Jak nowe technologie pozwalają kontrolować przepływ informacji w świecie logistyki? Czy ktoś pamięta jeszcze zarządzanie kierowcami, autami oraz trasami w tradycyjny sposób? Dziś z pomocą przychodzą technologię, dzięki którym czas transportu się skraca, liczba kilometrów jest optymalizowana do maksimum, a firmy nie mają problemów z kontrolą swojej floty.

Czytaj więcej


Zarządzanie flotą i kontrola wydatków związanych z tankowaniem paliw stanowią problem w wielu firmach. Doskonałe rozwiązanie tego zagadnienia, to funkcjonujące z powodzeniem od jakiegoś czasu i wciąż zyskujące popularność karty flotowe, zwane również paliwowymi.

Czytaj więcej


Każdy, kto jeździ na co dzień autem , powinien wiedzieć, co można znaleźć pod maską samochodu. Wszystkie samochody posiadają takie same główne elementy. Mogę się one różnić ułożeniem, wielkością itp., jednak zazwyczaj mamy do czynienia z podobnymi elementami. Oczywiście niektóre modele samochodów mogą posiadać części dodatkowe, to zależy już od indywidualnych parametrów technicznych.

Czytaj więcej


Zima bywa bezlitosna dla akumulatorów samochodowych. Wystarczy dodatkowo chwila nieuwagi – na przykład pozostawienie auta na światłach i akumulator siada. Jak przywrócić jego funkcjonalność?

Czytaj więcej


Podróżowanie z pupilem stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Wielość rozwiązań i udogodnień oferowanych przez sklepy z akcesoriami dla zwierząt sprawiła, że właściciele czworonogów chętniej zabierają je ze sobą na wakacje czy urlopy. Aby wyjazd z psiakiem samochodem był w stu procentach bezpieczny, należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym podróż przebiegnie bez problemów.

Czytaj więcej


Sprzedający samochód zawsze chce go przedstawić w jak najlepszym świetle. Często informacje, których nam udziela są nieprawdziwe lub zostają zatajone. Ważną kwestią podczas zakupu jest przebieg. Niestety tzw. cofanie licznika jest nadal popularne. Jak sprawdzić przebieg auta, aby mieć pewność, że nie jest on przekłamany?

Czytaj więcej


Niekiedy zimą, gdy samochód stoi pod gołym niebem, mogą pojawić się problemy z jego odpaleniem. Co należy wówczas zdobić, aby straty były niewielkie, a auto służyło z powodzeniem do wiosny?

Czytaj więcej


Regeneracja po całym roku ciężkiej pracy należy się każdemu. Bardzo często już po powrocie z jednych wakacji planowane są kolejne. Jeżeli marzysz o pięknych plażach czy nadmorskich klimatach, to doskonale wiesz, jak drogie potrafią być takie wycieczki. Czy wiesz, że nie zawsze musisz przepłacać? I nie chodzi tutaj o wybór najtańszej oferty, a o sprytne zakupy z wykorzystaniem zniżek.

Czytaj więcej


Podczas długiej podróży samochodem może zdarzyć się wiele rzeczy. Nie tylko nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć ale również lub nawet przede wszystkim nie ma sposobu na to by to w jakikolwiek sposób zapamiętać ze wszystkimi szczegółami i drobiazgami, krok po kroku tak jak miało to miejsce w rzeczywistości. Dlatego warto jest posiadać takie urządzenia jak kamery samochodowe i być pewnym, że niezależnie od tego co się stanie na drodze, ty będziesz miał ważny i niepodważalny dowód na to jak wyglądało to w rzeczywistości.

Czytaj więcej


Miało być tak pięknie – gorąca plaża i hotel z widokiem na morze. Niestety, ważne wydarzenia pokrzyżowały nasze plany urlopowe. Co zrobić, w takiej sytuacji? Czy istnieje możliwość odzyskania wpłaconych zaliczek? Sprawdź zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego .

Czytaj więcej