Pomysł na rodzinne wakacje

Pomysł na rodzinne wakacje

W ostatnich latach kempingi cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Nie są już kojarzone tylko z polem namiotowym z lat PRLu, gdzie ciężko było nawet o bieżącą wodę do mycia. O tym jak wyglądają kempingi XXI wieku rozmawiamy z Olą, Tomkiem i Michasiem Dudkiem, autorami bloga www.globtroterek.com, którzy na kempingach spędzają średnio 3 miesiące w roku.

Obecne kempingi są o wiele bardziej komfortowe niż ich poprzednicy kilka dekad temu i posiadają masę udogodnień. Są to tak naprawdę małe miasteczka wakacyjne, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko, począwszy od sklepów i restauracji, przez baseny, place zabaw, boiska, a skończywszy na spa. Tak więc zdecydowanie możemy powiedzieć, że ostatnie 20 - 30 lat przyniosło ogromne zmiany w turystyce kempingowej, szczególnie w południowej Europie.  Co tak naprawdę możemy się spodziewać na przeciętnym kempingu? Zacznijmy od domków i namiotów. Najwięcej na kempingach jest domków holenderskich zwanych mobile home, czyli domków wakacyjnych z sypialniami, jadalnią, kuchnią, łazienką, toaletą i tarasem. Osoby, które lubią kontakt z naturą i marzą o 24 godzinnym dostępie do świeżego powietrza mogą wynająć namiot willowy z sypialniami,  wyposażony w kuchnię i wszystkie niezbędne do biwakowania sprzęty. 

Gamplingi
Hitem ostatnich lat są glampingi, czyli zakwaterowania z górnej półki. To domki i namioty w segmencie premium, gdzie w standardowym wyposażeniu znajdują się zmywarki, ekspresy do kawy czy klimatyzacja i prysznic w namiocie. Gdy ktoś podróżuje kamperem, z przyczepą kempingową lub własnym namiotem wynajmuje na kempingu parcelę, zwykle z przyłączem do prądu i wody, gdzie rozstawia swoje własne, wakacyjne m1 :)  Jeśli wybiera się  zakwaterowanie bez toalety, korzysta się  z bloków sanitarnych rozmieszczonych na kempingu. W takich blokach znajdują się prysznice, umywalki, toalety, zlewy do mycia naczyń i do prania ubrań, pralki i suszarki. Bardzo często są też wydzielone strefy dla dzieci z małymi toaletami i łazienkami .Na kempingu jest cała infrastruktura w skład której wchodzą sklepy, restauracje, bary, lodziarnie, piekarnie, warzywniaki czy bazarki na których można kupić świeżą rybę czy owoce morza.  Na renomowanych kempingach dyżuruje lekarz, który pomaga w nagłych przypadkach. Wiele ośrodków posiada również strefy spa & wellness, gdzie można oddać się relaksującym masażom, zabiegom kosmetycznym czy zafundować sobie nową fryzurę w gabinecie fryzjerskim.

Jednak to co jest największym magnesem i powoduje, że kempingi są idealnym miejscem na wakacje dla całej rodziny są atrakcje i animacje, które się tu odbywają. Kempingi posiadają fantastyczne baseny i aquaparki, ze zjeżdżalniami, rwącymi rzekami i wodnymi placami zabaw. Są tu też boiska, korty tenisowe, pola do mini golfa, kręgielnie czy parki linowe. Zdarzają się też kempingi z gokartami czy położone na terenie parków rozrywki.Na kempingach są place zabaw, dmuchańce, salony gier oraz mini i junior kluby, które organizują dzieciom rozrywkę i zabawę od rana do wieczora. Ale nie tylko dzieci dobrze się bawią! Dorośli mają zajęcia sportowe, wieczorki taneczne, przedstawienia i gry. Mogą skorzystać z siłowni, zajęć z jogi, pilatesu czy zumby w basenie. 

Kemping jako wakacjeKempingowe wakacje to też świetny czas na wspólną zabawę z dziećmi. Warto zabrać karty, gry planszowe, piłkę czy hulajnogi dla całej rodziny. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie Wam w pamięci.Będąc na wakacjach nie można nie zwiedzić okolicy! Kempingi bowiem rozsiane są po całej Europie. Znajdziecie kempingi w górach, nad jeziorami, przy plażach i w miastach. To świetne bazy wypadowe do zwiedzania uroczych, europejskich zakątków.

Dużym plusem jest również fakt, że na kempingowe wakacje można zabrać psa czy kota. Wiele kempingów jest bowiem przyjaznych zwierzętom, a niektóre to stworzyły wręcz idealne warunki dla czworonogów - są plaże dla psów, baseny, place zabaw, a nawet lody!

Wakacje na kempingu to świetny czas dla całej rodziny. Warto spróbować tego typu wypoczynku, by przekonać się, że kempingi w niczym nie przypominają pól namiotowych znanych nam z dzieciństwa. Zerknijcie na naszą bazę fajnych, przetestowanych przez nas kempingów w Europie - https://www.globtroterek.com/kempingi/ , by wybrać miejscówkę odpowiednią dla Waszej rodziny.