Karty flotowe - paliwowe, jakie są zalety takiego rozwiązania?

Karty flotowe - paliwowe, jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zarządzanie flotą i kontrola wydatków związanych z tankowaniem paliw stanowią problem w wielu firmach. Doskonałe rozwiązanie tego zagadnienia, to funkcjonujące z powodzeniem od jakiegoś czasu i wciąż zyskujące popularność karty flotowe, zwane również paliwowymi.

Czym jest karta flotowa?
Jakie korzyści płyną ze stosowania takiego rozwiązania? Czym jest i jak działa karta paliwowa? Karta paliwowa umożliwia bezgotówkowy zakup paliwa na stacjach takich jak BP i Orlen - marek, związanych z wystawcą karty. Bezgotówkowe transakcje kartą paliwową, to nie tylko brak konieczności zaopatrywania kierowców w odpowiednią ilość gotówki na paliwo i późniejszego rozliczania wielu faktur. Karta paliwowa, dzięki wybranemu, wąskiemu zakresowi możliwych transakcji, pozwala precyzyjnie kontrolować wydatki kierowców – w odróżnieniu od zwykłej karty debetowej, czy kredytowej wydawanej przez bank. To zdecydowana oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu przeznaczanego na rozliczanie kierowców. Nie jest to oczywiście jedyna korzyść ze stosowania kart paliwowych.

System rejestruje tankowania dokonywane przez flotę konkretnej firmy i na koniec okresu rozliczeniowego wystawiane są zbiorcze faktury za paliwo z załącznikiem w postaci wykazu poszczególnych transakcji. To znacznie upraszcza księgowanie. Istnieją dwa typy kart paliwowych:
- Na okaziciela (typ K), sprawdzająca się w sytuacji, gdy jedna osoba korzysta z kilku pojazdów służbowych.
- Na numer rejestracyjny samochodu (typ S) - idealna, gdy z jednego samochodu korzysta na zmianę kilka osób.
Do każdej karty może być przyporządkowany tak zwany „pakiet kartowy”, będący spisem dóbr i usług dostępnych na stacji w ramach określonego limitu.

Rabaty za każdy zatankowany litr
Rejestrowanie przy pomocy karty wszystkich transakcji floty należącej do danej firmy, to również szansa na udzielanie korzystnych rabatów, które przynoszą korzyści obu stronom – klient tankuje taniej, operator karty ma pewność, że klient wróci na jedną ze stacji obsługiwanych przez kartę, bo to mu się po prostu opłaca. Karta paliwowa, jest więc jednocześnie rodzajem karty lojalnościowej, z której tankujący korzystają niejako mimochodem, bo przecież i tak używają karty rozliczając transakcję. Nie muszą nosić dodatkowego kawałka plastiku. Za co jeszcze można bezgotówkowo płacić kartą paliwową? Karta umożliwia nie tylko zakup paliwa, ale też innych dóbr i usług dostępnych na stacjach należących do sieci. Kierowca może sobie kupić kawę, kanapkę i inne przydatne w trasie artykuły, jakie znajdą się w asortymencie oraz w pakiecie danej karty. Wszystkie transakcje widoczne są na zestawieniu, jakie firma otrzymuje na koniec okresu rozliczeniowego. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość bezgotówkowego rozliczenia kartą przejazdów autostradami A1, A2 i A4. Eliminuje to konieczność zbierania i przechowywania paragonów za przejazdy – wszystkie te transakcje znajdą się na fakturze zbiorczej. Karty paliwowe, to oszczędność czasu i pieniędzy, oraz większa kontrola nad wydatkami - same korzyści dla firm posiadających flotę. Bliżej z Ofertą kart paliwowych mogą się zapoznać Państwo na stronie https://www.flotex.pl/


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin