Każdy zawodowy kierowca przyzna z pewnością, że jego praca jest bardzo ciężka. Długie trasy i rozłąka to tylko niektóre z minusów tej pracy. W dzisiejszych czasach bezrobocie w naszym kraju jest rekordowo niskie. Większość ludzi wybiera dla siebie nieco inne zajęcie niż kierowca ciężarówki. Zresztą, żeby wykonywać ten właśnie zawód trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, a także posiadać prawo jazdy CE.

Czytaj więcej


Ostatnimi laty Hyundai uzyskuje coraz stabilniejszą pozycję, konkurując o szczyty popularności tak wśród konsumentów, jak i przedsiębiorców. W nowej ofercie koreańskiej marki dostrzegamy nurt ekologicznej świadomości - aż 3 z 7 nowości bazują na napędzie elektrycznym lub hybrydowym. Co dokładnie znajdziemy w katalogu Hyundaia?

Czytaj więcej


Jazda samochodem z pewnością staje się o wiele przyjemniejsza, gdy towarzyszy nam ulubiona muzyka. Dzięki niej czas płynie szybciej i łatwiej o dobrą atmosferę podczas podróży. Niestety, nie wszystkie radia samochodowe są wyposażone w odtwarzacz płyt CD bądź port USB. Szczególnie praktyczne wydaje się to ostatnie rozwiązanie, gdyż nagranie muzyki na pendrive jest szybkie i proste. Jak się okazuje, skorzystać mogą z niego także osoby, których radio samochodowe nie posiada portu USB. Wystarczy zainwestować w transmiter FM.

Czytaj więcej


Każde auto marki Toyota stanowi gwarancję zastosowania najwyższych technologii i jakości wykonania. Najnowsze modele zostały zaprojektowane w oparciu o najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne i bogate wyposażenie. Samochody tego producenta od lat słyną z niezawodności, co znajduje swoje potwierdzenie w zupełnie niezależnych badaniach. Jednocześnie jest to również światowy lider w produkowaniu aut, mających napęd hybrydowy, których udało się już sprzedać ponad 10 milionów egzemplarzy. Ponadto Toyota to również prawdziwy wzorzec bezpieczeństwa samochodów, wyposażonych w pakiet rewolucyjnych systemów Toyota Safety Sense w standardzie. W 2019 roku Toyota wypuściła na rynek 7 nowych modeli samochodów. Tym samym światu ukazała się między innymi 12. generacja Corrola Hybrid z trzema wersjami nadwozia, SUV RAV4, jak też kultowe Camry Hybrid i Supra oraz nowoczesny PROACE CITY Verso.

Czytaj więcej


Renault wprowadziło w 2019 roku zmiany w kilku swoich modelach. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, zastanawiając się nad zakupem samochodu tej marki?

Czytaj więcej


Producenci samochodów prześcigają się w premierach nowych modeli, aby co roku zaskoczyć klientów i zachęcić do skorzystania z ich ofert. W roku 2019 marka Citroën obchodzi stulecie swojej działalności. Przyjrzyjmy się, co francuski producent przygotował z tej okazji dla swoich klientów.

Czytaj więcej


Ceny polis OC bywają inne u różnych ubezpieczycieli. Co zrobić, aby zaoszczędzić i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę? Ważne jest porównanie oferty ubezpieczeń. Można to zrobić osobiście - niezależni agenci ubezpieczeniowi potrafią znaleźć najlepszą dla nas opcję, ale najprostszym pierwszym krokiem jest samodzielne sprawdzenie w porównywarkach internetowych. Po wprowadzeniu danych internetowy kalkulator porówna oferty różnych ubezpieczycieli, co pozwoli nam na dokonanie najlepszego wyboru.

Czytaj więcej


Nalewka z pigwy z miodem to trunek, który chętnie spożywają prawdziwi miłośnicy domowych napojów alkoholowych. Nie powinno nas to dziwić, gdyż ten alkohol jest smaczny, a przy tym bardzo zdrowy. W tym artykule znajdziesz sprawdzony i niezawodny przepis na pigwówkę z miodem.

Czytaj więcej


Poruszając temat łożysk w urządzeniach nie można nie wspomnieć także o ich smarowaniu. Ma ono bowiem ogromny wpływ na żywotność i prawidłowe działanie tych elementów. Warto więc zadbać o odpowiedni dobór substancji, która zapobiegnie zniszczeniom, korozji oraz zanieczyszczeniom, a oprócz tego zapewni zmniejszenie poziomu siły tarcia oraz zwiększenie poślizgu.

Czytaj więcej


Decydując się na zakup auta, pragniemy bezawaryjnie eksploatować je przez długie lata, a jednym z istotnych czynników to umożliwiających jest właściwe przechowywanie pojazdu. Parkowanie na ogólnodostępnym parkingu wiąże się niestety z poważnym ryzykiem jego kradzieży albo uszkodzenia, nie tylko przez zmienne warunki pogodowe, ale i przez nieostrożność innych kierowców. Lepszym pomysłem jest więc z pewnością skorzystanie z garażu, niekoniecznie od razu murowanego, będącego zazwyczaj integralną częścią budynku mieszkalnego, który z powodzeniem można zastąpić jego blaszanym odpowiednikiem, także gwarantującym wysoki poziom ochrony przechowywanego w nim samochodu.

Czytaj więcej