Rejestratory temperatury to zaawansowane technologicznie przyrządy służące do stałego monitorowania temperatury w konkretnym miejscu. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – są wykorzystywane m. in. w farmacji, przemyśle spożywczym oraz wszędzie tam, gdzie temperatura przechowywania konkretnych produktów musi być zachowana odpowiednim poziomie.

Czytaj więcej


Wkrótce święta. Zanim Polacy zasiądą do wigilijnej kolacji, wielu z nich wyruszy samochodem w daleka drogę. Podczas podróży z Gdańska do Krakowa, Wrocławia, Poznania lub Zakopanego, będą pewnie korzystać z autostrad i dróg ekspresowych. A tu nie jest trudno o wypadek, stłuczkę lub karambol. Jak się zachować? Kiedy wezwać pomoc drogową?

Czytaj więcej


Wynajem samochodów dla firm pewien czas temu kojarzył nam się wyłącznie z potężnymi korporacjami, które dysponują sporym budżetem. Dziś po oferty wynajmu pojazdów chętnie sięgają także małe i średnie firmy. Oferty profesjonalnych wypożyczalni są szerokie i klarowne, a w niektórych z nich samochód możemy wynająć bez konieczności wpłacania kaucji. Dlaczego firmy coraz częściej decydują się na wynajem pojazdów i jakie są zalety tego rozwiązania?

Czytaj więcej


Przed wyruszeniem w podróż motocyklem konieczne jest nie tylko sprawdzenie stanu technicznego swojej maszyny, ale również zrobienie listy z rzeczami, które będą potrzebne podczas wyprawy. Kwestia bagażu jest szczególnie istotna szczególnie w przypadku długotrwałych podróży.

Czytaj więcej


Właściwy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy oraz awaryjnego hamowania zależy nie tylko od konstrukcji czy rodzaju ogumienia. Nie mniej ważny jest należyty stan opon, obejmujący zarówno głębokość bieżnika, jak również jakość gumowej mieszanki. Guma, tak jak i inne materiały, z czasem traci swe pierwotne właściwości, stając się mniej elastyczną i bardziej podatną na uszkodzenia mechaniczne i uszkodzenia wynikające ze zwiększonego obciążenia.

Czytaj więcej


Jeżeli jesteś szefem dużej firmy, która zatrudnia wielu pracowników, pamiętaj, aby regularnie, co kilka miesięcy lub przynajmniej raz w roku zorganizować większą imprezę firmową. Zwłaszcza jeżeli dochodzą nowi pracownicy, bardzo ważne, aby zintegrowali się z innymi, najlepiej poza miejscem pracy. Warto pomyśleć o dość ciekawym i kreatywnym sposobie spędzenia wolnego czasu. Wyjście do restauracji na kolację nie zintegruje pracowników, bo zazwyczaj wszyscy zbierają się w swoich stałych grupkach. Z tego względu, wybierz inne formy integracji.

Czytaj więcej


Wiele osób kojarzy wypożyczanie samochodu z usługą, na którą decydują się albo najbogatsi, albo turyści, będący bardziej skłonni wydawać pieniądze w okresie urlopowym. Tymczasem wypożyczalnia samochodów to poważny biznes, który z powodzeniem sprawdza się nie tylko na lotniskach, w dużych miastach czy też kurortach turystycznych lecz również coraz częściej wkracza do mniejszych miejscowości.

Czytaj więcej


Patrzysz w cennik przeciętnej klasy firmy hostingowej i od razu dostrzegasz ogromne różnice w kosztach należnych za rozmaite rozwiązania proponowane przez markę? Nie, to nie błąd, ani tym bardziej indywidualny wymysł właściciela danego podmiotu. Takie rozbieżności są w pełni uzasadnione i z reguły wiążą się one z zupełnie innymi standardami poszczególnych wariantów hostingowych. Naturalnym jest, że renomowane punkty usługowe będą najwyżej ceniły serwery dedykowane, a najtaniej hosting współdzielony. Formą pośrednią- zarówno jeśli chodzi o parametry, jak również i stawki cenowe – okazuje się natomiast VPS, któremu poświęcimy więcej uwagi w dalszych częściach naszego poradnika.

Czytaj więcej


Nie ma drugiego tak popularnego i natychmiast rozpoznawanego systemu CMS, jak Wordpress. Stanowi on zupełną podstawę, uznawaną wręcz za uniwersalne i ponadczasowe narzędzie pracy. Generalnie, bardziej przypomina platformę blogową aniżeli klasyczny CMS, ale mimo wszystko od lat spisuje się rewelacyjne, zaspokajając potrzeby nawet najbardziej wymagających. O plusach wykorzystania kultowego skryptu dowiesz się z naszych dalszych fragmentów.

Czytaj więcej


Wkrótce wolne. Cudowny odpoczynek: samotny, z partnerem, przyjaciółmi lub całą rodziną. Jeśli zaplanowałeś wyjazd za granicę i wybierasz się tam własnym autem, koniecznie powinieneś zadbać o kilka kwestii – dla własnej wygody, ale i bezpieczeństwa. Sprawdź, o czym mowa!

Czytaj więcej