Co można znaleźć pod maską samochodu?

Co można znaleźć pod maską samochodu?

Każdy, kto jeździ na co dzień autem , powinien wiedzieć, co można znaleźć pod maską samochodu. Wszystkie samochody posiadają takie same główne elementy. Mogę się one różnić ułożeniem, wielkością itp., jednak zazwyczaj mamy do czynienia z podobnymi elementami. Oczywiście niektóre modele samochodów mogą posiadać części dodatkowe, to zależy już od indywidualnych parametrów technicznych.

Wlewy podstawowych płynów eksploatacyjnych
O ile każdy wie, gdzie znajduje się wlew paliwa w jego samochodzie, o tyle niektóre osoby nie wiedzą, gdzie znaleźć pozostałe, istotne wlewy. Pod maską samochodu można znaleźć przede wszystkim wlew i filtry oleju oraz bagnet do sprawdzania poziomu paliwa. Warto wiedzieć, gdzie znajdują się powyższe elementy i regularnie kontrolować poziom oleju na własną rękę. Innym istotnym wlewem jest miejsce, które pozwala uzupełnić poziom płynu hamulcowego. Nie zużywa się on, ale niestety zanieczyszcza. Podobnie jak w przypadku oleju, warto kontrolować poziom płynu hamulcowego. Inne wlewy znajdujące się pod maską to wlew płynu chłodniczego oraz wlew płynu do spryskiwaczy. Ten ostatni jest z całą pewnością znany dobrze znacznej większości użytkowników aut.

Akumulator i bezpieczniki
Pod maską można znaleźć także akumulator. Z całą pewnością jego lokalizację znają osoby, które choć raz miały problem z odpaleniem auta w mroźny poranek. Obecnie akumulatory są zupełnie bezobsługowe, zwłaszcza te dopiero zainstalowane. Niemniej warto sprawdza poziom elektrolitu w akumulatorze. Kiedy pojawiają się problemy związane z rozruchem samochodu, warto zdecydować się na podładowanie, a następnie wymianę akumulatora. Dobrze jest wiedzieć, gdzie znajdują się bezpieczniki. Należy je sprawdzić zawsze, kiedy w samochodzie występuje jakiś problem. Może bowiem okazać się, że istnieje jakiś problem z bezpiecznikami.

Ważne filtry
Jak już wspomniano, pod maską można odnaleźć filtr oleju. Innym istotnym filtrem znajdującym się pod maską jest filtr powietrza. Ma on na celu zabezpieczenie cylindrów przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń wraz z powietrzem. Filtr powietrza powinny być wymieniane przynajmniej raz w roku. Często jednak potrzeba ta pojawia się znacznie szybciej i filtry trzeba wymienić wcześniej. Warto zadbać o ten aspekt, gdyż pozwoli on na długoletnie, bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie silnika i całego samochodu. Istotnym filtrem jest także filtr kabinowy, który oczyszcza powietrze dostające się do wnętrza samochodu. Dzięki temu podróże autem są bezpieczne i komfortowe.

Układ wspomagania
Pod maską samochodu znajduje się także układ wspomagania oraz wlew do niego. Na szczęście wymiana płynu w układzie wspomagania odbywa się rzadko, ale to nie zwalnia ze stałej konieczności kontrolowania jego poziomu.

Paski kluczowe dla auta
Pod maską znajdują się także dwa kluczowe paski, a mianowicie pasek klinowy i pasek rozrządu. Pasek klinowy odpowiada m.in. za pracę alternatora. Jego całkowite uszkodzenie powoduje unieruchomienie auta. Pasek rozrządu jest podstawowym elementem eksploatacyjnym samochodu. Warto wiedzieć, że niektóre nowsze modele wyposażone są w łańcuchy, a nie w paski.

Tagi: co można znaleźć pod maską samochodu,

Partner serwisu - AboutDecor

Tagi

zabytki europy najciekawsze miejsca w krakowie czy umowa kupna sprzedaży może być napisana odręcznie citroen c4 deska rozdzielcza opis kontrolek ile kosztuje przerejestrowanie samochodu pierwsze auto do 30 tys skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie pedały w automacie audi q2 wymiary kategorię prawa jazdy 2020 planowanie trasy samochodem elektrycznym mercedes klasy autostradą a2 bramki rozmieszczenie co obejmuje gwarancja samochodu najbezpieczniejsze samochody 2020 jak sprawdzić jaki olej do silnika ranking pickupów 2020 raport tüv 2020 pełna lista toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady wlanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa za samochód kombivan ranking umweltplakette gdzie kupić gołoledź jak jeździć autostradą a1 bramki rozmieszczenie autostradą a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty tempomat aktywny a pasywny zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy gdzie kupić winiety czechy gdzie kupić w polsce niemieckie otomoto co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy jak sprawdzić biegunowość akumulatora gdański bazar natury od czego zacząć zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu morskiego branża spedycyjna gdzie można jeździć gokartem województwa w polsce 2020 awaria samochodu na drodze ekspresowej transport drogowy jak przechowywać opony w garażu aplikacja dla kamperów po polsku nawigacja w samochodzie historia pojazdu za darmo jak długo ładować akumulator co można znaleźć pod maską samochodu skup aut opinie jaka kurtka na choppera ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy numer karty pojazdu najtańsze nowe samochody 2020 ile kosztuje zdjęcie blokady z koła 2020 pedały w samochodzie jak zapłacić mandat na poczcie oznaczenia paliw w europie koszt wymiany uszczelki pod głowicą 2.2 d4d lusterko fotochromatyczne bieg jałowy zatrzymane prawo jazdy czy można jeździć 2020 wymiary tablicy rejestracyjnej całkowicie rozładowany akumulator klasy samochodów za co odpowiada moduł komfortu opel modele 2019 skuter nie odpala jakiego elektryka kupic profil kierowcy wniosek 2020 ile zdjęć do prawa jazdy silniki wolnossące 2020 nieoznakowany radiowóz przepisy parkowanie automatem najtrudniejsze pytania na prawo jazdy zawody samochodowe rozgrywane we francji i w monako jakie auto 7 osobowe kiedy przyjdzie moja paczka gokarty karpacz bp komfort prepaid wallbox jak działa piętrowanie palet w transporcie rozliczanie czasu pracy kierowców na czym polega