Kawa to napój szczególny dla wielu osób. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej normalnego funkcjonowania. Dodaje energii, pozwala się obudzić, a przy okazji świetnie smakuje i ma znakomity aromat. Zwłaszcza wtedy, gdy zostanie odpowiednio zaparzona. Na przykład przy użyciu nowoczesnego ekspresu. Jakie urządzenia są dostępne na rynku?

Czytaj więcej


Nawigacja to jeden z najważniejszych gadżetów, jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu auta, szczególnie gdy wybierasz się w podróż w nieznane. Nie masz nawigacji samochodowej i nie planujesz jej zakupu w najbliższym czasie? Nic straconego. Z pewnością jesteś posiadaczem smartfona, na którym można zainstalować nawigację i korzystać z niej całkowicie za darmo.

Czytaj więcej


Gdzie i jak wykorzystać bon turystyczny w Olsztynie? Bon turystyczny możesz wykorzystać na terenie całego kraju. Możesz nim opłacić rodzinne wakacje, urlop lub weekendowy wyjazd. Jeżeli szukasz ciekawego miejsca na spędzenie kilku chwil z rodziną, to polecamy Olsztyn. Nocleg z bonem turystycznym w Olsztynie to gwarancja udanego wypoczynku w sprzyjających okolicznościach przyrody.

Czytaj więcej


Połowa roku już za nami, dlatego przedstawiamy trendy kulinarne, które według nas cieszą się obecnie największą popularnością wśród podróżników. Zobacz i sprawdź jak gotować, jeść, robić zakupy, szukać inspiracji i dokonywać wyborów żywieniowych, gdy jesteś w trasie!

Czytaj więcej


W obecnych czasach nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach. Skrót OCP powinien znać każdy, kto ma coś wspólnego z branżą transportową lub prowadzi firmę przewożącą towary. OCP oznacza ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Polisa ta chroni przewoźnika na wypadek niewykonania umowy w przypadku, gdy ładunek zostanie np. skradziony lub ulegnie zniszczeniu, czy też uszkodzeniu.

Czytaj więcej


Na wysokość składki za ubezpieczenie samochodu wpływa wiele innych czynników oprócz zniżek za bezszkodową jazdę. Przy wyliczeniach ubezpieczyciele biorą pod uwagę między innymi staż, wiek i sytuację rodzinną kierowcy, a także jego miejsce zamieszkania oraz wiele parametrów pojazdu. Sprawdź, od czego zależą warunki ubezpieczenia auta.

Czytaj więcej


Leasing samochodu to dość powszechna praktyka w wielu firmach. Nic dziwnego, warunki finansowania są korzystne i umożliwiają wyposażenie firmowej floty samochodowej bez zamrażania gotówki. W przypadku samochodów ciężarowych koszt zakupu nowego pojazdu jest jeszcze większy niż samochodu osobowego. Opcja leasingu jest w tej sytuacji kusząca. Zobacz, jakie są dostępne opcje w ramach leasingu samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej


Opel to jedno z najstarszych przedsiębiorstw motoryzacyjnych, które istnieje od 1862 roku. Początkowo produkowała ona maszyny do szycia, jednak od 1899 roku skupiła się przede wszystkim na pojazdach. Efektem wieloletniego doświadczenia jest uznana, trwale zakorzeniona w świadomości konsumentów marka. Nic dziwnego, bowiem producent ten oferuje szeroką gamę pojazdów dopasowaną do zróżnicowanych potrzeb.

Czytaj więcej


Palety z drewna są znane w całej Europie, a pewnie i na całym świecie, dzięki nim transport stał się łatwiejszy logistycznie, bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Palety epal ze względu na najwyższy poziom wykonania są tymi najczęściej wybieranymi na rynku paletami z drewna. Palety wykonywane są z różnych materiałów, ale najczęściej właśnie z wyżej wspomnianego drewna, jest to materiał ekologiczny gdzie do jego obróbki podczas produkcji palet nie używa się chemikaliów. Euro palety nie tylko muszą spełniać specjalne wymagania odnośnie wymiarów, ale również muszą spełniać określony udźwig i wagę. Dzięki temu europaleta jest zdecydowanie niezwykle często wykorzystywana podczas transportowania i przechowywania towarów.

Czytaj więcej


Większość z nas przeprowadza się jedynie kilka razy w życiu. Nic więc dziwnego, że zmiana miejsca zamieszkania pociąga za sobą duży stres. Bez wprawy w organizacji tego typu przedsięwzięć, pozostaje nam tylko chaotyczne działanie. Warto więc zapoznać się z podstawowymi zasadami organizowania przeprowadzki, żeby oszczędzić sobie nerwów związanych z nieprzewidzianymi okolicznościami. Sprawdź jak bez stresu przeprowadzić się do nowego mieszkania.

Czytaj więcej