Gdzie na wakacje w lutym - ciepło i tanio - nasze propozycje

Gdzie na wakacje w lutym - ciepło i tanio - nasze propozycje

Macie dosyć zimy i mrozów? Nie przepadacie za nartami i tłokiem w górach? Luty to świetny miesiąc na to aby wyjechać z Polski w ciekawe miejsca gdzie będzie ciepło. Mamy dla was propozycje na każdy budżet. Wybierzcie coś dla siebie i wyjedźcie odetchnąć trochę od Polskiej zimy. Duża dawka słońca, relaks, odstresowanie. Coś co potrzebuje każdy z nas!

Egipt - tania propozycja dla wszystkich
Egipt bez wątpienia będzie jednym z tych miejsc, do których warto się wybrać właśnie w lutym. Temperatury powietrza oscylują tam w okolicy 20-23 stopni i wydają się być idealne na krótki wypoczynek. Wycieczki do Egiptu znaleźć możemy w ofercie większości biur turystycznych chociaż ten region cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem. Warto upewnić się przed wyjazdem jaka sytuacja polityczna panuje akurat w danym momencie.

Madera - Europejska Afryka
Madera należy do Portugalii i zdecydowanie cechuje się bardzo przyjemnym klimatem. Tutaj również możemy liczyć na temperaturę w okolicy 20 stopni Celsjusza. Na pewno nie spotkają nas upały i męczące słońce. Wyspa słynie z wyjątkowych krajobrazów łączących ze sobą miasteczka, góry i wodę. Jeśli chodzi o poruszanie się pod Maderze my do tego celu polecamy wynajęcie auta. Jest to najlepszy i najbardziej wygodny sposób na to aby zobaczyć każdy zakątek wyspy i interesujące nas miejsce. Aby dolecieć do Madery skorzystać będziemy musieli z ofert lotów czarterowych. Jednak w tym okresie możemy liczyć na bardzo przystępne ceny przelotów.

Cypr - Bliski Wschód
Cypr jest wyspą położoną we wschodniej części Morza Śródziemnego. Jest idealnym miejscem dla tych, którzy czas urlopu chcieliby poświęcić na zwiedzanie zabytków. Tych na Cyprze nie brakuje. W lutym temperatury raczej nie będą dla nas meczące. Z pewnością jednak nie zażyjemy kąpieli i odpoczynku na plaży gdyż ku temu może być nieco za zimno. Cypr na pewno będzie dobrą alternatywą dla wszystkich chcących odpocząć od zgiełku i tłumów turystów. W lutym powinno być tu bardzo spokojnie. Wynajęcie samochodu na miejscu ułatwi nam znacznie poruszanie się po wyspie i dotarcie do każdego jej ciekawego miejsca.

Tajlandia - odległa alternatywa
Aby dolecieć do Tajlandii i na jej wspaniałe wyspy potrzebować będziemy nie tylko więcej czasu ale również i pieniędzy. Pomimo, że jest to wyprawa bardziej kosztowna - szczególnie ze względu na ceny biletów - możemy być pewni, że atrakcje jakie zapewniają nam tamte regiony będą zadowalające. Każdy znajdzie coś dla siebie na wspaniałych wyspach: Phuket, Ko Pha-Ngan, Koh Chang, Koh Samui, Koh Jam. W lutym możemy spokojnie poleżeć na plaży i kąpać się w wyjątkowo czystej wodzie. Jeśli chodzi o ceny na miejscu to są one bardzo przystępne i zdecydowanie niższe niż np. w europejskich stolicach. Pokój dwuosobowy znaleźć bowiem można w dobrym standardzie już za 15-20 dolarów.

Maroko - przyciąga kolorami
Maroko od zawsze przyciąga turystów swoimi różnorodnymi kolorami. Pomimo, że latem w Maroku upały bardzo mocno doskwierają turystom to luty i marzec będą dla nich bardziej łaskawe. Temperatury będą idealne do zwiedzania tego pięknego kraju. Przyda nam się nawet coś cieplejszego gdyż wieczory i poranki są zdecydowanie zimniejsze niż dni. Maroko zapewni nam szereg atrakcji. Przyprawy, arabskie zabytki, lokalne targi to coś po co ludzie tam przyjeżdżają. Możemy się tam wybrać zarówno z biurem podróży jak i na własną rękę gdyż często można spotkać świetne promocje na loty do Maroka. Noclegi należą do bardzo przyjaznych i można znaleźć nocleg w pokoju dwuosobowym już za 15 dolarów za noc.