Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Jeśli wybieracie się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów powinniście być przygotowani na to, że nie możecie wjechać autem do centrum jeśli nie posiadacie specjalnej naklejki na samochód. W zależności od tego czy nasze auto spełnia wymogi odnośnie emisji spalin czy nie - możemy się stać posiadaczami takiej naklejki i wjechać do centrum Berlina. Dziś przedstawimy wam praktyczne informacje na temat samej strefy, jej mapę oraz skąd wziąć naklejkę na szybę.

Umweltzone, strefa ekologiczna w Berlinie
Obowiązek posiadania oznaczenia na pojeździe powstał w roku 2008. Przez pierwsze kilka lat strefa funkcjonowała w sposób przejściowy, tzn. na jej teren mogły wjechać auta spełniające gorsze kryteria. Jednak od roku 2015 nie ma już możliwości aby wjechać do centrum miasta bez naklejki lub też z naklejką innego koloru. Tylko i wyłącznie posiadacze aut spełniających normy Euro 4 mogą legalnie wjechać do centrum Berlina. Jeśli poruszamy się autem bez naklejki lub takim, który nie spełnia tych norm musimy się liczyć z tym, że możemy otrzymać mandat w wysokości 40 euro - dlatego nie zalecamy wjazdu do centrum Berlina bez zielonej naklejki.

Skąd wziąć naklejkę na samochód
Jeśli już podjęliście decyzję o wyjeździe do Berlina musicie się zaopatrzyć w naklejkę na szybę. Można je nabyć na stacjach Dekra oraz TUV, a także w niektórych warsztatach samochodowych. Koszt takiej naklejki to zaledwie 5 euro - więc nie jest to duża kwota. Do zakupu potrzebować będziemy dowodu rejestracyjnego oraz ważnych badań technicznych. Należy liczyć się z tym, że na podstawie tych danych zostanie zweryfikowane czy nasz samochód spełnia normy Euro 4. Najlepszą i najwygodniejszą opcją będzie jednak zamówienie naklejki przez Internet. Wystarczy skorzystać ze strony organizacji Dekra , wypełnić formularz, załączyć skan dowodu rejestracyjnego i po kilku dniach pocztą otrzymamy naklejkę. Koszt takiej usługi to około 80zł.

Dokłada, interaktywna mapa Umweltzone Google Maps
To jednak, co najbardziej nam się przyda jeśli nie mamy naklejki to dokładna mapa Berlina, z naniesioną linią wyznaczającą Strefę Ekologiczną. Oczywiście jak tylko będziemy na miejscu w Berlinie to wszystkie ulice są oznakowane specjalnymi znakami pionowymi informującymi o tym, że wjeżdża się do strefy, jednak dobrze zaplanować swoją podróż już wcześniej.Przed wyjazdem do Berlina radzimy aby dobrze zapoznać się z tą mapą tak aby uniknąć ewentualnych problemów wynikających z braku naklejki uprawniającej do wjazdu do Strefy.


Tagi: umweltzone berlin gdzie kupić, umweltzone berlin mapa, umweltzone berlin, umweltzone gdzie kupić, strefa ekologiczna berlin, naklejki berlin, zielona strefa berlin mapa, berlin umweltzone map, strefa ekologiczna berlin mapa, berlin strefa ekologiczna mapa, umweltzone berlin map, umweltzone mapa, strefa ochrony środowiska berlin mapa, berlin strefa ekologiczna, umweltzone berlin google maps,

Tagi

mapa europy wyznaczanie trasy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu 2017 kontrolki w samochodzie ile kosztuje przerejestrowanie samochodu 2017 auto do 10 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin automat jak jeździć grand tour online pl mapa europy audi q2 wymiary jaki akumulator do samochodu czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy 2017 bmw zabezpieczenie przed kradzieżą alfa giulia premiera bmw i8 opinie klasy mercedesa bramki na a2 akcyza ile wynosi ile kosztuje butla gazowa do samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejszy samochód 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku najlepszy pickup raport tuv 2017 pełna lista diesel zimą genewa targi motoryzacyjne 2017 astra g dane techniczne opony toyota chr dane techniczne wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt lakierowania auta audi dekoder vin aktualne informacje drogowe gdzie ciepło w lutym jaki kombivan wybrać umweltzone berlin gdzie kupić kamera do samochodu ranking folie car wrap bmw dane techniczne sposoby na senność za kierownicą bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty kolizja oświadczenie wzór co to jest tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą amatorskie focie niemcy winieta czechy winiety