Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Umweltzone, strefa ekologiczna Berlin - dokładna mapa, gdzie kupić naklejkę

Jeśli wybieracie się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów powinniście być przygotowani na to, że nie możecie wjechać autem do centrum jeśli nie posiadacie specjalnej naklejki na samochód. W zależności od tego czy nasze auto spełnia wymogi odnośnie emisji spalin czy nie - możemy się stać posiadaczami takiej naklejki i wjechać do centrum Berlina. Dziś przedstawimy wam praktyczne informacje na temat samej strefy, jej mapę oraz skąd wziąć naklejkę na szybę.

Umweltzone, strefa ekologiczna w Berlinie
Obowiązek posiadania oznaczenia na pojeździe powstał w roku 2008. Przez pierwsze kilka lat strefa funkcjonowała w sposób przejściowy, tzn. na jej teren mogły wjechać auta spełniające gorsze kryteria. Jednak od roku 2015 nie ma już możliwości aby wjechać do centrum miasta bez naklejki lub też z naklejką innego koloru. Tylko i wyłącznie posiadacze aut spełniających normy Euro 4 mogą legalnie wjechać do centrum Berlina. Jeśli poruszamy się autem bez naklejki lub takim, który nie spełnia tych norm musimy się liczyć z tym, że możemy otrzymać mandat w wysokości 40 euro - dlatego nie zalecamy wjazdu do centrum Berlina bez zielonej naklejki.

Skąd wziąć naklejkę na samochód
Jeśli już podjęliście decyzję o wyjeździe do Berlina musicie się zaopatrzyć w naklejkę na szybę. Można je nabyć na stacjach Dekra oraz TUV, a także w niektórych warsztatach samochodowych. Koszt takiej naklejki to zaledwie 5 euro - więc nie jest to duża kwota. Do zakupu potrzebować będziemy dowodu rejestracyjnego oraz ważnych badań technicznych. Należy liczyć się z tym, że na podstawie tych danych zostanie zweryfikowane czy nasz samochód spełnia normy Euro 4. Najlepszą i najwygodniejszą opcją będzie jednak zamówienie naklejki przez Internet. Wystarczy skorzystać ze strony organizacji Dekra , wypełnić formularz, załączyć skan dowodu rejestracyjnego i po kilku dniach pocztą otrzymamy naklejkę. Koszt takiej usługi to około 80zł.

Dokłada, interaktywna mapa Umweltzone Google Maps
To jednak, co najbardziej nam się przyda jeśli nie mamy naklejki to dokładna mapa Berlina, z naniesioną linią wyznaczającą Strefę Ekologiczną. Oczywiście jak tylko będziemy na miejscu w Berlinie to wszystkie ulice są oznakowane specjalnymi znakami pionowymi informującymi o tym, że wjeżdża się do strefy, jednak dobrze zaplanować swoją podróż już wcześniej.Przed wyjazdem do Berlina radzimy aby dobrze zapoznać się z tą mapą tak aby uniknąć ewentualnych problemów wynikających z braku naklejki uprawniającej do wjazdu do Strefy.


Tagi: umweltzone berlin, umweltzone berlin gdzie kupić, strefa ekologiczna berlin, umweltzone berlin mapa, berlin strefa ekologiczna mapa, umweltzone gdzie kupić, berlin umweltzone, berlin strefa ekologiczna, gdzie kupić plakietkę na wjazd do berlina, zielona strefa berlin, berlin umweltzone map, strefa ochrony środowiska berlin mapa, umweltzone berlin map, umweltzone map, zielona naklejka berlin gdzie kupić,

Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin