W czasach minimalizmu i wygody sięgamy po urządzenia, które możemy wszędzie ze sobą zabrać. Dlatego też na popularności zyskały drukarki przenośne, które są zazwyczaj niewielkie, a przy tym mobilne, co znacznie ułatwia korzystanie z nich poza domem lub biurem.

Czytaj więcej


Na rynku samochodów osobowych dostępnych jest wiele aut odpowiednich dla rodziny. Większość z nich dość szybko znajdzie dla siebie auto, które odpowie na wszystkie ich potrzeby. Dla szczególnie wymagających klientów przygotowano dodatkowe modele aut rodzinnych. Oto 4 samochody, które spodobają się rodzinom o wysokich oczekiwaniach.

Czytaj więcej


Kupno nowego samochodu może być wiązać się z przyjemnością, a czasem bywa koniecznością. Bez względu na to, co skłoniło nas do zmiany auta, konieczne będzie jego sfinansowanie. Jak możemy to zrobić?

Czytaj więcej


Jeszcze kilka lat temu wypożyczanie aut było oznaką luksusu. Obecnie jest to normalny element codziennego funkcjonowania, a w wielu przypadkach także nieodłączna część prowadzenia biznesu. Tego rodzaju usługa jest dostępna w Polsce niemal od ręki. I jak się okazuje, Polacy korzystają z niej bardzo chętnie. Długoterminowy wynajem aut to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. W tym tekście przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje związane z wypożyczaniem samochodów osobowych.

Czytaj więcej


Moduły komfortu są urządzeniami, które odpowiadają za prawidłową pracę różnych układów, znajdujących się w samochodach. Z pomocą tych urządzeń można zarządzać m.in. układem klimatyzacji, elektrycznymi szybami, centralnym zamkiem, szyberdachem, czy też alarmem i lusterkami zewnętrznymi. Wielkie znaczenie ma w tym przypadku wyposażenie pojazdu. Nie każdy model samochodu posiada wymienione powyżej systemy. Istnieją różne funkcje dodatkowe, z których właściciele aut również mogą skorzystać. Mowa np. o sterowaniu podgrzewanymi fotelami oraz czujnikami deszczu.

Czytaj więcej


Kupując nowe auto, warto zwracać uwagę nie tylko na jego cenę, ale także na wyposażenie. Znane marki oferują znakomite samochody, które zagwarantują nam wysoką jakość i komfort użytkowania, ale bardzo często będą kosztować dużo więcej niż ich alternatywy o podobnych właściwościach. Jeśli nie zależy nam na dodatkowych kilku koniach mechanicznych, gadżetach i luksusowych dodatkach, warto zapoznać się z poniższą listą. Znajdują się na niej samochody, które zagwarantują nam wysoki komfort użytkowania i bezawaryjność, a jednocześnie nie nadszarpną naszego portfela.

Czytaj więcej


Wiele osób ma problemy z wyegzekwowaniem należności z tytułu zrealizowanych umów przewozowych. Przedsiębiorcy mają jednak różne możliwości, jeśli chodzi o uzyskanie należnych im pieniędzy. Warto jak najszybciej zareagować, zanim firmowe finanse ucierpią na tych niekorzystnych działaniach. Przewoźnicy oraz spedytorzy mają po swojej stronie prawo, które mogą wykorzystać dla własnych potrzeb.

Czytaj więcej


Polskie góry cieszą się popularnością o każdej porze roku. Ich wyjątkowość polega na tym, że w zależności od miesiąca, w jakim je odwiedzimy, doznamy nieco innych wrażeń estetycznych. W zimie najwięcej jest amatorów sportów zimowych, z kolei w cieplejszych porach dominują entuzjaści pieszych wędrówek. By wycieczka w góry stała się dla nas niezapomnianych przeżyciem, przyda się poradnik turysty, który podpowie jak odpowiednio się do takiej eskapady przygotować.

Czytaj więcej


Samochody różnią się oczywiście między sobą rozmiarem, wyposażeniem, przeznaczenie i ceną. Dlatego też podzielono je na kilka klas - A, B, C, D, E i F. W teorii taki podział na segmenty miał ułatwić kupującym wybór odpowiedniego dla siebie auta. Przynależność pojazdu do danej klasy ustala producent, ale i coś do powiedzenia mają specjaliści. Każdy kieruje się przy tym własnymi zasadami, bo w tym przypadku ściśle określonych kryteriów nie ma. Niektóre samochody pozycjonowane są więc na granicy dwóch segmentów.

Czytaj więcej


Rozładowany akumulator to problem, z którym miało zapewne do czynienia większość kierowców. Co jednak zrobić, jeśli jego energia jest na zerowym poziomie? Zobacz, jakie są przyczyny głębokiego rozładowania oraz sprawdź, czy jest w takim przypadku szansa na uratowanie akumulatora.

Czytaj więcej