Jak sprawdzić samochód przed zakupem?

Jak sprawdzić samochód przed zakupem?

Zakup używanego samochodu to koszt od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Na rynku znajdziemy zarówno kilkunastoletnie pojazdy o wysokim przebiegu, jak i stosunkowo nowe auta – zwykle poleasingowe. Niezależnie od tego, jakiego modelu szukamy, możemy przebierać w ofertach w poszukiwaniu wymarzonego samochodu. Nie warto jednak podejmować pochopnych kroków. Nim podejmiemy decyzję o zakupie, warto pojazd szczegółowo sprawdzić, aby mieć pewność, że nie narażamy się na późniejsze dodatkowe koszty. Gdzie umówić się sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak sprawdzić auto przed kupnem?

Sprawdzanie pojazdu przebiega zwykle kilkuetapowo. Podstawowych informacji zazwyczaj dowiemy się już z ogłoszenia oraz w trakcie wywiadu telefonicznego ze sprzedającym. Następnym krokiem są oględziny na żywo. Większość kierowców na oglądanie samochodu przyjeżdża w towarzystwie bardziej doświadczonego przyjaciela lub ojca. Zdarza się jednak, że samochód jest wystawiony np. na drugim krańcu województwa i nie zawsze taka podróż jest możliwa. Na szczęście na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa, które mają w swojej ofercie sprawdzanie samochodu przed zakupem.

Gdzie sprawdzić auto przed kupnem?

Wielu z nas słyszało o stacjonarnych warsztatach, które w swoim wachlarzu usług posiadają sprawdzenie pojazdu przed kupnem. Zwykle funkcjonuje to tak, że podjeżdżamy ze sprzedawcą do zaufanego autoserwisu, a tam mechanik dokonuje oględzin pojazdu. Jeżeli wszystko jest w porządku – wystawia pozytywną rekomendację, a my dobijamy targu. Niewiele osób wie, że na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się także mobilnym sprawdzeniem pojazdów.

Nawiązując współpracę np. z mobileEkspert, możemy wskazać dowolne ogłoszenie na terenie kraju. Ekspert w naszym imieniu skontaktuje się ze sprzedającym i umówi na profesjonalne oględziny. Jeśli pojazd zostanie wcześniej sprzedany lub ogłoszeniodawca nie będzie chciał ekspertowi udostępnić pojazdu – możemy wskazać inny pojazd do oględzin w ciągu następnych 6 miesięcy.

Co obejmuje profesjonalne sprawdzanie pojazdu?

W mobileEkspert do dyspozycji mamy aż cztery pakiety – od Standard po Perfectum. Ich ceny wahają się od 299 zł do 579 zł. Inwestycja w profesjonalne oględziny pojazdu pozwala uniknąć nietrafionego zakupu, który może w przyszłości narazić nas na spore wydatki związane z naprawami ukrytych usterek. Co obejmuje podstawowy pakiet mobileEkspert?

Specjaliści dokonają szczegółowej analizy ogłoszenia, a także weryfikują dostępne dokumenty i książkę serwisową. W trakcie oględzin analizowana jest grubość lakieru, stan opon, oryginalność szyb, a także praca silnika, ewentualne wycieki płynów, kontrola śladów powypadkowych i stan komory bagażnika. Całość uzupełniona jest jazdą próbną, w trakcie której ekspert sprawdza pracę skrzyni biegów, sprzęgła, zawieszenia czy hamulców. W ciągu 24 godzin otrzymamy kompleksowy raport w formie elektronicznej z pełną fotogalerią samochodu. Z dokumentu dowiemy się nie tylko, czy pojazd ma prawdziwy przebieg, ale także uzyskamy informację, czy warto kupić danych samochód. Dodatkowo otrzymamy wzór umowy przygotowany w sposób taki, aby bezpiecznie dokonać transakcji. Współpraca z mobileEkspert to doskonały wybór dla osób ceniących sobie komfort, profesjonalizm i bezpieczeństwo.