Jak dojechać na Węgry? - poradnik dla kierowców

Jak dojechać na Węgry? - poradnik dla kierowców

Węgry cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, szczególnie z Polski, mimo że wcale nie mają dostępu do morza. Jednak rekompensują to sobie przepięknym jeziorem Balaton, a sama stolica- Budapeszt, jest ich prawdziwą perełką. Są to również najczęściej wybierane kierunki podróży. Dodatkowo Węgry dla wielu z turystów są także przystankiem, na drodze do południowych krajów Europy. Coraz częściej wybieramy także podróże samochodem, dlatego warto wcześniej zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują na Węgrzech i zebrać niezbędne informacje na temat tego, jak tam dojechać.

Jak dojechać na Węgry?

Węgry mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, dojazd z Polski będzie więc nie tylko w miarę szybki, ale także przyjemny i bezpieczny. Począwszy od Polski, przez Słowację aż po sam Balaton prowadzi nas system autostrad. Wybierając trasę z Warszawy kierujemy się w stronę Katowic na autostradę A4, podobnie jeśli wybierzemy trasę z Krakowa. Następnie kierujemy się na Bielsko Białą i Cieszyn. Alternatywą dla przejścia granicznego w Cieszynie jest przejście w Zwardoniu. Jeśli natomiast jedziemy ze wschodniej Polski, nasza trasa prowadzić będzie przez Rzeszów, aż do przejścia polsko-słowackiego w Barwinku. Bez względu na to w którym miejscu przechodziliśmy granicę, kierujemy się na jedno z większych słowackich miast Żylinę. Oczywiście dojedziemy tam autostradą D1, łączącą się z polską drogą ekspresową S1. Jeśli jedziemy jednak ze wschodniej Polski, warto poświęcić chwilę na przystanek w słowackich Koszycach. Mimo wszystko autostrada D1 doprowadzi nas do stolicy kraju- Bratysławy. Następnie kierujemy się na Csorną, a potem już prosto na Szombathley. Dobrym rozwiązaniem jest także trasa z Bratysławy na węgierski Gyor i prosto nad Balaton. Droga tam jest tak dobrze oznaczona, że nie ma potrzeby wykorzystywania nawigacji. Po drodze miniemy wiele wartych obejrzenia miejsc, dlatego lepiej zebrać informacje o kraju przed podróżą. Wszystkie niezbędne kwestie, znajdziemy na stronie: https://nawakacje.eu/europa/wegry/. Okazuje się, że nawet podczas krótkiego wypadu, można zobaczyć to co Węgry mają turystom do zaoferowania.

Opłaty za przejazd

Węgry są członkiem Unii Europejskiej podobnie jak Polska, to znaczy, że respektowane są zasady Strefy Schengen. O ile nie jedziemy na okres dłuższy niż 30 dni, wystarczy nam tylko i wyłącznie dowód osobisty lub paszport. Jeśli jednak chcemy zatrzymać się na dłużej niż miesiąc, niezbędna będzie wizyta na posterunku policji i zgłoszenie odpowiednim służbom właściwego miejsca pobytu. Waluta obowiązująca na Węgrzech to forint. Przy czym należy wiedzieć, że 10 forintów to około 0,14 polskiego złotego. Jednak należy też pamiętać, że za przejazd po węgierskich autostradach, będziemy musieli zapłacić. Dokonamy tego za pomocą winiety elektronicznej - kliknij tutaj aby dowiedzieć się jak zakupić winietę online. Dzięki temu unikniemy na trasie korków i niepotrzebnych postojów.Przepisy na Węgrzech

Ograniczenia prędkości są bardzo podobne do naszych. W terenie zabudowanym jest to 50 km/h, a poza nim do 90 km/h. Drogi ekspresowe posiadają ograniczenie do 110 km/h, a autostrady 130 km/h. Do wjazdu na teren Węgier samochód musi mieć ważną polisę OC. Jednak zaleca się także dokupienia dodatkowe ubezpieczenia, szczególnie polisy NNW, która w nieprzewidzianych wypadkach, pokryje nawet koszty leczenia, ponieważ sama karta EKUZ może okazać się nie wystarczająca.


Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega