Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2017

Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2017

O tym, że posiadanie w samochodzie rejestratora jazdy może być przydatne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Często właśnie dzięki nagraniom z tego urządzenia możemy uniknąć mandatu lub oskarżeń o spowodowanie wypadku. Jak wybrać najlepsze urządzenie i czym się kierować mając ograniczony budżet? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając rejestrator jazdy.

Popularność kamer samochodowych
Od kilku lat lawinowo rośnie popularność montowania kamer samochodowych przez kierowców nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Furorę robią filmy z wypadków lub innych zdarzeń drogowych, na których jak na dłoni widać cały przebieg zdarzenia. Wszystko dzięki zamontowanemu z przodu auta urządzeniu, które dzięki swoim właściwościom potrafi nagrywać obraz bardzo dobrej jakości. Decydując się na kupno takiego urządzenia musimy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów podawanych przez producentów. Nie możemy opierać się jedynie na oznaczenia, że urządzenie nagrywa w trybie Full HD gdyż często mija się to z prawdą.

Najważniejsza cecha - popularność filmów
Nie ma ważniejszej cechy danej kamery samochodowej niż popularność filmów nagranych za jej pomocą w serwisach typy Youtube. NIgdy nie powinniśmy opierać się na filmach demo prezentowanych przez producentów. Najpewniej są one podrasowane i w rzeczywistości nagrania będą wychodzić dużo gorzej. Jeśli jednak wpiszemy nazwę rejestratora jaki planujemy kupić i zobaczymy wiele nagrań wrzucanych przez innych użytkowników będziemy mogli ze 100% pewnością stwierdzić jaka będzie jakość nagrań. Nie ma naszych zdaniem lepszej cechy kamery samochodowej niż jej popularność.

Ważne jest również to w jaki sposób kamera jest mocowana do naszego samochodu. Najbardziej wygodną i najlepszą formą mocowania jest przyssawka. Niektóre rejestratory montowane są jednak na klej, co może być problematyczne w przypadku chociażby chęci przełożenia urządzenia do innego samochodu.

Ciekawą opcją jest również posiadanie modułu GPS przez urządzenie. Dzięki temu nasze nagrania będą dodatkowo potwierdzone bardzo dokładną lokalizacją co w przypadku ewentualnych sporów może być bardzo pomocne.

W codziennym użytkowaniu kluczowe jest aby kamera była prosta w obsłudze. Wszystkie najważniejsze funkcje powinny być dostępny po jednym czy dwóch wciśnięciach przycisków. Jest to niezwykle ważne gdyż w przypadku szybkiej potrzeby skorzystania z urządzenia nie powinniśmy martwić się tym jak dana funkcją powinna zostać włączona.

Nasz ranking urządzeń
Według nas najlepsze rejestrator samochodóww w 2017 roku to:
Lark FreeCam 4.1
Navitel R600
NavRoad myCAM HD PRO
Xiaoyi Yi Dash Camera
ASUS Reco Smart Car and Portable Cam
Xblitz P200
Novatek 96650
Goclever Drive Yanosik
Mio MiVue 600
Media-Tech U-DRIVE UP (MT-4045)
Xblitz Night

A wy z jakich rejestratorów korzystacie? Zachęcamy do dyskusji!


Tagi: kamera samochodowa ranking 2017, rejestratory jazdy ranking, kamera do samochodu ranking, navroad mycam hd pro opinie,

Tagi

mapa europy wyznaczanie trasy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu 2017 kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu 2017 auto do 10 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin automat jak jeździć grand tour online pl mapa europy audi q2 wymiary jaki akumulator do samochodu czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy 2017 bmw zabezpieczenie przed kradzieżą alfa giulia premiera bmw i8 opinie klasy mercedesa bramki na a2 akcyza ile wynosi ile kosztuje butla gazowa do samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejszy samochód 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku najlepszy pickup raport tuv 2017 pełna lista diesel zimą genewa targi motoryzacyjne 2017 astra g dane techniczne opony toyota chr dane techniczne wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt lakierowania auta audi dekoder vin aktualne informacje drogowe gdzie ciepło w lutym jaki kombivan wybrać umweltzone berlin gdzie kupić kamera do samochodu ranking folie car wrap bmw dane techniczne sposoby na senność za kierownicą bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty kolizja oświadczenie wzór co to jest tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą amatorskie focie niemcy winieta czechy winiety