Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2017

Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2017

O tym, że posiadanie w samochodzie rejestratora jazdy może być przydatne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Często właśnie dzięki nagraniom z tego urządzenia możemy uniknąć mandatu lub oskarżeń o spowodowanie wypadku. Jak wybrać najlepsze urządzenie i czym się kierować mając ograniczony budżet? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając rejestrator jazdy.

Popularność kamer samochodowych
Od kilku lat lawinowo rośnie popularność montowania kamer samochodowych przez kierowców nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Furorę robią filmy z wypadków lub innych zdarzeń drogowych, na których jak na dłoni widać cały przebieg zdarzenia. Wszystko dzięki zamontowanemu z przodu auta urządzeniu, które dzięki swoim właściwościom potrafi nagrywać obraz bardzo dobrej jakości. Decydując się na kupno takiego urządzenia musimy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów podawanych przez producentów. Nie możemy opierać się jedynie na oznaczenia, że urządzenie nagrywa w trybie Full HD gdyż często mija się to z prawdą.

Najważniejsza cecha - popularność filmów
Nie ma ważniejszej cechy danej kamery samochodowej niż popularność filmów nagranych za jej pomocą w serwisach typy Youtube. NIgdy nie powinniśmy opierać się na filmach demo prezentowanych przez producentów. Najpewniej są one podrasowane i w rzeczywistości nagrania będą wychodzić dużo gorzej. Jeśli jednak wpiszemy nazwę rejestratora jaki planujemy kupić i zobaczymy wiele nagrań wrzucanych przez innych użytkowników będziemy mogli ze 100% pewnością stwierdzić jaka będzie jakość nagrań. Nie ma naszych zdaniem lepszej cechy kamery samochodowej niż jej popularność.

Ważne jest również to w jaki sposób kamera jest mocowana do naszego samochodu. Najbardziej wygodną i najlepszą formą mocowania jest przyssawka. Niektóre rejestratory montowane są jednak na klej, co może być problematyczne w przypadku chociażby chęci przełożenia urządzenia do innego samochodu.

Ciekawą opcją jest również posiadanie modułu GPS przez urządzenie. Dzięki temu nasze nagrania będą dodatkowo potwierdzone bardzo dokładną lokalizacją co w przypadku ewentualnych sporów może być bardzo pomocne.

W codziennym użytkowaniu kluczowe jest aby kamera była prosta w obsłudze. Wszystkie najważniejsze funkcje powinny być dostępny po jednym czy dwóch wciśnięciach przycisków. Jest to niezwykle ważne gdyż w przypadku szybkiej potrzeby skorzystania z urządzenia nie powinniśmy martwić się tym jak dana funkcją powinna zostać włączona.

Nasz ranking urządzeń
Według nas najlepsze rejestrator samochodóww w 2017 roku to:
Lark FreeCam 4.1
Navitel R600
NavRoad myCAM HD PRO
Xiaoyi Yi Dash Camera
ASUS Reco Smart Car and Portable Cam
Xblitz P200
Novatek 96650
Goclever Drive Yanosik
Mio MiVue 600
Media-Tech U-DRIVE UP (MT-4045)
Xblitz Night

A wy z jakich rejestratorów korzystacie? Zachęcamy do dyskusji!Oszczędzaj podróżując autem

Tagi

ardeny atrakcje zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie odcinkowy pomiar prędkości mapa 2016 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu auto do 10 tys aktualne cisnienie skoda kodiaq dane techniczne wymiana terminowego prawa jazdy dekoder vin automatyczna skrzynia biegów jak jeździć the grand tour online pl akcyza 2017 audi q2 wymiary audi q2 dane techniczne jakie opony zimowe 2016 jaki akumulator kategorie prawa jazdy zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą ceny samochodów elektrycznych w polsce jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu alfa romeo stelvio dane techniczne akcyza 2017 samochód klasy mercedesów autostrada wolności akcyza 2017 akcyza samochody 2017 akcyza 2017 tajlandia aktualności akcyz za samochód 2017 najbezpieczniejsze samochody 2016 jaki najlepszy olej silnikowy który pickup najwygodniejszy ranking niezawodności samochodów akcyza 2017 auta targi motoryzacyjne genewa 2017 jakie opony zimowe toyota wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu akcyza 2017 samochod zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 akcyza 2017 samochody agencja wywiadu akcyza 2017 samochody audi q2