Jak i gdzie zacząć jeździć Gokartem - najlepsze miejsca

Jak i gdzie zacząć jeździć Gokartem - najlepsze miejsca

Marzycie o szybkiej jeździe po torze sportowym? Kto z nas nie chciałby poczuć się jak Robert Kubica? Dziś mamy na szczęście dostęp do wielu atrakcji, które miłośnikom sportów motorowych mogą mocno podnieść poziom endorfiny. Weźmy na przykład jazdę gokartem.

Gokarty
Swoją przygodę ze sportami motorowymi na gokartach zaczynali między innymi Robert Kubica czy Michael Schumacher. Jest to naturalne, że właśnie w takich maszynach talentów szukają wszyscy Ci, którzy kochają sporty motorowe. Sam gokart jest bardzo specyficznym pojazdem. Pozbawiony jest on mechanizmu różnicowego, przez co sterowanie nim jest bardzo trudne - szczególnie w zakrętach - gdy napęd przekazywany jest na koła napędowe z tą samą prędkością obrotową. Prowadzi to do częstych uślizgów w zakrętach - ale pozwala maksymalnie wykorzystać przyczepność przy założeniu nie przekroczenia prędkości granicznej. Wybierając się na jazdę gokartem z pewnością dostaniemy kask i rękawice, które są niezbędne do pewnego prowadzenia gokartu. Wykorzystując maksymalną moc maszyny możemy osiągnąć zazwyczaj prędkość 75 km/h. Profesjonalne maszyny rozpędzają się do blisko 200 km/h. Te jednak są poza zasięgiem amatora i dostępne są jedynie dla profesjonalistów. 

Miejsca do jazdy gokartem
Przez wiele lat utarło się, że gokartem pojeździć można głównie na parkingach dużych centrów handlowych. Maszyny, które są tam dostępne nie należą do najszybszych i najlepiej utrzymanych. Wiele razy spotkać się można z mocno zaniedbanym torem, który nie daje tyle możliwości ile chciałby się wykorzystać podczas jazdy takim pojazdem. Gdzie zatem wybrać się aby naprawdę poczuć ducha rywalizacji i szybkiej jazdy? Przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych miejsc w Polsce - według nas - które możecie wykorzystać: Gokarty - wiele lokalizacji

Wybrane przez nas lokalizacji w największych miejscach w Polsce na pewno będą dobrym miejscem do spróbowania swoich sił w tym sporcie. Cena przejazdu jest stosunkowo niska i wynosi niecałe 40zł.