Jak zapłacić mandat - sposoby, metody 2019/2020 - przelewem, na poczcie

Jak zapłacić mandat - sposoby, metody 2019/2020 - przelewem, na poczcie

Każdego dnia na ulice wyjeżdża kilka milionów kierowców. Większość z nich chce jak najszybciej dojechać z punktu A do punktu B, co powoduje, że znaczna część z nich przekracza prędkość, nie ustępuje pierwszeństwa lub łamie inne przepisy ruchu drogowego. Codziennie blisko aż dziesięć tysięcy kierowców otrzymuje mandaty za wykroczenia drogowe. Policjanci wystawiają mandaty, które trzeba zapłacić, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Rodzaje mandatów za wykroczenia drogowe

W świetle prawa, które obowiązuje w Polsce, możemy wyszczególnić trzy rodzaje mandatów: gotówkowe, kredytowane i zaoczne. Mandat gotówkowy musi zostać uiszczony w radiowozie. Stosuje się go wobec obcokrajowców oraz osób, które nie mają stałego miejsca pobytu lub zamieszkania. Mandaty kredytowane to najczęściej wystawiane mandaty przez polską policję. Otrzymują go Polacy lub obywatele innych krajów, którzy mają stały adres zamieszkania lub pobytu w Polsce. Taki mandat należy opłacić w ciągu siedmiu dni. Ostatnim rodzajem mandatu jest mandat zaoczny, który wystawiany jest, gdy stwierdzono wykroczenie przy jednoczesnej absencji sprawcy w miejscu popełnienia przewinienia. Najczęściej jest to mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu.

Mandat opłacony w radiowozie

Mandat gotówkowy musi zostać opłacony na miejscu, natomiast kierowca, który otrzymał mandat kredytowany, ma wybór. Może zapłacić od razu w radiowozie lub siedem dni od momentu wystawienia mandatu przez policjanta. Większość radiowozów jest już wyposażona w terminale płatnicze, więc za mandat można zapłacić nie tylko gotówką, ale również kartą debetową lub kredytową, a także Blikiem.

Płatność na poczcie

W dobie bankowości internetowej płatności na poczcie powoli odchodzą do lamusa. Opcję opłacenia mandatu na poczcie wybierają osoby, które nie posiadają konta z usługą płatności przez internet lub nie są biegłe w jej obsłudze. Są to zazwyczaj starsi wiekiem kierowcy. Dokonywanie wpłaty na poczcie niesie ze sobą szereg uniedogodnień: trzeba na pocztę dojść lub dojechać, stać w kolejce oraz uiścić opłatę za dokonanie przelewu, która wynosi około 10 złotych. Dodatkowo godziny otwarcia poczty kolidują z godzinami pracy wielu osób, więc trzeba wówczas zwolnić się wcześniej z pracy.

Płatność za mandat przez bankowość elektroniczną

Dużo prościej i bez zbędnej straty czasu można zapłacić za mandat dzięki bankowości elektronicznej. Płatność przez internet jest nieskomplikowana, a większość banków ma już przygotowane formularze do przelewów za mandaty. Zazwyczaj wystarczy podać odpowiedni Urząd Skarbowy, swój PESEL oraz serię i numer mandatu. Parę kliknięć i przelew wykonany.

Niezależnie od tego, jaki to rodzaj mandatu i na jaką opiewa kwotę, nie warto zwlekać z jego zapłaceniem. Organy państwowe nie muszą wysyłać wezwań do zapłaty, ale mogą wszcząć postępowanie egzekucyjne, które niesie dodatkowe koszty. Nie ma co liczyć też na przedawnienie mandatu. Najlepiej szybko zapłacić należną kwotę i mając w pamięci, że łamanie przepisów kosztuje, starać się jeździć przepisowo.

Tagi: jak zapłacić mandat na poczcie, jak zapłacić mandat 2020, jak zapłacić mandat na poczcie 2020, opłata za mandat na poczcie, ile kosztuje opłata mandatu na poczcie, płacenie mandatu na poczcie, opłata mandatu na poczcie, jak wypełnić mandat na poczcie, mandat na poczcie, jak zaplacic mandat na poczcie,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega