Wrocław jest jednym z pięciu największych miast w Polsce (liczących ponad 500 tys. mieszkańców). Nic dziwnego, że podobnie jak inne wielkie miasta przyciąga zainteresowanie biznesu. Jedną z zalet pracy i prowadzenie interesów w dużym mieście takim jak Wrocław jest bliskość partnerów biznesowych.

Czytaj więcej


Meble warsztatowe, w tym specjalistyczne stoły przemysłowe, znajdują zastosowanie przede wszystkim w halach produkcyjnych, punktach serwisowych, stolarniach czy profesjonalnych warsztatach.

Czytaj więcej


Luksus potrafi uprzyjemnić życie i trudno się z tym nie zgodzić. Źródłem tej przyjemności bywają samochody premium. Co więcej, używane egzemplarze możemy kupić już w cenie nowego auta ze średniej półki. Wprawdzie luksusowe samochody uważane są za przejaw pychy, ale ich posiadacze wiedzą, że nie o to w ich użytkowaniu chodzi. Wystarczy odbyć tylko jedną podróż, i trudno sobie potem wyobrazić, że można jeździć czymś innym.

Czytaj więcej


Moda na ten nowoczesny gadżet, jakim jest rejestrator samochodowy, przyszła do nas (co nieco zaskakujące) ze Wschodu, gdzie pojęcie „bezpiecznej i spokojnej jazdy” ma dużo szersze granice niż w naszej części Europy. Od kilku lat w Polsce daje się dostrzec dynamicznie rosnący popyt na takie urządzenia. W dużym skrócie jest to mocowana do szyby, niewielka kamerka, która pozwala nagrywać przebieg jazdy oraz zdarzenia na drodze. Jakie są podstawowe zalety takiego rozwiązania?

Czytaj więcej


Zasady poboru opłat drogowych w Czechach przechodzą w ostatnim czasie znaczące zmiany. Po unowocześnieniu całego systemu nasi południowi sąsiedzi obejmują opłatami nowe odcinki dróg pierwszej kategorii.

Czytaj więcej


Niezależnie od wybieranej destynacji, pory roku czy celu podróży warto zakupić ubezpieczenie podróżne. Zignorowanie zakupu dodatkowej ochrony jest bardzo ryzykowne, nie warto liczyć na fart, iż nic złego nas nie spotka. Polisa turystyczna zagwarantuje nam spokojny i bezpieczny wypoczynek, a dzięki niej w przypadku niespodziewanych sytuacji kryzysowych będziemy mogli liczyć na pomoc.

Czytaj więcej


8 marca to od wielu lat świętowany na niemal całym świecie Dzień Kobiet. Święto to cieszy się niesłabnącą popularnością i tradycyjnie kojarzy z celebrowaniem miłości i szacunku do płci pięknej. Początek marca nastraja optymistycznie pozwalając wiośnie na coraz śmielsze przebłyski, i dając nadzieję na bardziej przyjazną pogodę. W takim momencie z uśmiechem na ustach zauważamy coraz więcej kolorów kwiatów oferowanych przez kwiaciarnie.

Czytaj więcej


Wrocław jest miastem interesującym, które warto zwiedzić. Prowadzą do niego główne szlaki komunikacyjne, ma dobre połączenie kolejowe z największymi miastami w Polsce, a tuż obok zlokalizowane jest lotnisko. W samym mieście działa komunikacja miejska, z której bez przeszkód można korzystać. Odwiedzając to miasto, warto jednak rozważyć wynajem samochodu. Wrocław jest bowiem rozległy, a dodatkowo liczne atrakcje turystyczne rozsiane są po całym mieście i w jego okolicach. Jeśli pragniesz więc zwiedzać Wrocław sprawnie, przyjemnie i niezależnie od rozkładu autobusów miejskich, wynajem aut Wrocław będzie propozycją dla Ciebie.

Czytaj więcej


Zapchany filtr cząstek stałych to nic innego jak wypełnianie się filtra sadzą na skutek normalnej eksploatacji. To zupełnie normalny proces, który jednak niestety często nie daje jednoznacznych objawów. Brak reakcji na zapchany filtr może skutkować szybkim jego zniszczeniem, dlatego też warto jest zapoznać się z typowymi objawami zapchanego filtra dpf.

Czytaj więcej


Awaria lub zużycie sprzęgła zdarzy się w aucie prędzej czy później, dlatego warto już zawczasu wziąć pod uwagę kwestię wyboru odpowiednich części zamiennych. Z pozoru trudna czynność, jaką może wydawać się konieczność przebrnięcia przez całą masę propozycji rozmaitych producentów można sobie jednak bardzo ułatwić. Wystarczy określić model auta, jak i również przyjrzeć się, w jakich warunkach oraz z jakich komponentów tworzone są dane sprzęgła. Pamiętajmy też o tym, że kupno zestawu sprzęgła jest o wiele bardziej opłacalne i prostsze niż samodzielne dobieranie poszczególnych komponentów, zwłaszcza jeżeli nie bardzo znamy się na motoryzacji. Na samym wstępie warto jednak poznać sam mechanizm sprzęgła i dowiedzieć się przynajmniej w teorii, jaką funkcje pełni ono w naszym aucie.

Czytaj więcej