Co można przewozić na lawetach z pełnym blatem?

Co można przewozić na lawetach z pełnym blatem?

W aspekcie motoryzacyjnym laweta oznacza auto lub przyczepę, za pomocą której transportuje się samochód. Jest przydatna podczas sprowadzania samochodu z zagranicy, ale również, gdy pojazd ulegnie awarii. Ponadto przyczepa z pełnym blatem może być pomocna w innych sytuacjach. W jakim celu można z niej skorzystać?

Transport mebli i sprzętu użytku domowego

Na lawecie można umieścić nie tylko samochód, ale również inne rzeczy. Z powodzeniem można przewozić meble, które nie przysparzają problemów ze względu na swoje gabaryty. Należy pamiętać, że wszystkie przewożone przedmioty muszą być dobrze umocowane, aby nie spadły podczas jazdy i nie stwarzały zagrożenia na drodze. Na lawetę można załadować wszelkie meble ogrodowe, a także urządzenia obecne w domach. Sprzęt RTV i AGD również może znaleźć się na lawecie, ale trzeba go jeszcze staranniej zabezpieczyć ze względu na możliwość łatwego uszkodzenia.

Przewóz materiałów budowlanych

Laweta, która służy do pomocy drogowej jest również przydatna, gdy konieczny jest transport materiałów budowlanych. Nie ma problemu z przewożeniem odpowiednio zapakowanych pustaków czy cegieł, zapasów zaprawy lub innych niezbędnych elementów, ale należy uwzględnić fakt, że niektóre konstrukcje charakteryzują się znaczną wagą. Konieczne jest przestrzeganie przepisów drogowych określających dopuszczalne normy wagowe. Osoby zainteresowane transportem materiałów budowlanych i wielu innych przedmiotów mogą skorzystać z następującej oferty: http://www.tefra.com.pl/wypozyczalnia-przyczep/lawety/. W niektórych sytuacjach wynajęcie lawety bywa bardziej opłacalne niż korzystanie z usług firmy transportowej.

Dostarczanie sprzętu specjalistycznego

Na lawetę można załadować rozmaity sprzęt. Przy odrobinie wiedzy na temat skutecznego mocowania przewozi się nawet wózki widłowe. Ich załadunek nie jest skomplikowany ze względu na gabaryty, lecz z powodu nieforemnej konstrukcji. O wiele łatwiej umieścić na lawecie przyczepę campingową, której transport właściwie nie różni się od przewozu samochodu. Dzięki lawecie zyskuje się możliwość komfortowego transportu wielu sprzętów specjalistycznych. Zawsze trzeba jednak dbać o staranne zabezpieczenie ładunku, aby ochronić go przed uszkodzeniem i nie stwarzać sytuacji na drodze zagrażających zdrowiu i życiu uczestników ruchu.

Transport różnego rodzaju maszyn

Na lawecie bywają transportowane urządzenia rolnicze takie jak kosiarki, ciągniki, przyczepy lub opryskiwacze. Bez trudu można przewieźć niewielkie traktory, ale na lawety ładowane są również kombajny i ciągniki rolnicze o dużych gabarytach. Oczywiście do maszyn o znacznych rozmiarach wykorzystuje się odpowiednio dopasowane lawety. Specjalne rodzaje lawet wykorzystuje się także do przewozu maszyn budowlanych. Ze względu na wielkogabarytowość maszyn i często ich specyficzną konstrukcję transport jest skomplikowany i powinien być przeprowadzany pod nadzorem doświadczonych osób. Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

Tagi: przewóz samochodu na lawecie przepisy, przewóz samochodu na autolawecie przepisy, co można przewozić pomocą drogową,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega