Jaki pickup wybrać? Które auto tego typu jest najlepsze i najwygodniejsze - 2019/2020

Jaki pickup wybrać? Które auto tego typu jest najlepsze i najwygodniejsze - 2019/2020

Marzy wam się wolność i swoboda w przemieszczaniu się samochodem? Nieskrępowana możliwość zjechania z asfaltowej drogi i przejazd bezdrożem? Auto typu pickup to na pewno dobry wybór szczególnie jeśli potrzebujemy dużej przestrzeni ładunkowej. Zebraliśmy dla was informacje na temat najpopularniejszych aut tego typu i przedstawiamy wam je w zestawieniu poniżej. Wybierzcie swój model i cieszcie się jazdą w każdych warunkach.

Pickup z surowym wyglądem oraz brakiem atrakcyjnych dodatków wyposażenia odszedł już do lamusa. Obecnie sprzedawane modele mogą spokojnie konkurować z innymi autami z segmentu chociażby SUV. Producenci aut rozwijają ten segment w stronę zapotrzebowania jakie zgłaszają klienci. Kierowca zasiadający za kierownicą nowego pickupa będzie się czuł komfortowo jak w każdym innym, nowym aucie. W zależności od wybranej wersji spokojnie możemy liczyć na wszelkie udogodnienia jak czujniki parkowania, kontrolę trakcji, pakiety bezpieczeństwa na drodze jak wykrywanie zmęczenia kierowcy, etc. Segment tych aut rozwija się naprawdę dynamicznie i na pewno będzie tak w przyszłości.

Toyota Hilux - najbardziej znany pickup na rynku
Toyota znana jest na całym świecie, m.in. dzięki temu modelowi. Hilux od zawsze był wykorzystywany w najtrudniejszych warunkach i radził sobie z nimi naprawdę dobrze. Bez względu na to czy miał poruszać się po bezdrożach czy w miejskich warunkach Hilux jest świetnym wyborem. Najnowszy model z dobrym wyposażeniem (poduszki powietrzne, stabilizacja toru jazdy, blokada dyferencjału, tempomat) kosztuje około 150.000zł. Auto prowadzi się naprawdę komfortowo, ma ogromną przestrzeń ładunkową, którą w razie potrzeby możemy zabudować. W terenie i na bezdrożach czuje się moc i poczucie bezpieczeństwa jakie daje to auto. Napęd na 4 koła nigdy nie zawodzi i pozwala pokonywać najtrudniejsze przeszkody.

Mitsubishi L200
Auto, które cieszy się coraz większym powodzeniem w naszym kraju. Konstrukcyjnie bardzo przypomina nową Toyotę Hilux i jest dla niej świetnym rywalem - tym bardziej, że jest nieco tańszym autem. Wybierając wersję z silnikiem 2.4 DID mamy do dyspozycji nawet 184 konie mechaniczne. To pozwala nam na bardzo dynamiczną autem w trasie oraz spokojny zapas mocy w terenie. Auto nie należy do najlżejszych jednak odpowiednio dobrany silnik sprawia, że w codziennej jeździe na pewno tego nie odczujemy. Bardzo dobrze wyposażona wersja tego auta m.in. w skórzaną tapicerkę, kamerę cofania, poduszki powietrzne i wiele innych udogodnień kosztuje obecnie około 140.000zł.

Ford Ranger
Kultowe auto, które jest marzeniem nie jednego kierowcy. Wiele osób utożsamia sobie właśnie modele pickup z tym samochodem. Na pewno sprawdzi się on w każdych warunkach. Cena jest jednak nieco wyższa zarówno od Toyoty jak i od Mitsubishi. Znaczenie tutaj będzie miała głównie wersja silnika jaką wybierzemy. Naszym zdaniem minimum to 160 koni mechanicznych. Auto waży ponad 2 tony i taka moc pozwala na poruszanie się nim w sensowny sposób bez odczuwania braku mocy.

Volkswagen Amarok
Najnowsza wersja pickupa ze stacji Volkswagena przykuwa wzrok i sprawia, że aż chce się przejechać takim autem. W aucie zastosowano potężny, 6 cylindrowy silnik o mocy 225 KM, 8 biegową automatyczną skrzynię biegów. Dzięki temu auto ma możliwość prowadzenia przyczepy o masie 3,5t. Przestrzeń ładunkowa daje możliwość przewożenia aż 1 tony ładunku. Wnętrze pojazdu nie odbiega od innych modeli Volkswagena i jeśli trafiają one w Twoje gusta to również to auto będzie właśnie dla Ciebie. Niestety to wszystko ma swoją cenę i Volkswagen wypada najdrożej w naszym zestawieniu. Jego ceny zaczynają się od 200.000zł i spokojnie mogą przebić 230.000zł jeśli wybierzemy wyposażenie z górnej półki.