Dodatkowe ubezpieczenie samochodu - czy warto?

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu - czy warto?

Dla wielu osób odbiór wymarzonego samochodu z salonu to spełnienie marzeń. Niestety marzenia bywają kosztowne, zwłaszcza w przypadku nowych pojazdów. Warto zadbać o to, aby nasze czterokołowe oczko w głowie było w pełni ubezpieczone, tym bardziej że często wydajemy na nie bardzo dużą część oszczędności życiowych lub bierzemy je na kredyt.

Jak to mówią, licho nie śpi...

Biuro Ruchu Drogowego poinformowało, że według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2022 roku na polskich drogach odnotowano 21 324 wypadki drogowe, w których zginęły 1883 osoby.

Natomiast według danych udostępnionych przez Ministerstwo Cyfryzacji, w Polsce od 1 stycznia do 23 października 2022 r. z powodu kradzieży zostało wyrejestrowanych 6127 pojazdów osobowych z powodu kradzieży. W tym czasie znikało średnio 21 samochodów dziennie.

Wyobraź sobie, że odbierasz z salonu nową Toyotę Camry w wersji PRESTIGE z dodatkowym wyposażeniem, której cena wynosi w przybliżeniu 200 000 zł. To auto, które podoba Ci się wizualnie, a w dodatku świetnie sprawdzi się na co dzień - dla rodziny i do pracy. Twoja praca wymaga stałego przemieszczania się z miejsca na miejsce, więc potrzebujesz niezawodnego pojazdu, który w dodatku jest komfortowy w jeździe. Pewnego wieczoru wychodzisz po całodniowej konferencji z budynku, a Twoje auto zniknęło. Toyota to marka samochodów, które są jednymi z najczęściej kradzionych samochodów w Polsce - tym razem ofiarą padł Twój nowy samochód.

Masz tylko podstawowe ubezpieczenie OC. Wraz z kradzieżą zniknęło Twoje 200 tys. złotych oraz Twoja mobilność, której potrzebujesz do wykonywania swojej pracy i zarabiania pieniędzy. Czy można było uniknąć takiej sytuacji? Odpowiedź brzmi TAK.

Dodatkowe ubezpieczenie GAP

Rynek oferuje kierowcom wiele rodzajów ubezpieczeń dodatkowych, a jednym z nich jest ubezpieczenie GAP. TwójGAP.pl to sprawdzony ubezpieczyciel, który od wielu lat świadczy ubezpieczenia tego typu.

GAP chroni wartość początkową samochodu i zabezpiecza pojazd przed utratą wartości rynkowej, która nastąpiłaby w przypadku całkowitego zniszczenia pojazdu lub jego kradzieży.

Nasz pojazd został skradziony lub doznał szkody całkowitej. Zastanówmy się, co teraz.

  • Czy nasz budżet pozwala nam na nabycie samochodu o podobnej wartości?
  • Czy stać nas na zakup jakiegokolwiek samochodu?
  • Jak dostaniemy się do pracy?
  • Jak dostaniemy się do szpitala w nagłym przypadku?
  • Co z dziećmi, które muszą być codziennie odbierane ze żłobka?
  • Jak spłacimy pozostałe raty samochodu wziętego w leasing?

Zakup nowego samochodu najczęściej wywołuje ekscytację i szczęście. Niestety ogólna euforia może zostać brutalnie przerwana, a Ty i Twój pojazd możecie stać się kolejną statystyką na liście nieprzyjemnych zdarzeń, jaką jest wypadek czy kradzież.

W razie śmiertelnego wypadku leasingobiorcy, może zdarzyć się, że mąż lub żona będą musieli spłacać leasing, na przykład, jeśli prowadzili wspólnie działalność.

Nieszczęśliwych scenariuszy, które mogą potencjalnie spotkać Ciebie i Twoją rodzinę jest naprawdę dużo. Czy warto tak ryzykować?

