Jak prawidłowo przechowywać opony w garażu?

Jak prawidłowo przechowywać opony w garażu?

Zakup nowego kompletu opon z pewnością nie należy do przyjemnych wydatków, jednocześnie nie można tego bagatelizować, bo przecież ma to tak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Dlatego właśnie tak ważną sprawą jest odpowiednie przechowywanie opon w garażu lub w piwnicy. Jeżeli w odpowiedni sposób zabezpieczy się opony po zimie czy po lecie, z pewnością znacznie dłużej będą dobrze służyły.

Ogólne warunki dotyczące bezpiecznego przechowywania opon w garażu
Na początek warto zaznaczyć, że należy dołożyć wszelkich starań do tego, aby przechowywać opony czyste. Jest to szczególnie ważne w przypadku opon zimowych, które przez kilka miesięcy miały styczność z substancjami takimi jak na przykład sól, stosowana na ulicach podczas dużych mrozów i opadów śniegu. Po zakończeniu sezonu zimowego należy zatem opony odpowiednio umyć i osuszyć, a dopiero później pomyśleć o ich przechowywaniu. Umyć można je za pomocą szamponu samochodowego, albo po prostu wodą z mydłem. Bardzo przydaje się tutaj też myjka ciśnieniowa. Następnie za pomocą jakiegoś tępego narzędzia, na przykład noża z serwisu do obiadu, należy usunąć kamyki z bieżnika opony, robiąc to bardzo delikatnie. Potem należy dokładnie osuszyć opony, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy dodatkowo opony zabezpiecza się w foliach czy w workach. Należy do nich wkładać opony suche, aby nie doszło do zapleśnienia. Opony zawsze należy przechowywać w miejscu zaciemnionym i suchym, odizolowany od różnego rodzaju chemikaliów, takich jak na przykład rozpuszczalniki, farby czy oleje. Dzięki temu również substancje lotne z tego typu chemikaliów nie będą miały negatywnego wpływu na strukturę i wytrzymałość materiału, z którego wykonana jest opona.

Jak prawidłowo układać opony w garażu?
Nasze wyposażenie garażu musi uwzględniać chęć przechowywania w nim opon. Warto pamiętać o tym, że do przechowywania opon nie do końca nadaje się każdy garaż. Dla opon niebezpieczne może być składowanie w blaszanych garażach, które latem mocno się nagrzewają. Wysokie temperatury są szkodliwe, podobnie z resztą jak promienie UV, dlatego właśnie opon nigdy nie należy przechowywać na słońcu. Jeżeli jednak w garażu albo na przykład w piwnicy panują odpowiednie warunki, można przystąpić do organizowania miejsca do przechowania. Koła, czyli opony i felgi, można wieszać na specjalnych hakach, albo układać je w pozycji leżącej, jedną na drugiej. Można też poustawiać je pionowo jedna obok drugiej. Ciśnienie w kołach powinno być takie, jakie zaleca producent. Trochę więcej trudności jest w przypadku opon bez obręczy - absolutnie nie należy wieszać ich na hakach, bo mogłoby to doprowadzić do ich uszkodzenia. Jeżeli same opony będą przechowywane jedna na drugiej, a zatem w pozycji poziomej, co kilka tygodni należy oponę z samego dołu przenieść na górę. Trzeba robić to regularnie, tak by znajdująca się na samym dole opona, pod wpływem ciężaru, nie odkształciła się. Jeżeli opony będą przechowywane w pozycji pionowej jedna obok drugiej, co kilka tygodni należy opony obrócić wokół własnej osi, tak by również w takiej pozycji nie uległy odkształceniu.

Tagi: jak przechowywać opony w garażu, przechowywanie opon w garażu,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega