Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2017/2018

Kamera samochodowa, rejestrator jazdy - jaki wybrać, testy, opinie, ranking 2017/2018

O tym, że posiadanie w samochodzie rejestratora jazdy może być przydatne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Często właśnie dzięki nagraniom z tego urządzenia możemy uniknąć mandatu lub oskarżeń o spowodowanie wypadku. Jak wybrać najlepsze urządzenie i czym się kierować mając ograniczony budżet? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając rejestrator jazdy.

Popularność kamer samochodowych
Od kilku lat lawinowo rośnie popularność montowania kamer samochodowych przez kierowców nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Furorę robią filmy z wypadków lub innych zdarzeń drogowych, na których jak na dłoni widać cały przebieg zdarzenia. Wszystko dzięki zamontowanemu z przodu auta urządzeniu, które dzięki swoim właściwościom potrafi nagrywać obraz bardzo dobrej jakości. Decydując się na kupno takiego urządzenia musimy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów podawanych przez producentów. Nie możemy opierać się jedynie na oznaczenia, że urządzenie nagrywa w trybie Full HD gdyż często mija się to z prawdą.

Najważniejsza cecha - popularność filmów
Nie ma ważniejszej cechy danej kamery samochodowej niż popularność filmów nagranych za jej pomocą w serwisach typy Youtube. NIgdy nie powinniśmy opierać się na filmach demo prezentowanych przez producentów. Najpewniej są one podrasowane i w rzeczywistości nagrania będą wychodzić dużo gorzej. Jeśli jednak wpiszemy nazwę rejestratora jaki planujemy kupić i zobaczymy wiele nagrań wrzucanych przez innych użytkowników będziemy mogli ze 100% pewnością stwierdzić jaka będzie jakość nagrań. Nie ma naszych zdaniem lepszej cechy kamery samochodowej niż jej popularność.

Ważne jest również to w jaki sposób kamera jest mocowana do naszego samochodu. Najbardziej wygodną i najlepszą formą mocowania jest przyssawka. Niektóre rejestratory montowane są jednak na klej, co może być problematyczne w przypadku chociażby chęci przełożenia urządzenia do innego samochodu.

Ciekawą opcją jest również posiadanie modułu GPS przez urządzenie. Dzięki temu nasze nagrania będą dodatkowo potwierdzone bardzo dokładną lokalizacją co w przypadku ewentualnych sporów może być bardzo pomocne.

W codziennym użytkowaniu kluczowe jest aby kamera była prosta w obsłudze. Wszystkie najważniejsze funkcje powinny być dostępny po jednym czy dwóch wciśnięciach przycisków. Jest to niezwykle ważne gdyż w przypadku szybkiej potrzeby skorzystania z urządzenia nie powinniśmy martwić się tym jak dana funkcją powinna zostać włączona.

Nasz ranking urządzeń
Według nas najlepsze rejestrator samochodóww w 2017 roku to:
Lark FreeCam 4.1
Navitel R600
NavRoad myCAM HD PRO
Xiaoyi Yi Dash Camera
ASUS Reco Smart Car and Portable Cam
Xblitz P200
Novatek 96650
Goclever Drive Yanosik
Mio MiVue 600
Media-Tech U-DRIVE UP (MT-4045)
Xblitz Night

A wy z jakich rejestratorów korzystacie? Zachęcamy do dyskusji!


Tagi: jaki rejestrator jazdy, kamera samochodowa ranking, kamera samochodowa ranking 2017, test kamer samochodowych, rejestrator jazdy ranking 2017, rejestrator jazdy ranking, ranking rejestratorów jazdy, jaki rejestrator samochodowy, rejestratory jazdy ranking, rejestrator samochodowy ranking, goclever drive yanosik, rejestrator jazdy jaki wybrać, jaki kupić rejestrator jazdy, ranking rejestratorów samochodowych, jaka kamera samochodowa 2017,

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin