Wyposażenie parkingów i magazynu warto rozpocząć od przygotowania tych przestrzeni do bezpiecznego użytkowania. Liczy się nie tylko przygotowanie podłoża czy wyznaczenie miejsc do parkowania, ale przede wszystkim harmonijne użytkowanie parkingu przez wszystkich uczestników ruchu. Oprócz tego, kompletując wyposażenie parkingów podziemnych warto zadbać o odpowiednią ochronę ścian czy narożników. Nieuwaga kierowców w krótkim czasie doprowadzić może do powstania mało estetycznych zadrapań czy uszkodzeń.

Czytaj więcej


Global Positioning System, znany powszechnie jako GPS, w ciągu minionych lat był narzędziem, bez którego nie wyobrażamy sobie już życia. Pomimo że początkowo dedykowany był jedynie służbom wojskowym, obecnie stał się zdecydowanie bardziej popularny i chętniej stosowany w wielu dziedzinach. Ilość zastosowań GPS w normalnym życiu jest zaskakująco duża, a przed nad nami wciąż także wiele nowych niewykorzystanych możliwości. Jakie są główne zalety monitoringu GPS? Sprawdźmy.

Czytaj więcej


Wydaje Ci się, że monitoring GPS to rozwiązanie, które przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo pojazdów należących do twojej firmy? To prawda. Ale warto pamiętać, że kluczową, dodatkową korzyścią są potężne oszczędności. Dlaczego dzięki temu rozwiązaniu możesz zmniejszyć wydatki związane z zarządzaniem flotą pojazdów i jak to zrobić? Oto, co warto wiedzieć.

Czytaj więcej


Kosztuje mniej niż 100 zł rocznie, a może uratować rzecz bezcenną - wakacyjny urlop. Jakie Assistance oszczędzi nam kłopotów z samochodem podczas zagranicznego wyjazdu?

Czytaj więcej


W każdym dowodzie znajduje się miejsce na maksymalnie sześć pieczątek, które poświadczają odbycie przeglądu technicznego danego pojazdu. Jak wiadomo, przegląd należy przeprowadzać regularnie, co 12 miesięcy. Oznacza to, że po upływie 6 lat, w dowodzie zabraknie miejsca. Co należy zrobić, gdy dojdzie do takiej sytuacji w 2019 roku?

Czytaj więcej


Południowa Obwodnica Warszawy to wyczekiwana i pilnie obserwowana inwestycja. Roboty na wszystkich zaplanowanych odcinkach rozpoczęły się w 2017 roku, a z końcem 2018 blisko połowa prac została wykonana. Stan budowy od początku 2019 roku wskazuje na to, że całość zostanie oddana w wyznaczonym terminie i mieszkańcy Warszawy już niedługo będą mogli cieszyć się dużo sprawniejszą komunikacją pomiędzy dzielnicami miasta.

Czytaj więcej


Kierowcy najczęściej tłumaczą się słowami „ja tu tylko na chwilę”. To nie wystarczy, by uniknąć poniesienia odpowiedzialności w postaci unieruchomienia samochodu. Blokada na kole to przykra niespodzianka i duża niedogodność, ale także potencjalny koszt. Warto wiedzieć, jak uniknąć jej założenia, a w przypadku faktu dokonanego – co zrobić, aby ją możliwie szybko zdjęto.

Czytaj więcej


Dysponując budżetem w przedziale 30, a 40 tysięcy złotych niekoniecznie musimy być skazani na samochód używany, bądź nowego miejskiego malucha. W tej cenie można znaleźć kilka ciekawych aut, będących wygodną opcją dla niewielkiej rodziny. Poniżej przedstawiamy 5 najciekawszych propozycji spośród najtańszych dostępnych na rynku modeli.

Czytaj więcej


Karta pojazdu to bardzo ważny dokument, który jest przypisany na stałe do każdego pojazdu mechanicznego. Dzięki niemu możemy między innymi prześledzić historię samochodu, a także sprawdzić dokonywane zmiany. Co dokładnie zawiera ten dokument i czy będzie jeszcze potrzebny w 2019 roku?

Czytaj więcej


Program Czyste Powietrze został uruchomiony we wrześniu 2018 roku. Jest to ogólnopolski program rządowy, którego głównym założeniem jest poprawa jakości powietrza w Polsce poprzez wymianę przestarzałych pieców na nowe, ekologiczne źródła ogrzewania budynków. Zakończenie programu jest przewidziane na 2029 rok.

Czytaj więcej