Ubezpieczenie auta i przyszłości

Ubezpieczenie GAP może zostać zawarte niezależnie od formy finansowania pojazdu - może on zostać zakupiony gotówkowo, w ramach kredytu, leasingu, czy pożyczki. GAP jest dostępny dla pojazdów zarówno nowych, jak i używanych.

Zabezpieczenie wartości samochodu

W ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji nowy samochód traci nawet do 50% swojej wartości. Bolesne, prawda? Dodatkowo podstawowy pakiet ubezpieczeń wypłaca tylko odszkodowanie równe początkowej, rynkowej wartości pojazdu z dnia wystąpienia szkody, czyli kwotę znacznie mniejszą od wartości początkowej!

Przykład:

Kupujesz samochód za 100 000 zł. Po dwóch latach użytkowania Twój pojazd został zniszczony w wypadku drogowym.

Dzięki ubezpieczeniu AC, otrzymujesz 40 000 zł, ponieważ tyle wynosiła wartość rynkowa samochodu w dniu powstania szkody. Natomiast różnica między początkową wartością rynkową pojazdu a kwotą wypłaconego odszkodowania AC w wysokości 60 000 zł zostaje pokryta z odszkodowania GAP. Dzięki ubezpieczeniu GAP, możesz zakupić nowy samochód podobnej klasy!

TwójGAP.pl to opcja świetna również dla przyszłych, potencjalnych sprzedających. Jeżeli polisa zostanie anulowana przed datą wygaśnięcia, składka może zostać w całości lub w części zwrócona ubezpieczonemu.

Możesz skorzystać z kalkulatora spadku wartości samochodu dostępnego na stronie TwójGAP.pl.

Zachowanie ciągłości pracy i stabilność życiowa

Warto pamiętać o tym, że ryzyko kradzieży nowego samochodu jest często większe, niż w przypadku starszych modeli. Ubezpieczenie GAP gwarantuje pełny zakres ochrony finansowej w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej, a odszkodowanie zostaje wypłacone w terminie 30 dni, licząc od daty otrzymania zgłoszenia wraz z kompletem wymaganych dokumentów.

Stosunkowo szybka wypłata odszkodowania pomaga na równie szybki powrót do normalności i mobilności. W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez samochodu jest bardzo utrudnione, zwłaszcza jeśli używamy go zarobkowo lub dojeżdżamy nim do pracy.

Utrata samochodu wziętego w leasing dla wielu osób jest równoznaczna z tragedią życiową. W przypadku kradzieży lub wystąpienia szkody całkowitej zostajemy bez pojazdu i z zobowiązaniami do spłaty. Może zdarzyć się, że w wypadku stracimy na jakiś czas możliwość wykonywania pracy i spłaty tych zobowiązań - to prawdziwa kumulacja nieszczęść.

Finansowanie nowego samochodu

Dla wielu osób zakup nowego samochodu jest jednoznaczne ze spełnieniem marzenia lub celu życiowego. Niestety los bywa okrutny, a nasze auto marzeń może zostać całkowicie "skasowane" w jednym, nieszczęśliwym wypadku lub po prostu skradzione. Ubezpieczenie od TwójGAP.pl pozwala na odzyskanie całości kwoty poświęconej na zakup samochodu. Jesteśmy świadomi tego, że samochody mają wartość sentymentalną, jednak dzięki temu zabezpieczeniu nie zostaniemy w razie nieszczęścia na lodzie.

Nie ryzykuj - nie chodzi tylko o samochód

Warto myśleć szerzej, nie tylko o ubezpieczonym pojeździe, ale o wszystkich następstwach jego utraty. Leasing, pożyczka, kredyty, praca, rodzina... Stracić możesz nie tylko samochód, ale stabilność finansową, spokój i zdrowe nerwy.

Jeśli planujesz zakup nowego auta i zastanawiasz się, z jakiej dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej skorzystać, to skontaktuj się ze specjalistami z firmy TwójGAP.pl - odpowiedzą oni na wszystkie Twoje pytania w kwestii ubezpieczeń i rozwieją ewentualne wątpliwości.