Weekendowy wypad do Poznania

Weekendowy wypad do Poznania

Poznań to jedno z tych polskich miast, które co roku przyciąga rzeszę turystów. Również w obecnym czasie jego popularność nie słabnie. Warto wybrać się tam na co najmniej kilka dni. Jeśli planujemy weekendowy wypad do stolicy Wielkopolski należy z większym wyprzedzeniem zarezerwować hotel w centrum Poznania. Pozwoli to nam na uniknięcie konieczności korzystania z transportu publicznego bezpieczne zwiedzanie miasta. A w Poznaniu jest co zwiedzać.

Zwiedzanie wzdłuż szlakiem czy poza utartym szlakiem
Poznań można zwiedzać na różne sposoby. Warto wybrać się tu wiosną, kiedy miasto budzi się do życia. Jedną z większych atrakcji Poznania jest Trakt Królewsko- Cesarski, czyli szlak biegnący niemal przez całe miasto Mając do dyspozycji tylko weekend warto wybrać jeden z krótszych szlaków. Znajdziemy tu między innymi różnego typu trasy tematyczne. Najpopularniejsze wśród nich to Ostrów Tumski, Trasa po Starym Mieście czy Szlak Dziedzictwa Żydowskiego. Wszystkie one znajdują się w odległości spaceru od Starego Rynku. To kolejny argument za tym, by właśnie blisko Starego Rynku w Poznaniu zarezerwować hotel. 

Nie wszyscy, jednak jesteśmy miłośnikami historii. Przyjeżdżając do Poznania nie da się uniknąć spotkania z dawnymi dziejami tego miasta, jednak zwiedzanie można zaplanować w bardziej oryginalny sposób. Poznań to przede wszystkim nowoczesne miasto, nie odbiegające od innych europejskich metropolii. Mając wykupiony hotel w centrum Poznania możemy spacerować po Starym Rynku zwiedzając i smakując miasto jednocześnie. W Poznaniu czeka na nas nieskończona ilość kawiarni, restauracji i barów. O każdej porze dnia i nocy miasto tętni życiem. Warto spróbować miejscowych specjałów, ale poszukać dobrych restauracji, które można tu spotkać niemal na każdym kroku. Dziś większość z nas unika kontaktu z innymi ludźmi, gastronomia w zdecydowanej większości nie funkcjonuje. Wyjazd do Poznania na weekend może być planem na wiosnę lub lato, który nie tylko pozwoli nam mieć nadzieję na lepsze jutro, ale również będzie głębokim oddechem, na który wszyscy czekamy. Sprawdź szczegóły na http://www.andersiahotel.pl

Romantyczny spacer w centrum
Centra dużych miasto często bywają zatłoczone i przytłaczające. W Poznaniu, jeśli chcemy poczuć się nieco bardziej swobodnie wcale nie musimy uciekać na przedmieścia. Zachodnia część Starego Miasta w Poznaniu to Zamek Królewski. W jego otoczeniu znajdziemy wytchnienie w cieniu starych drzew. Taki spacer to idealny plan na romantyczne popołudnie we dwoje, niezapomnianą randkę, albo udane zakończenie wieczoru. Rezerwując hotel w centrum Poznania warto pamiętać o tej wyjątkowej atrakcji. Zamek był wielokrotnie przebudowywany. Obecny kształt zawdzięcza renowacji, która odbyła się 10 lat temu. Jego niesamowite podświetlenie nocą i monumentalny wygląd w ciągu dnia zachwyci nie tylko miłośników historii. Następne kroki warto skierować wzdłuż dawnych murów miejskich. W czasach swojej świetności liczyły one łącznie około 1700 metrów i były wysokie na blisko 7 m. Dziś większość z nich już nie istnieje, jednak na Starym Rynku nadal można znaleźć ich ślady. Odkrywanie miasta w ten sposób może pomóc nam w zobaczeniu jego zupełnie nowego oblicza ukrytego w otoczce historii zmieszanej z nowoczesnością. Wypad na weekend do Poznania warto zwieńczyć wizytą na jednej z wież widokowych miasta. Jedna z nich znajduje się na Zamku Przemysła. Widok z góry pozwoli dodatkowo docenić piękno stolicy Wielkopolski.

Jak widać wcale nie musimy ruszać się z centrum miasta by spędzić w Poznaniu wyjątkowy weekend. O każdej porze dnia i roku jest się czym tutaj zachwycać. Odpowiednio zaplanowany wyjazd. Dobry hotel w centrum Poznania, kilka sprawdzonych knajpek i spacer po Starym Rynku to gwarancja udanego wyjazdu.