Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Jeśli wybieracie się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów powinniście być przygotowani na to, że nie możecie wjechać autem do centrum jeśli nie posiadacie specjalnej naklejki na samochód. W zależności od tego czy nasze auto spełnia wymogi odnośnie emisji spalin czy nie - możemy się stać posiadaczami takiej naklejki i wjechać do centrum Berlina. Dziś przedstawimy wam praktyczne informacje na temat samej strefy, jej mapę oraz skąd wziąć naklejkę na szybę.

Umweltzone, strefa ekologiczna w Berlinie
Obowiązek posiadania oznaczenia na pojeździe powstał w roku 2008. Przez pierwsze kilka lat strefa funkcjonowała w sposób przejściowy, tzn. na jej teren mogły wjechać auta spełniające gorsze kryteria. Jednak od roku 2015 nie ma już możliwości aby wjechać do centrum miasta bez naklejki lub też z naklejką innego koloru. Tylko i wyłącznie posiadacze aut spełniających normy Euro 4 mogą legalnie wjechać do centrum Berlina. Jeśli poruszamy się autem bez naklejki lub takim, który nie spełnia tych norm musimy się liczyć z tym, że możemy otrzymać mandat w wysokości 40 euro - dlatego nie zalecamy wjazdu do centrum Berlina bez zielonej naklejki.

Skąd wziąć naklejkę na samochód
Jeśli już podjęliście decyzję o wyjeździe do Berlina musicie się zaopatrzyć w naklejkę na szybę. Można je nabyć na stacjach Dekra oraz TUV, a także w niektórych warsztatach samochodowych. Koszt takiej naklejki to zaledwie 5 euro - więc nie jest to duża kwota. Do zakupu potrzebować będziemy dowodu rejestracyjnego oraz ważnych badań technicznych. Należy liczyć się z tym, że na podstawie tych danych zostanie zweryfikowane czy nasz samochód spełnia normy Euro 4. Najlepszą i najwygodniejszą opcją będzie jednak zamówienie naklejki przez Internet. Wystarczy skorzystać ze strony organizacji Dekra , wypełnić formularz, załączyć skan dowodu rejestracyjnego i po kilku dniach pocztą otrzymamy naklejkę. Koszt takiej usługi to około 80zł.

Dokłada, interaktywna mapa Umweltzone Google Maps
To jednak, co najbardziej nam się przyda jeśli nie mamy naklejki to dokładna mapa Berlina, z naniesioną linią wyznaczającą Strefę Ekologiczną. Oczywiście jak tylko będziemy na miejscu w Berlinie to wszystkie ulice są oznakowane specjalnymi znakami pionowymi informującymi o tym, że wjeżdża się do strefy, jednak dobrze zaplanować swoją podróż już wcześniej.Przed wyjazdem do Berlina radzimy aby dobrze zapoznać się z tą mapą tak aby uniknąć ewentualnych problemów wynikających z braku naklejki uprawniającej do wjazdu do Strefy.


Tagi: wjazd do berlina, wjazd do berlina samochodem, umweltzone berlin, zieloną naklejka euro 4 gdzie kupić, umweltplakette gdzie kupić, zielona naklejka euro 4 gdzie kupić, dekra berlin, zielona strefa berlin, gdzie kupić plakietkę na wjazd do berlina, umweltzone na stacji benzynowej, berlin strefa ekologiczna, berlin wjazd samochodem, wjazd samochodem do berlina, gdzie kupić zieloną naklejką berlin, strefa ekologiczna berlin,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega