Co można znaleźć pod maską samochodu?

Co można znaleźć pod maską samochodu?

Każdy, kto jeździ na co dzień autem , powinien wiedzieć, co można znaleźć pod maską samochodu. Wszystkie samochody posiadają takie same główne elementy. Mogę się one różnić ułożeniem, wielkością itp., jednak zazwyczaj mamy do czynienia z podobnymi elementami. Oczywiście niektóre modele samochodów mogą posiadać części dodatkowe, to zależy już od indywidualnych parametrów technicznych.

Wlewy podstawowych płynów eksploatacyjnych
O ile każdy wie, gdzie znajduje się wlew paliwa w jego samochodzie, o tyle niektóre osoby nie wiedzą, gdzie znaleźć pozostałe, istotne wlewy. Pod maską samochodu można znaleźć przede wszystkim wlew i filtry oleju oraz bagnet do sprawdzania poziomu paliwa. Warto wiedzieć, gdzie znajdują się powyższe elementy i regularnie kontrolować poziom oleju na własną rękę. Innym istotnym wlewem jest miejsce, które pozwala uzupełnić poziom płynu hamulcowego. Nie zużywa się on, ale niestety zanieczyszcza. Podobnie jak w przypadku oleju, warto kontrolować poziom płynu hamulcowego. Inne wlewy znajdujące się pod maską to wlew płynu chłodniczego oraz wlew płynu do spryskiwaczy. Ten ostatni jest z całą pewnością znany dobrze znacznej większości użytkowników aut.

Akumulator i bezpieczniki
Pod maską można znaleźć także akumulator. Z całą pewnością jego lokalizację znają osoby, które choć raz miały problem z odpaleniem auta w mroźny poranek. Obecnie akumulatory są zupełnie bezobsługowe, zwłaszcza te dopiero zainstalowane. Niemniej warto sprawdza poziom elektrolitu w akumulatorze. Kiedy pojawiają się problemy związane z rozruchem samochodu, warto zdecydować się na podładowanie, a następnie wymianę akumulatora. Dobrze jest wiedzieć, gdzie znajdują się bezpieczniki. Należy je sprawdzić zawsze, kiedy w samochodzie występuje jakiś problem. Może bowiem okazać się, że istnieje jakiś problem z bezpiecznikami.

Ważne filtry
Jak już wspomniano, pod maską można odnaleźć filtr oleju. Innym istotnym filtrem znajdującym się pod maską jest filtr powietrza. Ma on na celu zabezpieczenie cylindrów przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń wraz z powietrzem. Filtr powietrza powinny być wymieniane przynajmniej raz w roku. Często jednak potrzeba ta pojawia się znacznie szybciej i filtry trzeba wymienić wcześniej. Warto zadbać o ten aspekt, gdyż pozwoli on na długoletnie, bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie silnika i całego samochodu. Istotnym filtrem jest także filtr kabinowy, który oczyszcza powietrze dostające się do wnętrza samochodu. Dzięki temu podróże autem są bezpieczne i komfortowe.

Układ wspomagania
Pod maską samochodu znajduje się także układ wspomagania oraz wlew do niego. Na szczęście wymiana płynu w układzie wspomagania odbywa się rzadko, ale to nie zwalnia ze stałej konieczności kontrolowania jego poziomu.

Paski kluczowe dla auta
Pod maską znajdują się także dwa kluczowe paski, a mianowicie pasek klinowy i pasek rozrządu. Pasek klinowy odpowiada m.in. za pracę alternatora. Jego całkowite uszkodzenie powoduje unieruchomienie auta. Pasek rozrządu jest podstawowym elementem eksploatacyjnym samochodu. Warto wiedzieć, że niektóre nowsze modele wyposażone są w łańcuchy, a nie w paski.

Tagi: co można znaleźć pod maską samochodu, co można znaleźć pod maską samochodu, co można znaleźć pod maską samochodu, co można znaleźć pod maską samochodu, co można znaleźć pod maską samochodu, pod maską samochodu, pod maską samochodu, pod maską samochodu, pod maską samochodu, pod maską samochodu, co można znaleźć pod maską, co można znaleźć pod maską, co można znaleźć pod maską, co można znaleźć pod maską, co można znaleźć pod maską,

Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty