Cechy i umiejętności dobrego kierowcy międzynarodowego

Cechy i umiejętności dobrego kierowcy międzynarodowego

Zawód kierowcy międzynarodowego jest specyficzny i wymagający, dlatego nie każdy się w nim sprawdzi. Przez proces rekrutacji w firmach transportowych przechodzą tylko najlepsi. Poprzeczka jest stawiana wysoko ze względu na uciążliwość zawodu. Czym powinien charakteryzować się zawodowy kierowca?

Odporność psychiczna

Rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, która w przypadku kierowców międzynarodowych może trwać nawet kilka tygodni stanowi podstawowe obciążenie psychiczne. Do tego dochodzi wiele godzin w trasie, które najczęściej spędza się w samotności. Na drodze, jak i podczas postoju trzeba zawsze przywiązywać dużą wagę do przewożonego towaru i umieć reagować na nieprzewidziane sytuacje.

Wytrzymałość i dbałość o kondycję

Zawodowy kierowca jest w trasie bez odpoczynku przez parę godzin, a po krótkiej przerwie rusza dalej, co oznacza, że niemal cały czas pracy spędza w jednej pozycji. Z upływem czasu mogą pojawiać się problemy z kręgosłupem i stawami, dlatego konieczne jest zadbanie o kondycję fizyczną. Równie ważna jest kondycja psychiczna, która wpływa na zachowanie wysokiego poziomu koncentracji i ostrożną jazdę. Dlatego ważne jest zadbanie o relaks i wyciszenie, gdy tylko jest to możliwe. Podczas przerw warto zrobić kilka ćwiczeń rozciągających lub iść na krótki spacer.

Szybkość reakcji

Od szybkości reakcji zależy zdrowie i życie kierowcy oraz osób uczestniczących w ruchu drogowym, a także to, czy ładunek dotrze na miejsce bez szwanku. Na drodze mogą zdarzyć się różne nieoczekiwane i trudne sytuacje, dlatego kierowca cały czas musi zachowywać czujność.

Spokój i opanowanie

Nie wszyscy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami lub pozostają na pograniczu prawa ruchu drogowego. Niektórzy zachowują się też niepewnie na drodze, co wzbudza frustrację otoczenia. Zawodowi kierowcy nie powinni tracić czasu i niezbędnej energii na wygrażanie innym uczestnikom ruchu. W każdej sytuacji powinni po prostu dbać o swój transport.

Wyobraźnia

Umiejętność przewidywania konsekwencji własnego postępowania na drodze, ale również zachowania współuczestników ruchu jest niezwykle ważna w zawodzie kierowcy. Na każdym etapie podróży należy zachować czujność.

Komunikatywność

Chociaż kierowca w trasie jest zwykle sam, musi skutecznie komunikować się z innymi osobami podczas załadunku i rozładunku towaru. Również podczas postojów warto zawierać znajomości, aby od czasu do czasu przerwać monotonię podróży i móc z kimś porozmawiać. Wobec kierowcy łatwo nawiązującego kontakty inni kierowcy są przyjaźnie nastawieni i w razie jakiś problemów bardziej skłonni do pomocy.

Znajomość języków obcych

Kierowcy, którzy znają język angielski lub niemiecki mogą starać się o posadę kierowcy tutaj: www.dasko.com.pl/pl/oferty-pracy. Pracodawcy zwykle oczekują od kierowców międzynarodowych podstawowej znajomości języków obcych takich jak wyżej wymienione.

Tagi: cechy dobrego kierowcy, umiejętności kierowcy, cechy kierowcy,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega