Jaki wideorejestrator wybrać? Oto dwa modele które pownien brać pod uwagę każdy kierowca

Jaki wideorejestrator wybrać? Oto dwa modele które pownien brać pod uwagę każdy kierowca

Wideorejestrator, to obecnie wybór konieczny. Warto zdać sobie już sprawę z tego, jak ważne jest wyposażenie naszego samochodu w taki sprzęt. Ilość pojazdów na drogach stale rośnie. Nie jest to wzrost niewielki, a stały trend, który dodatkowo przyspiesza. Ponieważ równocześnie powstaje wiele nowych dróg, równowaga w tym zakresie jest zachowana. Warto jednakże zdawać sobie sprawę z prostego działania statystyki - im więcej aut, tym większe ryzyko kolizji. Tego niestety nie unikniemy w żaden sposób. Można jednak zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami takich zdarzeń, wprowadzając do użytku wideorejestrator. Jak on działa i czego można się po nim spodziewać? Zapraszamy do krótkiego przeglądu oraz po odpowiedź, w jaki sprzęt warto zainwestować.

Wideorejestrator - dlaczego jest tak ważny w każdym aucie ?
Wideorejestrator  dlaczego jest tak ważny w każdym aucie

Co to jest wideorejestrator? Powinniśmy się tematowi przyjrzeć nieco bliżej, zanim przejdziemy do analizy konkretnych modeli i ich możliwości.. Zacznijmy od tego zatem. 

Wideorejestrator do samochodu to nic innego, jak specjalna kamera. Jego przeznaczenie w pierwszym założeniu było dość proste - umieszczona kamera przed przednią szybą, rejestrowała sytuację na drodze. W razie kolizji - mieliśmy gotowy materiał dowodowy, który działał nawet wtedy, kiedy sprawca uciekł z miejsca wypadku. W miarę rozwoju sprzętu, pojawiały się, obok rosnących parametrów i jakości nagrań, również inne rozwiązania, ułatwiające pracę. Tak wideorejestratory zaczęły nagrywać fragmentami, co ułatwiało zarządzanie nagraniami, a wkrótce wyposażone je również w czujniki wstrząsu, by reagowały na wydarzenia nawet podczas postoju. Tym samym, dochodzenie swoich praw w sądzie, stało się znacznie prostsze. Równocześnie jednak ten sprzęt dalej się rozwijał. Dziś nietrudno kupić wideorejestrator z kamerą cofania. Niezależnie od wieku samochodu oraz jego wyposażenia, możesz zyskać system ułatwiający cofanie i parkowanie. I to na całkiem niezłych warunkach oraz w całkiem sporej jakości. Dzięki temu rola rejestratora stale rośnie i staje się powoli zakupem niemal koniecznym, by zachować pełne bezpieczeństwo. 

Przy okazji jednak warto wspomnieć, że obecnie jest to ogromny rynek, który oferuje szereg różnego rodzaju rozwiązań. Warto zdawać sobie sprawę z tego, które rozwiązanie jest najlepsze i w co warto bezwzględnie się zaopatrzyć. Przyjrzymy się więc w dalszej części dwóm, najpopularniejszym na rynku produktom. W ten sposób uda nam się ustalić, w jakiej sytuacji w który warto się zaopatrzyć. W tym kontekście, najczęściej wybór będzie dotyczyć jednego, z dwóch najpopularniejszych produktów. Wstępnie zapoznać możesz się z nimi na przykład tutaj Najlepsze wideorejestratory samochodowe

Wybierz mądrze czyli kamera navitel r1000 (opcja droższa) 
Wybierz mądrze czyli kamera navitel r1000

Wideorejestrator navitel r1000 to rozwiązanie, w którym na pierwszy plan wychodzi futurystyczny wygląd. Sprawia to, że produkt bardzo dobrze sprawdza się, jeśli masz zamiłowanie do różnych gadżetów.

Sama kamerka nagrywa w rozdzielczości FullHD w kącie 165 stopni, który pozwala na uchwycenie wielu wydarzeń. Jak wykazał test navitel r1000, mamy do czynienia z wieloma innymi, ważnymi aspektami. Przede wszystkim kamera navitel r1000 posiada rozwiązanie w formie G-sensor, wykrywające wszelkie uderzenia i uruchamiające nagrywanie. Ponadto sam sprzęt posiada moduł GPS, który pozwala dopasować do nagrań odpowiednią trasę, w oparciu o nawigację. Dzięki temu jest to wiarygodniejsze i łatwo jest ustalić miejsce konkretnego zdarzenia. 

