Ferie zimowe w Polsce, w zależności od konkretnego województwa, przypadają na styczeń i luty. Najczęściej wyruszamy w nasze pięknie polskie góry – Tatry, Karkonosze, Pieniny czy Bieszczady. Wiele rodzin, a także grup znajomych decyduje się na wyjazd za granicę. Od wiele lat dużą popularnością cieszą się Alpy oraz Dolomity. Choć mróz szczypie w uszy, to i tak kochamy zimę i zimowe sporty.

Czytaj więcej


Zakup nowego kompletu opon z pewnością nie należy do przyjemnych wydatków, jednocześnie nie można tego bagatelizować, bo przecież ma to tak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Dlatego właśnie tak ważną sprawą jest odpowiednie przechowywanie opon w garażu lub w piwnicy. Jeżeli w odpowiedni sposób zabezpieczy się opony po zimie czy po lecie, z pewnością znacznie dłużej będą dobrze służyły.

Czytaj więcej


Obecnie bardzo popularne stało się korzystanie ze sklepów internetowych oraz wielu innych serwisów, za pośrednictwem których można kupić upragniony produkt. Spowodowało to zwiększenie liczby wysyłanych paczek kurierskich. Istnieją różne możliwości dostarczania przesyłek, a jedną z najbardziej popularnych form jest wysyłka za pobraniem.

Czytaj więcej


Transport drogowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów transportu. Jego podstawą są tzw. kołowe środki transportu, czyli m.in. samochody ciężarowe. Polega on na przewozie osób lub towarów po drogach lądowych. Nie ma tutaj głębszej filozofii - przewóz odbywa się z punkt A do punktu B. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet, ale również wad.

Czytaj więcej


Włochy należą do czołówki europejskich krajów, jeśli chodzi o koszty przejazdu tamtejszymi drogami. Co więcej, z początkiem 2018 r. prywatni zarządcy autostrad wywalczyli sobie prawo do ustanawiania kolejnych podwyżek.

Czytaj więcej


Skuteczne zarządzanie transportem wewnętrznym w przedsiębiorstwie zawsze musi oznaczać zachowanie delikatnej równowagi między produktywnością a bezpieczeństwem. Już od wielu lat firma Rintmann dźwiga ciężar obu tych zagadnień między innymi dzięki stosowaniu małych pchaczy i ciągników przemysłowych Easy Mover.

Czytaj więcejSpowodowałeś stłuczkę lub wypadek drogowy? Trudno, stało się. Nie musisz przejmować się kosztami leczenia poszkodowanych ani naprawy ich pojazdów mechanicznych. Chyba że... No właśnie, jeśli z jakiegoś powodu dojdzie do regresu ubezpieczeniowego, towarzystwo wezwie Cię do oddania pieniędzy, które zostały wypłacone poszkodowanym. Dowiedz się, czym jest regres ubezpieczeniowy i jak go uniknąć!

Czytaj więcej


Pożyczki, niegdyś dostępne jedynie za pośrednictwem banków, dzisiaj przechodzą prawdziwą metamorfozę. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe firmy pożyczkowe, oferując przystępne pożyczki przez internet. Niestety, pomimo dużej konkurencji panującej na rynku finansowym, oferty posiadane przez te firmy znacząco się różnią, oraz dostosowane są różnych typów klienta. Jeśli zastanawiasz się którą instytucję wybrać: bank czy też firmę pożyczkową oferującą tak zwane chwilówki, koniecznie zapoznaj się z zawartością tego artykułu.

Czytaj więcej


Bariery energochłonne służą przede wszystkim bezpieczeństwu na drogach. Jeżdżąc po drogach szybkiego ruchu bardzo często je spotykamy, nigdy nie zastanawiamy się nad ich funkcją. W ogóle nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego są i do czego służą. Jednak to właśnie bariery energochłonne uniemożliwiają opuszczenie drogi danemu pojazdowi, a podczas wypadków znacznie zwiększają na drodze bezpieczeństwo. Bariery są tak skonstruowane, że samochód, który w nie raz uderzy nie wraca już na drogę, a co za tym idzie nie stanowi bezpośredniego zagrożenia.

Czytaj więcej