Jakie są wymiary tablic rejestracyjnej? Nowe tablice rejestracyjne 2019,2020

Jakie są wymiary tablic rejestracyjnej? Nowe tablice rejestracyjne 2019,2020

Tablica rejestracyjna jest nieodłącznie związana z każdym pojazdem uczestniczącym w ruchu drogowym. Jak wiele innych elementów będących integralną częścią naszych samochodów, tak i ona – z biegiem czasu – musi ulec pewnym zmianom. Od początkowego okresu lipca zeszłego roku istnieje możliwość zamówienia nowych rejestracji. Nie tylko są one bardziej kompaktowe, a ich czcionka jest znacznie bardziej wyraźna i czytelna. Wiążą się z nimi także pewne zalety. Skąd pomysł na nowe tablice?

Wymiary nowej tablicy rejestracyjnej

Pomysł na nowe rejestracje zrodził się kilka lat temu z ramienia Ministerstwa Infrastruktury. Zyskał on aprobatę i pomyślnie przeszedł przez cały proces legislacyjny. Dzięki temu już od pierwszego lipca 2018 roku dostępne są do nabycia nowe – zdecydowanie mniejszych rozmiarów – tablice.

Wymiary typowych tablic rejestracyjnych w naszym kraju są zgodne ze standardami panującymi w Unii Europejskiej. Wynoszą one 520x114 milimetrów. Wprowadzona w 2018 roku rejestracja jest o wiele bardziej kompaktowych rozmiarów 305x155 milimetrów. Analogiczne wymiary mają te na rynku amerykańskim oraz japońskim. To sprawia, że nowe tablice w Polsce są swoistym ukłonem dla tych wszystkich osób, które posiadają samochody ze Stanów Zjednoczonych oraz z Japonii. A tych na naszych ulicach jest mnóstwo.

Jak otrzymać zmniejszoną rejestrację?

Jeżeli interesujemy się nabyciem nowej tablicy, powinniśmy udać się do urzędu i złożyć specjalny wniosek. Możemy to zrobić w Wydziale Komunikacji. Musi on poświadczać, że w naszym samochodzie nie ma możliwości zamontowania tablicy rejestracyjnej mającej standardowe wymiary (520x114 mm). Dlatego koniecznym warunkiem jest posiadanie auta, które zostało sprowadzone ze Stanów lub z Japonii (rozmiary tablic 305x155 mm). Prawo jest w tej kwestii jasne. Nowe rejestracje można umieszczać wyłącznie do oznaczania pojazdów, które mają zmniejszone rozmiary miejsca, jakie konstrukcyjnie wyznaczono do ich umieszczenia. Możemy zamontować nasze małe tablice rejestracyjne w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu z przodu i z tyłu samochodu dopiero wtedy, gdy udowodnimy, że spełniamy wszystkie wymogi i uzyskamy interesujące nas zezwolenie.

Zalety nowych tablic rejestracyjnych
Używanie nowej tablicy związane jest z pewnymi zaletami, do których należą między innymi:

Bardziej zwięzła, wyraźniejsza i czytelniejsza czcionka.
Lepsza estetyka – bardziej kompaktowe i eleganckie wymiary.
Rozmiary dostosowane do samochodów importowanych z bardzo popularnego w Polsce rynku japońskiego i amerykańskiego.
Ułatwienie tuningu – w wypadku wymiany zderzaków w aucie na te amerykańskich lub japońskich producentów.
W pełni legalne dostosowanie się do przepisów – zdarzało się, że kierowcy na własną rękę, niezgodnie z prawem, dorabiali małe rejestracje.
Brak konieczności (w przypadku pojazdów sprowadzanych z USA i z Japonii) wycinania krawędzi lub wyginania polskich rejestracji, aby dopasować je do fabrycznie przeznaczonego na nie miejsca.
Wzrost bezpieczeństwa – przy dawnych tablicach rejestracyjnych istniało ryzyko, że, odstając po wyginaniu, mogłyby odpaść w trakcie jazdy. Byłoby to zagrożeniem dla pieszych i kierowców. Od wprowadzenia tych nowych, bardziej kompaktowych, posiadacze importowanych samochodów nie muszą już decydować się na tak skrajne kroki.

Tagi: wymiary tablicy rejestracyjnej, tablica rejestracyjna wymiary, rozmiar tablicy rejestracyjnej, wymiar tablicy rejestracyjnej, wymiary tablic rejestracyjnych, tablice rejestracyjne wymiary, rozmiary tablic rejestracyjnych, wymiary tablic rejestracyjnych w polsce, jakie wymiary ma tablica rejestracyjna, długość tablicy rejestracyjnej, wymiary tablic rejestracyjnych 2020, wymiary tablicy rejestracyjnej 2020, rozmiary tablicy rejestracyjnej, wielkość tablicy rejestracyjnej, wymiary polskich tablic rejestracyjnych,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega