Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Jeśli wybieracie się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów powinniście być przygotowani na to, że nie możecie wjechać autem do centrum jeśli nie posiadacie specjalnej naklejki na samochód. W zależności od tego czy nasze auto spełnia wymogi odnośnie emisji spalin czy nie - możemy się stać posiadaczami takiej naklejki i wjechać do centrum Berlina. Dziś przedstawimy wam praktyczne informacje na temat samej strefy, jej mapę oraz skąd wziąć naklejkę na szybę.

Umweltzone, strefa ekologiczna w Berlinie
Obowiązek posiadania oznaczenia na pojeździe powstał w roku 2008. Przez pierwsze kilka lat strefa funkcjonowała w sposób przejściowy, tzn. na jej teren mogły wjechać auta spełniające gorsze kryteria. Jednak od roku 2015 nie ma już możliwości aby wjechać do centrum miasta bez naklejki lub też z naklejką innego koloru. Tylko i wyłącznie posiadacze aut spełniających normy Euro 4 mogą legalnie wjechać do centrum Berlina. Jeśli poruszamy się autem bez naklejki lub takim, który nie spełnia tych norm musimy się liczyć z tym, że możemy otrzymać mandat w wysokości 40 euro - dlatego nie zalecamy wjazdu do centrum Berlina bez zielonej naklejki.

Skąd wziąć naklejkę na samochód
Jeśli już podjęliście decyzję o wyjeździe do Berlina musicie się zaopatrzyć w naklejkę na szybę. Można je nabyć na stacjach Dekra oraz TUV, a także w niektórych warsztatach samochodowych. Koszt takiej naklejki to zaledwie 5 euro - więc nie jest to duża kwota. Do zakupu potrzebować będziemy dowodu rejestracyjnego oraz ważnych badań technicznych. Należy liczyć się z tym, że na podstawie tych danych zostanie zweryfikowane czy nasz samochód spełnia normy Euro 4. Najlepszą i najwygodniejszą opcją będzie jednak zamówienie naklejki przez Internet. Wystarczy skorzystać ze strony organizacji Dekra , wypełnić formularz, załączyć skan dowodu rejestracyjnego i po kilku dniach pocztą otrzymamy naklejkę. Koszt takiej usługi to około 80zł.

Dokłada, interaktywna mapa Umweltzone Google Maps
To jednak, co najbardziej nam się przyda jeśli nie mamy naklejki to dokładna mapa Berlina, z naniesioną linią wyznaczającą Strefę Ekologiczną. Oczywiście jak tylko będziemy na miejscu w Berlinie to wszystkie ulice są oznakowane specjalnymi znakami pionowymi informującymi o tym, że wjeżdża się do strefy, jednak dobrze zaplanować swoją podróż już wcześniej.Przed wyjazdem do Berlina radzimy aby dobrze zapoznać się z tą mapą tak aby uniknąć ewentualnych problemów wynikających z braku naklejki uprawniającej do wjazdu do Strefy.


Tagi: umweltzone berlin, wjazd do berlina samochodem, zielona strefa berlin, umweltzone, wjazd do berlina, strefa ekologiczna berlin, gdzie kupic zielona naklejka berlin, berlin umweltzone, berlin zielona strefa, berlin strefa ekologiczna, wjazd samochodem do berlina, berlin strefy, dekra berlin, strefy berlin, naklejka ekologiczna berlin,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty