Ubezpieczenie nowego auta - jak się odpowiednio zabezpieczyć?

Ubezpieczenie nowego auta - jak się odpowiednio zabezpieczyć?

Kupno nowego samochodu wiąże się z dużymi wydatkami i najczęściej - z podobnie dużymi emocjami. Na niespodziewane wypadki drogowe czy też całkowitą utratę auta narażeni jesteśmy już od pierwszego wyjechania z salonu, dlatego kluczowe jest odpowiednie jego ubezpieczenie. Obligatoryjne OC to minimum, które nie chroni jednak przed wieloma sytuacjami, jakie mogą przydarzyć się nam na drodze. Sprawdź, jakie polisy dodatkowe warto wykupić, by spać spokojnie!

Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie nowego auta

W sytuacji gdy kupujemy samochód za gotówkę jedynym obowiązującym nas ustawowo ubezpieczeniem jest to od odpowiedzialności cywilnej, powszechnie nazywane OC. Jeśli wówczas uszkodzimy pojazd lub zostanie nam skradziony, finansowe tego skutki ponosimy sami, co skutecznie nadszarpuje domowy budżet. Najpopularniejszą formą ochrony przed takimi sytuacjami jest autocasco (ubezpieczenie AC), dające gwarancję pokrycia kosztów napraw bądź wypłaty finansowej rekompensaty. Polisa taka, choć z zasady nieobowiązkowa, może być formą z góry narzuconą jako zabezpieczenie majątkowe, jeśli samochód nabywamy na kredyt lub w leasingu.

Ubezpieczenie samochodu szyte na miarę

Jeszcze zanim odbierzemy w salonie kluczyki do naszego wymarzonego samochodu i wyjedziemy na drogi i autostrady, zdecydowanie powinniśmy wykupić odpowiednie ubezpieczenie nowego auta. Dodatkowych, dobrowolnych form ubezpieczenia naszego samochodu jest wiele, a dobranie ich do naszych potrzeb, powodowanych specyfiką użytkowania pojazdu, daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Wielu kierowców każdego dnia przekonuje się na własnej skórze, że los płata figle, a uszkodzenie auta może nastąpić nawet na osiedlowym parkingu. Stąd też pozostanie wyłącznie przy obowiązkowym ubezpieczeniu OC najczęściej jest niewystarczające i zwyczajnie nierozsądne.


Ubezpieczenie auta w korzystnych pakietach dealerskich

Brak optymalnego ubezpieczenia samochodu często powodowane jest ceną, jednak oszczędność ta nierzadko okazuje się wyłącznie pozorna. Rozwiązaniem może okazać się wykupienie u dealera pakietu ubezpieczeń nowego auta, uatrakcyjnionego o rabaty lub specjalne zasady finansowania także dla tych kierowców, którzy jeszcze nie posiadają zniżek za bezszkodową jazdę.

Pełen pakiet ubezpieczeniowy samochodu – co zawiera?

Za pakiety ubezpieczeniowe naturalnie trzeba zapłacić więcej niż za samo OC, ale w ogólnym rozrachunku są zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż gdybyśmy chcieli płacić za każdą polisę z osobna. Dlatego warto zdecydować się na pełen pakiet ubezpieczeń, w skład którego przeważnie wchodzi OC, AC i NNW. Atutem pakietów jest również to, że za niewielką, często symboliczną dopłatą otrzymamy ponadto ubezpieczenie szyb i assistance. Wykupienie pakietu ubezpieczeń oznacza także zminimalizowanie formalności, ponieważ pakiet można przedłużać na podobnych warunkach choćby podczas okresowego przeglądu technicznego.