Cechy i umiejętności dobrego kierowcy międzynarodowego

Cechy i umiejętności dobrego kierowcy międzynarodowego

Zawód kierowcy międzynarodowego jest specyficzny i wymagający, dlatego nie każdy się w nim sprawdzi. Przez proces rekrutacji w firmach transportowych przechodzą tylko najlepsi. Poprzeczka jest stawiana wysoko ze względu na uciążliwość zawodu. Czym powinien charakteryzować się zawodowy kierowca?

Odporność psychiczna

Rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, która w przypadku kierowców międzynarodowych może trwać nawet kilka tygodni stanowi podstawowe obciążenie psychiczne. Do tego dochodzi wiele godzin w trasie, które najczęściej spędza się w samotności. Na drodze, jak i podczas postoju trzeba zawsze przywiązywać dużą wagę do przewożonego towaru i umieć reagować na nieprzewidziane sytuacje.

Wytrzymałość i dbałość o kondycję

Zawodowy kierowca jest w trasie bez odpoczynku przez parę godzin, a po krótkiej przerwie rusza dalej, co oznacza, że niemal cały czas pracy spędza w jednej pozycji. Z upływem czasu mogą pojawiać się problemy z kręgosłupem i stawami, dlatego konieczne jest zadbanie o kondycję fizyczną. Równie ważna jest kondycja psychiczna, która wpływa na zachowanie wysokiego poziomu koncentracji i ostrożną jazdę. Dlatego ważne jest zadbanie o relaks i wyciszenie, gdy tylko jest to możliwe. Podczas przerw warto zrobić kilka ćwiczeń rozciągających lub iść na krótki spacer.

Szybkość reakcji

Od szybkości reakcji zależy zdrowie i życie kierowcy oraz osób uczestniczących w ruchu drogowym, a także to, czy ładunek dotrze na miejsce bez szwanku. Na drodze mogą zdarzyć się różne nieoczekiwane i trudne sytuacje, dlatego kierowca cały czas musi zachowywać czujność.

Spokój i opanowanie

Nie wszyscy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami lub pozostają na pograniczu prawa ruchu drogowego. Niektórzy zachowują się też niepewnie na drodze, co wzbudza frustrację otoczenia. Zawodowi kierowcy nie powinni tracić czasu i niezbędnej energii na wygrażanie innym uczestnikom ruchu. W każdej sytuacji powinni po prostu dbać o swój transport.

Wyobraźnia

Umiejętność przewidywania konsekwencji własnego postępowania na drodze, ale również zachowania współuczestników ruchu jest niezwykle ważna w zawodzie kierowcy. Na każdym etapie podróży należy zachować czujność.

Komunikatywność

Chociaż kierowca w trasie jest zwykle sam, musi skutecznie komunikować się z innymi osobami podczas załadunku i rozładunku towaru. Również podczas postojów warto zawierać znajomości, aby od czasu do czasu przerwać monotonię podróży i móc z kimś porozmawiać. Wobec kierowcy łatwo nawiązującego kontakty inni kierowcy są przyjaźnie nastawieni i w razie jakiś problemów bardziej skłonni do pomocy.

Znajomość języków obcych

Kierowcy, którzy znają język angielski lub niemiecki mogą starać się o posadę kierowcy tutaj: www.dasko.com.pl/pl/oferty-pracy. Pracodawcy zwykle oczekują od kierowców międzynarodowych podstawowej znajomości języków obcych takich jak wyżej wymienione.

Tagi: cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, cechy dobrego kierowcy, umiejętności kierowcy, umiejętności kierowcy, umiejętności kierowcy, umiejętności kierowcy, umiejętności kierowcy, umiejętności kierowcy, umiejętności kierowcy,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty