Ile waży naczepa firanka? Jaka najlepsza?

Ile waży naczepa firanka? Jaka najlepsza?

Ile waży naczepa ciężarowa? Jaka jest najlepsza? Wynajem naczep firanek to kluczowa decyzja dla przewoźników, a naczepa standard Wielton to jedna z popularnych opcji. W artykule omówimy zarówno wagę naczep ciężarowych, jak i czynniki wpływające na wybór najlepszego modelu do wynajmu!

Naczepa firanka. Co to jest?

Naczepa ciężarowa typu firanowa, nazywana również naczepą kurtynową, jest jedną z rodzajów naczep plandekowych, które są dostępne do wynajmu. Ich konstrukcja opiera się na ramie wykonanej z wytrzymałej stali konstrukcyjnej. Rama ta jest poddana dwukrotnemu:

  • śrutowaniu,
  • odtłuszczaniu,
  • pokryciu lakierem poliuretanowym,

który zapewnia odporność na ścieranie oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Nazwa „naczepy firanowe" wywodzi się od charakterystycznego sposobu otwierania przestrzeni ładunkowej. Polega to na przesunięciu plandeki, która jest zamocowana na specjalnej prowadnicy. Ta czynność jest podobna do odsłaniania firanki, co stanowi źródło nazwy dla tego rodzaju naczepy ciężarowej dostępnej do wynajmu.

Ile waży naczepa firanka?

Waga naczepy ciężarowej firanka może być zróżnicowana w zależności od wielu czynników, takich jak:

  • konkretny model,
  • rozmiar,
  • materiały konstrukcyjne,
  • wyposażenie.

Standardowo, ramy naczepy ciężarowej firanka są wykonane z wytrzymałej stali konstrukcyjnej i podlegają różnym procesom obróbki, takim jak śrutowanie, odtłuszczanie i pokrycie lakierem poliuretanowym, co może wpływać na masę naczepy ciężarowej. Natomiast, podłogi naczep firanek są zazwyczaj przystosowane do wjazdu obciążonego wózka widłowego i mają zdolność wytrzymywania nacisku na przednią oś widłowego w zakresie od 5 do 7 ton. Z kolei, burty czołowe naczepy ciężarowej są wyposażone w punkty mocowania ładunku i zdolne do wytrzymywania obciążeń wynoszących od 10 do 11 ton.

Jednakże, aby dokładnie określić wagę konkretnej naczepy standardowej firanki, należy odnieść się do specyfikacji tego konkretnego pojazdu, ponieważ waga może się różnić w zależności od producenta i dostosowań dokonanych przez klienta.

Naczepa firanka – jaka najlepsza?

Naczepa Wielton firanka jest popularnym wyborem do przewozu towarów zabezpieczonych na paletach. Jej pojemność ładunkowa zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj palety oraz kraj docelowy przewozu. Dla standardowych palet o wymiarach 1200 × 800 mm naczepa Wielton firanka pomieści bezpiecznie 33 palety.

Ponadto, istotnym czynnikiem jest także pojemność ładunkowa naczepy Wielton firanki, wyrażona w metrach sześciennych (m³). Ostateczna ilość towaru, jaką można przewieźć, zależy od tego, jak palety są poukładane i czy wykorzystują dostępne wysokości wewnątrz naczepy standard. Przeważnie jednak naczepa Wielton firanka oferuje objętość ładunkową wynoszącą około 91-93 m³.

Warto jednak pamiętać, że parametry te mogą się różnić w zależności od konkretnej konfiguracji naczepy Wielton firanki oraz regulacji przewozowych obowiązujących w danym kraju. Dlatego zawsze warto dostosować planowanie ładunku do specyfikacji danej naczepy standard i wymagań transportowych.