Czy warto skorzystać z usługi skupu samochodów?

Czy warto skorzystać z usługi skupu samochodów?

Sprzedaż samochodu z roku na rok jest coraz trudniejsza. Rynek motoryzacyjny mocno się zmienia, przez co coraz więcej osób ma problem ze sprzedażą starszych, używanych samochodów. Jakie mamy możliwości? Co zrobić, aby szybko spieniężyć swoje auto?

Sprzedaż samochodu kilka lat temu na giełdzie samochodowej
W czasach, gdy nie królował Internet, sprzedaż auta była dużo łatwiejsza. Każdy kto chciał kupić auto udawał się na giełdę samochodową, gdzie znaleźć można było setki samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych.

W tych czasach idąc na giełdę samochodową, nie mogliśmy być do końca pewni, czy dostaniemy dokładnie taki model jak sobie wymarzyliśmy. Często zdarzało się tak, że planowaliśmy kupić Golfa 2, jednak wśród wszystkich wystawionych aut nie było żadnego Golfa godnego uwagi, jednak znalazła się sprawdzona skoda Felicja, która kupiona okazywała się być prawdziwą "perła" przez wiele lat.Skup aut jako alternatywa dla giełdy?
Na przykładzie naszej stolicy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę skup aut Warszawa i w ułamek sekundy mam dostęp do bazy wszystkich lokalnych firm zajmujących się skupem samochodów.

Bez wątpienia największą zaletą skupów aut jest szybkość transakcji. Najczęściej do finalizacji transakcji wystarczy jeden telefon. Pod wybranym numeru mamy możliwość porozmawiania z fachowcem, który od ręki wyceni nasze auto. Do uzyskania wyceny niezbędne są takie informacje jak model samochodu, przebieg, ewentualne mankamenty samochodu, które mają wpływ na jego cenę. Warto również skontaktować się za pośrednictwem poczty email, gdzie prześlemy kilka poglądowych zdjęć naszego samochodu.

Auto skup nie jest idealnym rozwiązaniem
Gdyby sprzedaż aut była tak prosta nie byłoby tego artykułu. Przed podjęciem decyzji o sprzedaży auto do skupu samochodów trzeba zdać sobie sprawę z bardzo ważnej rzeczy. Skup samochodów najczęściej oferuje 70-90% rynkowej wartości samochodu. Nic nie ma za darmo, skupy utrzymują się z różnicy pomiędzy rynkową wartością samochodu a tym co zaoferują swoim klientom.

W dzisiejszych czasach każdy chce zarobić a klient powinien dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Trzeba pamiętać o tym, że gdy próbujemy sprzedać auto bez efektu od kilku miesięcy, auto traci na wartości. Jeżeli ten okres się przedłuży dochodzą nam opłaty takie jak przegląd, obowiązkowe ubezpieczenie a auto dalej nie znalazło nowego właściciela - W takim przypadku decyzja o wyborze skupu aut byłaby jak najbardziej trafna.

Wybierając skup aut warto zwrócić uwagę na opinie o konkretnej firmie. W takim wypadku również polecamy skorzystać z wyszukiwarki google wpisując skup aut Warszawa opinie. W ten sposób poznamy opinie google moja firma oraz możemy sprawdzić opinie na portach społecznościowych. Już na pierwszy rzut oka widać, że na terenie Warszawy znajduje się kilka dobrych auto skupów jak chociażby, który posiada kilkanaście dobrych opinii w samym roku 2019.Możemy również wstawić samochód do auto komisu
Jest to rozwiązanie pośrednie, pomiędzy starymi czasami a skupem aut. W dzisiejszych czasach handlarze aut są wybredni, jeśli nasze auto jest starsze lub nie wygląda estetycznie pracownik komisu się nie zgodzi się na taki układ.

Trzeba pamiętać, że skorzystanie z usługi auto komisu nie jest darmowe. Tutaj do wyboru mamy dwie możliwości. Możemy umówić się na opłatę za wstawienie samochodu na plac - najczęściej kilka set złotych lub umówić się na opłatę w wysokości procentu wartości sprzedanego samochodu.Sprzedaż samochodu na własną rękę
W tej opcji można zarobić najwięcej, jednak również dużo można stracić. Wystawiając samochody na sprzedaż, bardzo często zgłaszają się handlarze, którzy podczas oględzin samochodu, próbują mocno negocjować cenę, lub mówiąc inaczej kupić auto za półdarmo, aby je później sprzedać z zyskiem. Generalnie sprzedając auto na własną rękę trzeba być przygotowanym na oględziny wielu potencjalnych kupców i wiele godzin zmarnowanego czasu i nerwów.

Sprzedaż auta nie jest prosta. Jako sprzedający mamy kilka możliwości jednak każda z nich ma swoje plusy i minusy. Nie ma rozwiązania idealnego w którym uzyskamy 100% rynkowej wartości przy minimalnym nakładzie czasu. Najbardziej pośrednim rozwiązaniem jest skup aut, jednak jeżeli najważniejsza jest dla nas cena najlepiej będzie sprzedać auto osobiście.