiar opon jaki posiadamy w naszym aucie. Łańcuchy muszą zostać do nich dopasowane i wybiera się je właśnie pod wymiar opon. Bez tego nie będą spełniać swoich zadań lub nawet nie uda nam się ich założyć jeśli będą zbyt małe względem naszych opon.

Kolejną kwestią jest materiał z jakiego zostały wykonane. Najtańsze łańcuchy na koła kosztują około 40-50zł. Często wykonane są ze słabej jakości materiału, który nie gwarantuje nam długiej żywotności produktu. Dobrej jakości łańcuchy śniegowe powinny być wykonane ze stali z domieszką tytanu.

Dla wielu osób istotną kwestią jest producent łańcuchów. Jeśli wybierzemy markowe produkty takiej jak np. Thule, mamy większą pewność, że produkty zostały wykonane poprawnie, a także zostały one odpowiednio przetestowane. Mali, nieznani producenci oferują dużo niższą cenę ale często kosztem jakości produktu.

W zależności od warunków w jakich będziemy korzystać z łańcuchów oraz tego jak często będziemy je montować zależy grubość łańcuchów. Im grubsze - tym dłużej nam posłużą jednak będą też znacznie droższe. Według nas jeśli będziemy z nich korzystać sporadycznie nie ma sensu kupować łańcuchów grubszych niż 9mm.

Sposób montażu jest niezwykle ważne gdyż to od niego zależy czy z łatwością poradzimy sobie z montażem w momencie gdy będzie to niezbędne. Najwygodniejszy sposób montowania łańcuchów to tzw. Spikes Spider. Tego typu rozwiązanie jest jednak najdroższy.

Na pewno po pierwszym użyciu łańcuchów w trudnych warunkach drogowych odkryjemy zalety tego produktu. Prowadzenie auta jest zupełnie inne, łańcuchy sprawiają, że koła zachowują się zupełnie inaczej na śliskiej nawierzchni i pozwalają nam mieć kontrolę nad autem. Jeśli nie wiecie na którą oś powinniście zamontować łańcuchy to powinniście skontaktować się z producentem waszego samochodu. Najczęściej łańcuchy montuje się na 2 koła, na które przenoszony jest napęd. Jeśli posiadamy auto z napędem na 4 koła to dobrze aby łańcuchy zamontowane były na 4 koła. Nigdy nie montujemy łańcuchów tylko na jedno koło.

Jak poruszać się z łańcuchami
Warto zapoznać się z instrukcją dostarczoną przez producenta łańcuchów. Tam znajdziemy na pewno wiele informacji. To na co my zwracamy szczególną uwagę to przede wszystkim prędkość. Jeśli mamy założone łańcuchy na koła nie powinniśmy przekraczać prędkości 50km/h. Jeśli mamy zamontowane łańcuchy śniegowe na kołach powinniśmy się poruszać po drogach ośnieżonych. Używanie ich na asfalcie może doprowadzić do ich zniszczenia lub nawet zerwania co może prowadzić do dużych uszkodzeń naszego samochodu. Należy również unikać gwałtownych przyspieszeń oraz hamowań co też naraża je na zniszczenie.

Zawsze po skończonej jeździe z łańcuchami powinniśmy je dokładnie przeczyścić z brudu i soli, wysuszyć oraz przechowywać w suchym miejscu. Pozwoli to na przedłużenie ich żywotności.Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin