Samochód na długie trasy, co wybrać?

Samochód na długie trasy, co wybrać?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Niektórzy codziennie pokonują nimi dziesiątki kilometrów, a w obecnych czasach często łatwiej wybrać się na urlop, wycieczkę, dalszy wypad samochodem. Po prostu wsiadasz, tankujesz i jedziesz przed siebie. Jeżeli kupujesz samochód z takim przeznaczeniem trzeba, aby jeździć nim jak najwięcej to musisz pamiętać o kilku praktycznych poradach przedzakupowych.

Trudna decyzja

wyznacz-trase_laweta_2.jpg
Nie jest łatwo wybrać, bo nasz rynek używanych samochodów pęka w szwach. Jest w czym wybierać, ale mimo upływu lat najlepszym wyborem będzie samochód z silnikiem wysokoprężnym. Te auta stworzone są by pożerać kilometry, paląc przy tym jak najmniejszą ilość oleju napędowego. Nie są to samochody o najwyższej kulturze pracy, fanom motoryzacji nie przysporzy w trasie wielkich emocji, ale na pewno wykona solidną pracę, bo do tego właśnie zostały stworzone. I właśnie wybierając samochód z silnikiem diesla musimy szczególnie uważać, aby nie trafić na mocno wyeksploatowany model. Ważnym elementem będzie również upewnienie się co do tego, jak wygląda historia pojazdu, bo samochód na długie trasy musi być w przeszłości czysty. Wszelkiego rodzaju wypadki, niechlujne naprawy to ogromne zagrożenie, gdy jesteśmy daleko od domu to nasz samochód musi budzić zaufanie. Trzeba pamiętać, że samochody z silnikiem diesla to główne narzędzie pracy w wielu firmach, warto się upewnić, czy taki samochód nie był w przeszłości przysłowiowym wołem roboczym i czy rzeczywiście licznik przebiegu jest prawdziwy.

Skąd brać informacje?

Numer VIN – posiada go każdy samochód, jest unikalny i właśnie za pomocą numeru nadwozia identyfikuje się pojazdy na całym świecie. Nie jesteśmy skazani na to by musieć zaufać słowom sprzedającego, którego jedynym celem jest jak najwyższy zarobek. Sprawdzenie VIN to jeden z pierwszych kroków w przypadku zakupu pojazdu, bo dzięki temu takie narzędzie jak Autoraport.pl będziemy mogli dowiedzieć się czy auto miało wypadek w przeszłości, a jeśli tak to do dokumentacji dołączone będą zdjęcia powypadkowe. Ponadto dowiemy się o tym jak auto wyglądało wyjeżdżając z fabryki, czyli będziemy mieć pełną listę oryginalnych danych technicznych, aby zidentyfikować, czy rzeczywiście mamy do czynienia z samochodem, do którego przypisany jest numer VIN.
wyznacz-trase_vin.jpg
Jeśli samochód był kradziony, w dowolnym zakątku świata to również dowiesz się o tym zanim jeszcze go kupisz. W przypadku aut sprowadzonych, a w szczególności takich z silnikiem diesla nawet sprzedającym ciężko dojść do pełnej historii za granicą, ponieważ tego typu pojazdy bardzo często zmieniają właścicieli. Warto pamiętać o tym wszystkim, gdy już któryś konkretny model zainteresuje nas bardziej, nie kupujmy kota w worku, ponieważ wszystkie najważniejsze informacje są na wyciągnięcie ręki. Sprawdź VIN a szereg  informacji będzie po paru minutach do Twojego wglądu bo Autoraport możesz wygenerować praktycznie w każdym miejscu, wystarczy dostęp do internetu.

Alternatywne podejście

Wielu obieżyświatów decyduje się w ostatnim czasie na zakup samochodu z silnikiem benzynowym oraz wyposażenie go w instalację gazową. To alternatywa, która przyciąga wielu ze względu na ceny gazu oraz spadające koszty eksploatacji tego typu pojazdów. Jednak również w tym przypadku sprawdzanie VIN będzie priorytetem, ponieważ nie zakłada się instalacji gazowej do samochodów z dużym przebiegiem, czy wyeksploatowanym silnikiem, tutaj musimy być w 100% pewni przebiegu, który widnieje na desce rozdzielczej. Założenie instalacji gazowej do auta z wysokim przebiegiem może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto, bo silnik po zaledwie kilku tysiącach kilometrów będzie nadawał się do remontu. Mając historię pojazdu, mamy też rejestr przebiegu, będziemy wiedzieli czy jest on rzeczywisty i czy zakup konkretnego pojazdu to dobra inwestycja. Wyjazd na dłuższą trasę musi być dobrze przygotowany, dopracowany w każdym calu, tak aby w trasie nic nas nie zaskoczyło, a sam samochód ma być niezawodnym i pewnym narzędziem, który dowiezie nas w jednym kawałku do celu i z powrotem. A możemy być pewni jednego – powypadkowy szrot, naprawiony po kosztach w garażu to nie jest narzędzie do poruszania się na długie trasy, tylko potencjalne zagrożenie dla nas i naszych bliskich. Nie daj się oszukac nieuczciwym handlarzom, sprawdź Autoraport.