Jak zrobić dobre zdjęcia produktowe na aukcję internetową?

Jak zrobić dobre zdjęcia produktowe na aukcję internetową?

Aukcje internetowe jako element komercyjnego handlu pojawiły się w internecie już dawno temu i cały czas stanowią duży procent sprzedaży. Największe portale umożliwiają użytkownikom sprzedaż aukcyjną, ponieważ jest to atrakcyjna forma, która umożliwia licytację niskiej ceny. Zazwyczaj działa to w ten sposób, że sprzedający podaje cenę wyjściową, a zainteresowani podbijają stawki. Wygrywa ten, który da największą cenę przed końcem zakończenia aukcji. W ramach zabezpieczenia interesów sprzedającego portale umożliwiają także ustawienie ceny minimalnej, by uniknąć ewentualnej straty, sprzedając towar za zbyt niską cenę.

By włączyć użytkownika portalu do gry w licytację musi być przede wszystkim ustawiona atrakcyjna cena wyjściowa oraz zrobione dobre zdjęcia produktowe sprzedawanego artykułu. Wizualizacja jest kluczowym elementem w sprzedaży internetowej. Należy unikać amatorskich zdjęć, na których mało widać. Użytkownik nie da się oszukać i potrzebuje konkretnych i czytelnych ujęć, by w ogóle zainteresować się produktem. Jak zatem w warunkach domowych wykonać dobre zdjęcie na sprzedaż aukcyjną?

Trzeba zadbać o kilka istotnych elementów. Pierwsza rzecz to dobry aparat. Najlepsza jest lustrzanka, ale równie dobrze radzi sobie aparat z najnowszych smartfonów. Raczej nie należy sięgać po stare sprzęty sprzed dziesięciu lat. Druga rzecz to tło. Tutaj trzeba trochę wysilić wyobraźnię i trochę pokombinować. Generalnie najlepiej sprawdza się tło białe, więc w domu można użyć prześcieradło lub bristol w zależności od rozmiaru fotografowanego artykułu. Miejsce, w którym ustawia się przedmiot powinno być dobrze oświetlone. Może być to na przeciw okna lub blisko lampy, której światło można skierować na fotografowaną rzecz. Następna ważna rzecz to dobre kadrowanie. Generalnie liczy się pokazanie kompletne oraz szczegółowe, tak by pokazać wszystkie ważne elementy. Warto podpatrzeć jak robią to inni i zajrzeć na różne strony internetowe, gdzie ludzie z powodzeniem sprzedają swoje artykuły. Kolejna kwestia, choć w przypadku dobrze zrobionego zdjęcia niekonieczna to obróbka komputerowa fotografii. Istnieje wiele darmowych programów, dzięki którym można trochę zwiększyć jakość ujęcia, poprawiając ostrość, światło itd.

Dobre zdjęcia produktowe bez wątpienia procentują zwiększonym zainteresowaniem odbiorcy. Użytkownik zupełnie inaczej spojrzy na dobrze zrobione ujęcia niż na zwykłe amatorskie fotki bez wyrazu. Po za tym dobre zdjęcie zawsze będzie dobrym elementem reklamy.

Sprzedaż internetowa działa na szeroką skalę, a aukcje są jednym z jej elementów, dlatego w ramach uatrakcyjnienia oferty warto dbać o dobrą wizualizację produktu. Dobrze wykonane zdjęcie w warunkach domowych amatorską ręką, jeśli tylko zostanie spełnione kilka warunków może stanowić istotny element, dzięki któremu ktoś zainteresuje się ofertą. Z pewnością warto dbać o dobrą jakość prezentacji, nawet, jeśli sprzedaje się pojedynczy przedmiot. Zdjęcia produktowe przyciągają uwagę potencjalnego kupcy w pierwszej kolejności, dlatego nie można zapominać o dobrym ujęciu.