Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2019/2020

Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2019/2020

O tym, że posiadanie w samochodzie rejestratora jazdy może być przydatne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Często właśnie dzięki nagraniom z tego urządzenia możemy uniknąć mandatu lub oskarżeń o spowodowanie wypadku. Jak wybrać najlepsze urządzenie i czym się kierować mając ograniczony budżet? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając rejestrator jazdy.

Popularność kamer samochodowych
Od kilku lat lawinowo rośnie popularność montowania kamer samochodowych przez kierowców nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Furorę robią filmy z wypadków lub innych zdarzeń drogowych, na których jak na dłoni widać cały przebieg zdarzenia. Wszystko dzięki zamontowanemu z przodu auta urządzeniu, które dzięki swoim właściwościom potrafi nagrywać obraz bardzo dobrej jakości. Decydując się na kupno takiego urządzenia musimy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów podawanych przez producentów. Nie możemy opierać się jedynie na oznaczenia, że urządzenie nagrywa w trybie Full HD gdyż często mija się to z prawdą.

Najważniejsza cecha - popularność filmów
Nie ma ważniejszej cechy danej kamery samochodowej niż popularność filmów nagranych za jej pomocą w serwisach typy Youtube. NIgdy nie powinniśmy opierać się na filmach demo prezentowanych przez producentów. Najpewniej są one podrasowane i w rzeczywistości nagrania będą wychodzić dużo gorzej. Jeśli jednak wpiszemy nazwę rejestratora jaki planujemy kupić i zobaczymy wiele nagrań wrzucanych przez innych użytkowników będziemy mogli ze 100% pewnością stwierdzić jaka będzie jakość nagrań. Nie ma naszych zdaniem lepszej cechy kamery samochodowej niż jej popularność.

Ważne jest również to w jaki sposób kamera jest mocowana do naszego samochodu. Najbardziej wygodną i najlepszą formą mocowania jest przyssawka. Niektóre rejestratory montowane są jednak na klej, co może być problematyczne w przypadku chociażby chęci przełożenia urządzenia do innego samochodu.

Ciekawą opcją jest również posiadanie modułu GPS przez urządzenie. Dzięki temu nasze nagrania będą dodatkowo potwierdzone bardzo dokładną lokalizacją co w przypadku ewentualnych sporów może być bardzo pomocne.

W codziennym użytkowaniu kluczowe jest aby kamera była prosta w obsłudze. Wszystkie najważniejsze funkcje powinny być dostępny po jednym czy dwóch wciśnięciach przycisków. Jest to niezwykle ważne gdyż w przypadku szybkiej potrzeby skorzystania z urządzenia nie powinniśmy martwić się tym jak dana funkcją powinna zostać włączona.

Nasz ranking urządzeń
Według nas najlepsze rejestrator samochodóww w 2017 roku to:
Lark FreeCam 4.1
Navitel R600
NavRoad myCAM HD PRO
Xiaoyi Yi Dash Camera
ASUS Reco Smart Car and Portable Cam
Xblitz P200
Novatek 96650
Goclever Drive Yanosik
Mio MiVue 600
Media-Tech U-DRIVE UP (MT-4045)
Xblitz Night

A wy z jakich rejestratorów korzystacie? Zachęcamy do dyskusji!


Tagi: jaki rejestrator jazdy kupić, ranking rejestratorów jazdy, rejestrator jazdy z gps ranking, kamera samochodowa ranking 2018, rejestrator jazdy ranking 2018,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty