Transport towarów na Skandynawię wciąż rośnie w siłę, a polscy przedsiębiorcy są postrzegani, jako dobrzy partnerzy w biznesie, z konkurencyjnymi cenami i dobrymi jakościowo towarami.

Czytaj więcej


Volvo Trucks zapowiedziało rozpoczęcie sprzedaży elektrycznych ciężarówek Volvo FL i Volvo FE na wybranych europejskich rynkach. Producent chce w ten sposób wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone rozwiązania transportowe stosowane w miastach.

Czytaj więcej


Rozważając temat podróży, na myśl przychodzą nam często odległe, zagraniczne wyjazdy. Chociaż są one atrakcyjne, ograniczony budżet czy możliwości urlopowe nie zawsze pozwalają na ich zaplanowanie. Czy to oznacza, że musisz zrezygnować ze swoich podróżniczych marzeń? W żadnym wypadku! Ciekawą alternatywą mogą być weekendowe wypady po Polsce.

Czytaj więcej


Zdobywanie klientów w branży transportowej często wymaga czasu, zwłaszcza gdy w grę wchodzą naprawdę duże zlecenia. Dlatego warto podjąć kroki, które pozwolą szybciej przyciągnąć nowych klientów i zapewnić stabilny rozwój biznesu. Niektóre z nich są bardzo proste, a mogą okazać się niezwykle skuteczne. Jak zatem szukać zleceń?

Czytaj więcej


Jako kierowcy dobrze zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo stanowi niezwykle istotny czynnik w transporcie, Niezależnie czy chodzi o przewóz pasażerów, czy transport różnego rodzaju materiałów lub produktów nasz sprzęt oraz technika jazdy odpowiadają za bezpieczeństwo nasze, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej


W walce o klienta firmy stosują różne taktyki. W przypadku wypożyczalni samochodów jedną z nich może być opcja wynajmu samochodu bez konieczności uprzedniego uiszczenia kaucji. Czy należy obawiać się kaucji w wypożyczalni samochodów? W jakich przypadkach istnieje możliwość wypożyczenia pojazdu bez konieczności jej uiszczania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej


Każdy kierowca, który troskliwie podchodzi do swojego auta i dba o jego stan, powinien mieć w posiadaniu odkurzacz samochodowy. Wnętrze pojazdu zawsze szybko się brudzi. Zaschnięte błoto, okruchy, albo po prostu zwykły kurz - wszystko to przez kolejne tygodnie zbiera się na tapicerce i innych powierzchniach. Znacznie obniża to komfort jazdy, a także po prostu szkodzi zdrowiu kierowcy i jego pasażerów. Dlatego lepiej jak najczęściej pozbywać się z samochodu niepotrzebnych zabrudzeń. Do tego celu dobrze byłoby wybrać odpowiedni odkurzacz. Jeśli właśnie planujesz jego zakup, to koniecznie przeczytaj na co powinieneś wcześniej zwrócić uwagę.

Czytaj więcej


Przepisy ruchu drogowego bardzo szczegółowo określają wszelkie prawa i obowiązki kierowców oraz innych uczestników ruchu. Dla wielu osób nie do końca jasne są zasady dotyczące zawracania na skrzyżowaniach. W niektórych sytuacjach jest ono dozwolone, natomiast w innych znaki i sygnalizacja świetlna jednoznacznie zabraniają wykonania tego manewru. Warto wiedzieć co dokładnie na ten temat mówią aktualnie obowiązujące przepisy.

Czytaj więcej


Internet to wielkie dobrodziejstwo. Dzięki niemu można załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Jedną z nich są wszelkie obowiązki jakich trzeba dokonać, aby otrzymać prawo jazdy. Przyszli kierowcy muszą posiadać specjalny profil kandydata na kierowcę. Warto wiedzieć jak go założyć, w jaki sposób wypełnić wniosek i ile taka usługa kosztuje.

Czytaj więcej


Sytuacja drogowa na polskich rondach mogłaby wskazywać na to, iż kwestii jazdy po tego typu skrzyżowaniach poświęca się zbyt mało uwagi na kursach dla przyszłych kierowców. Rondo turbinowe wzbudza w wielu strach, chociaż jest prawdopodobnie najlepiej zaprojektowane, bezpieczne, niezbyt skomplikowane i - de facto - bezkolizyjne.

Czytaj więcej