Samą kamerką możemy zarządzać w oparciu o system połączenia za pomocą Wi-Fi, jest więc to niezwykle wygodne i znacznie upraszczające pracę z samą kamerką.

Warto wiedzieć w tym względzie, że taka funkcjonalność nie jest za darmo. Cena navitel r1000 jest adekwatna bez wątpienia do jakości sprzętu. Równocześnie trzeba się liczyć z tym, że jest to droższe na rynku urządzenie. Niemniej przy okazji warto mieć świadomość, że płacimy za konkretną jakość oraz możliwości, jakie oferuje nam ten sprzęt. To bardzo ważne, w kontekście doboru właściwego rozwiązania i motywów, którymi będziemy się kierować.

Produkt ten możesz zakupić już za około 350-400 zł. Oczywiście każda oferta jest inna i może zawierać mniej lub więcej bonusów. Warto dobrze ją poznać. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć, na temat tego sprzętu i jego możliwości, warto odwiedzić również to miejsce: Navitel r1000. Znajdziesz tam szerokie opracowanie możliwości tego rozwiązania.

A może coś tańszego a równie dobrego czyli Xblitz GO SE 
A może coś tańszego a równie dobrego czyli Xblitz GO SE

Alternatywą dla powyższego sprzętu, może być wideorejestrator xblitz go se. Jest to rozwiązanie, o nieco innych możliwościach, które może więcej w pewnych aspektach, a w pewnych mniej, od swojego poprzednika.

Jak wykazał test xblitz go se, kamera nagrywa w jakości FullHD, o kącie nagrywania 170 stopni, co jest nieco lepszym wynikiem, od poprzedniej kamerki. Xblitz go se również posiada czujnik sensoryczny, pozwalający zareagować jej na uderzenie samochodu na parkingu. Ponadto posiada system nagrywania nocnego w dużej rozdzielczości.

Równocześnie nie posiada modułu GPS oraz Wi-Fi, co stanowi dużą stratę, do konkurenta. Dlatego zarządzanie kamerą jest znacznie trudniejsze i wymagające dodatkowych manewrów. Z kolei brak GPS sprawia, że nie powiążemy negatywnego zdarzenia z żadnym, konkretnym miejscem.

W samym zakresie nagrywania jednakże straty są niewielkie, więc sprzęt równie dobrze spisuje się w tym zakresie. Jaka jest jednak cena xblitz go se? Nieco mniejsza niż poprzedniczki, ponieważ średnio oszczędzamy na zakupie, w stosunku do rozwiązania poprzedniego, około 30-50 zł. Sami musimy ocenić, czy warto. Z pewnością jednak warto poznać ten produkt jeszcze lepiej. Dokonasz tego na stronie Xblitz go se.

Więc który wideorejstrator wybrać spośród z powyższych modeli ? 
Odpowiedź na tak postawione pytanie może być albo trudna, albo prosta. Zależy to przede wszystkim od tego, co jest dla nas priorytetowe. Jaki wybrać więc wideorejestrator?

Jeśli więcej jeździsz nocą, to zdecydowanie warto postawić na Xblitz go se. Jego system nocnego nagrywania jest bowiem lepszy, od tego, zastosowanego w Navitel r1000. 

Równocześnie to właśnie ta druga kamerka ma system GPS oraz możliwość podłączenia do Wi-Fi. Długie podróże, w różne miejsca - to najlepsze sytuacje, w których sprzęt ten się świetnie sprawdzi.

Ale najprostsze porównanie, by odpowiedzieć na pytanie jaki wideorejestrator kupić, zamyka się w dwóch kwestiach. Chcesz mieć zdecydowanie więcej funkcji i po prostu łatwiejszą obsługę? Kup Navitel r1000. Jeśli z kolei zależy Ci na oszczędnościach, bez ogromnych strat w zakresie funkcjonalności - powinieneś postawić na Xblitz go se.

I choć nie zawsze powinniśmy sprowadzać całość do tak prostych założeń i systemów dokonywania wyborów, to jednak nie da się ukryć, że tak najłatwiej się zdecydować.