Co można przewozić na lawetach z pełnym blatem?

Co można przewozić na lawetach z pełnym blatem?

W aspekcie motoryzacyjnym laweta oznacza auto lub przyczepę, za pomocą której transportuje się samochód. Jest przydatna podczas sprowadzania samochodu z zagranicy, ale również, gdy pojazd ulegnie awarii. Ponadto przyczepa z pełnym blatem może być pomocna w innych sytuacjach. W jakim celu można z niej skorzystać?

Transport mebli i sprzętu użytku domowego

Na lawecie można umieścić nie tylko samochód, ale również inne rzeczy. Z powodzeniem można przewozić meble, które nie przysparzają problemów ze względu na swoje gabaryty. Należy pamiętać, że wszystkie przewożone przedmioty muszą być dobrze umocowane, aby nie spadły podczas jazdy i nie stwarzały zagrożenia na drodze. Na lawetę można załadować wszelkie meble ogrodowe, a także urządzenia obecne w domach. Sprzęt RTV i AGD również może znaleźć się na lawecie, ale trzeba go jeszcze staranniej zabezpieczyć ze względu na możliwość łatwego uszkodzenia.

Przewóz materiałów budowlanych

Laweta, która służy do pomocy drogowej jest również przydatna, gdy konieczny jest transport materiałów budowlanych. Nie ma problemu z przewożeniem odpowiednio zapakowanych pustaków czy cegieł, zapasów zaprawy lub innych niezbędnych elementów, ale należy uwzględnić fakt, że niektóre konstrukcje charakteryzują się znaczną wagą. Konieczne jest przestrzeganie przepisów drogowych określających dopuszczalne normy wagowe. Osoby zainteresowane transportem materiałów budowlanych i wielu innych przedmiotów mogą skorzystać z następującej oferty: http://www.tefra.com.pl/wypozyczalnia-przyczep/lawety/. W niektórych sytuacjach wynajęcie lawety bywa bardziej opłacalne niż korzystanie z usług firmy transportowej.

Dostarczanie sprzętu specjalistycznego

Na lawetę można załadować rozmaity sprzęt. Przy odrobinie wiedzy na temat skutecznego mocowania przewozi się nawet wózki widłowe. Ich załadunek nie jest skomplikowany ze względu na gabaryty, lecz z powodu nieforemnej konstrukcji. O wiele łatwiej umieścić na lawecie przyczepę campingową, której transport właściwie nie różni się od przewozu samochodu. Dzięki lawecie zyskuje się możliwość komfortowego transportu wielu sprzętów specjalistycznych. Zawsze trzeba jednak dbać o staranne zabezpieczenie ładunku, aby ochronić go przed uszkodzeniem i nie stwarzać sytuacji na drodze zagrażających zdrowiu i życiu uczestników ruchu.

Transport różnego rodzaju maszyn

Na lawecie bywają transportowane urządzenia rolnicze takie jak kosiarki, ciągniki, przyczepy lub opryskiwacze. Bez trudu można przewieźć niewielkie traktory, ale na lawety ładowane są również kombajny i ciągniki rolnicze o dużych gabarytach. Oczywiście do maszyn o znacznych rozmiarach wykorzystuje się odpowiednio dopasowane lawety. Specjalne rodzaje lawet wykorzystuje się także do przewozu maszyn budowlanych. Ze względu na wielkogabarytowość maszyn i często ich specyficzną konstrukcję transport jest skomplikowany i powinien być przeprowadzany pod nadzorem doświadczonych osób. Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin