Firmy kurierskie oferują coraz więcej usług dla klientów indywidualnych. Początkowo obsługiwały głównie przedsiębiorstwa i sklepy wysyłkowe, lecz obecnie mają również ciekawą ofertę dla prywatnych klientów. Dzięki temu kurierzy są sporą konkurencją dla usług realizowanych przez Pocztę Polską, zwłaszcza, że umożliwiają odbiór wysyłki prosto z domu klienta. Sprawdź, gdzie działa tani kurier.

Czytaj więcej


Z pewnością większość kierowców marzy o tym, aby ich samochody były czyste nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. Choć mycie karoserii nie zajmuje dużo czasu, to utrzymanie w czystości kabiny często okazuje się znacznie trudniejsze. Są specjalne firmy, które oferują usługi z zakresu czyszczenia wnętrza samochodów, w tym tapicerki. Wciąż zyskują one na popularności. Sprawdziliśmy, dlaczego tak się dzieje.


Czytaj więcej


Noclegu w Krakowie szukają zarówno turyści, jak i ci, którzy podróżują w celach biznesowych. Na co zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniego noclegu w Krakowie?

Czytaj więcej


Mierniki lakieru to urządzenia, z których najczęściej korzystają lakiernicy i blacharze. Zmierzenie grubości powłoki lakierniczej auta niesie za sobą wiele korzyści. Z pewnością jest to przydatne narzędzie podczas zakupu używanego samochodu. Miernik pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości karoserii, które w większości przypadków wiążą się z powypadkową przeszłością samochodu. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu miernika lakieru?

Czytaj więcej


Podróżować można na wiele sposobów. Można korzystać z ofert all inclusive w biurach podróży, można jeździć autostopem, rozstawiać namioty na polanie, czy kupować noclegi w hotelach i szukać tanich lotów. Jednak żaden sposób podróżowania nie daje takiej wolności i satysfakcji jak jazda kamperem w nieznane lub w ukochane przez siebie miejsca.

Czytaj więcej


W ostatnich latach kempingi cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Nie są już kojarzone tylko z polem namiotowym z lat PRLu, gdzie ciężko było nawet o bieżącą wodę do mycia. O tym jak wyglądają kempingi XXI wieku rozmawiamy z Olą, Tomkiem i Michasiem Dudkiem, autorami bloga www.globtroterek.com, którzy na kempingach spędzają średnio 3 miesiące w roku.

Czytaj więcej


Choć wielu osobom koszt uzyskania prawa jazdy kojarzy się głównie z promocyjnymi cenami, ogłaszanymi przez szkoły nauki jazdy, to w rzeczywistości nie jest to koniec wydatków. Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy i jak długo się na nie czeka? W tym artykule postaramy się rzeczowo odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj więcej


Wideorejestrator, to obecnie wybór konieczny. Warto zdać sobie już sprawę z tego, jak ważne jest wyposażenie naszego samochodu w taki sprzęt. Ilość pojazdów na drogach stale rośnie. Nie jest to wzrost niewielki, a stały trend, który dodatkowo przyspiesza. Ponieważ równocześnie powstaje wiele nowych dróg, równowaga w tym zakresie jest zachowana. Warto jednakże zdawać sobie sprawę z prostego działania statystyki - im więcej aut, tym większe ryzyko kolizji. Tego niestety nie unikniemy w żaden sposób. Można jednak zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami takich zdarzeń, wprowadzając do użytku wideorejestrator. Jak on działa i czego można się po nim spodziewać? Zapraszamy do krótkiego przeglądu oraz po odpowiedź, w jaki sprzęt warto zainwestować.

Czytaj więcej


Kopnął Cię prawdziwy zaszczyt i Twój najlepszy kumpel poprosił Cię, byś został świadkiem na jego ślubie? Brzmi świetnie, w końcu Wasza przyjaźń, pielęgnowana jeszcze od podstawówki, będzie przypieczętowana. A kto wie – może, gdy pojawi się dziecko, to zostaniesz chrzestnym? Nie wybiegajmy jednak w przyszłość, zajmijmy się tym, co tu i teraz, a wśród obowiązków każdego świadka leży między innymi przygotowanie wieczoru kawalerskiego! Jak się za to zabrać i czym zaskoczyć pana młodego? Na te pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule!

Czytaj więcej


W sytuacji gdy miałeś stłuczkę lub wypadek nie spowodowany z Twojej winy i Twoje auto zostało zabrane do warsztatu możesz skorzystać z oferty firm, które w swojej ofercie posiadają wynajem aut finansowych z OC sprawcy. W jaki sposób to działa? Na co zwrócić szczególną uwagę i na jak długo przysługuje nam takie auto? Sprawdź szczegóły poniżej.

Czytaj więcej