Nowe technologie w świecie logistyki

Nowe technologie w świecie logistyki

Jak nowe technologie pozwalają kontrolować przepływ informacji w świecie logistyki? Czy ktoś pamięta jeszcze zarządzanie kierowcami, autami oraz trasami w tradycyjny sposób? Dziś z pomocą przychodzą technologię, dzięki którym czas transportu się skraca, liczba kilometrów jest optymalizowana do maksimum, a firmy nie mają problemów z kontrolą swojej floty.

Z punktu widzenia każdego z nas sytuacja wygląda dość prosto. Wyszukujemy interesujący nas towar w internecie i go zamawiamy. W prosty sposób już często następnego dnia kurier puka do naszych drzwi wręczając nam paczkę, która przejechała cały kraj w ciągu jednego popołudnia. Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób zarządza się łańcuchem dostaw, jak ustala się trasy przejazdów aut lub jakie rozwiązania stoją za monitoringiem i weryfikacją położenia flot samochodów?

Obsługa magazynów
Kluczowym krokiem w szybkiej realizacji zamówienia jest połączenie pomiędzy systemem zamówień, a magazynem, który obsługuje pakowanie i przygotowywanie produktów do wysyłki. W małych firmach zazwyczaj pracownicy sami dobierają produkty do konkretnych zamówień szukając towarów na regałach w magazynie. Dzięki nowoczesnym systemom magazynowym można jednak zautomatyzować wyszukiwanie produktów w magazynie oraz dobierać optymalnie trasę po alejach w celu skompletowania całego zamówienia. W największych magazynach Europy coraz częściej można spotkać się nawet z pełną automatyzacją, dzięki której to maszyny przygotowują paczki - dostarczając elementy zamówienia do miejsca pakowania.

Wysyłka produktów
Mając spakowany towar trafia on do firmy kurierskiej. Na polskim rynku działa ich dość sporo, dzięki czemu mamy pole do konkurencyjności. A ta zawsze wprowadza rozwój usług i polepszenie ich jakości. Dawno minęły czasy gdy na paczkę, trzeba było czekać ponad 2 dni. W dużej mierze - linie tranzytowe są tak ze sobą skomunikowane aby paczka nadana w dany dzień trafiła w dowolne miejsce w kraju już dnia następnego. Ogranicza to koszty magazynowania paczek oraz ich obsługi podczas przewożenia. Ponadto standardem jest już dziś pełen monitoring trasy paczki - z informacją o tym gdzie aktualnie się znajduje lub też gdzie była ostatnio odnotowana. Firmy kurierskie ponadto oferują swoim klientom informacje przekazywane przez SMS o tym kiedy mogą spodziewać się dostawy paczki.

Firmy logistyczne Jak wypada to wszystko na tle firm logistycznych? Na co najczęściej zwracają one uwagę rozwijając swoje technologie i inwestując w nowe produkty? Z pewnością ważną nowinką techniczną jest namierzanie floty poprzez GPS - np. firmy https://www.verizonconnect.com/pl/ Takie narzędzia pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować aktualne położenie aut na mapie, czas pracy kierowców, optymalne trasy przejazdu. Takie narzędzie ograniczają koszty w firmach oraz pozwalają na weryfikację pracy kierowców.


Tagi

zabytki europy co mozna zwiedzic w krakowie odcinkowy pomiar prędkości 2017 umowa kupna sprzedaży samochodu kontrolki w samochodzie opis przerejestrowanie samochodu koszt jaki pierwszy samochód skoda kodiaq dane techniczne odnowienie prawa jazdy badania lekarskie darmowe sprawdzenie numeru vin jak jeździć automatem the grand tour pl online mapa europy audi q2 wymiary krisalp hp3 test jaki akumulator do samochodu kategoria prawa jazdy am będzie uprawniać do kierowania bmw zabezpieczenie przed kradzieżą samochody elektryczne w polsce ceny alfa romeo wyniki sprzedaży bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu tajlandia co warto wiedzieć najbezpieczniejsze samochody 2017 jak sprawdzic jaki olej w silniku który pickup najwygodniejszy raport tuv 2017 pełna lista targi motoryzacyjne genewa 2018 astra g dane techniczne toyota chr 1.2 turbo spalanie wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w polsce 2017 dluga podroz samochodem jak sie przygotowac zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa 2017 koszt przemalowania całego samochodu auta poleasingowe czy warto gdzie ciepło w lutym jaki kombivan umweltzone berlin gdzie kupić rejestrator jazdy ranking 2017 folie car wrap bramki na a1 mapa autostrada a4 opłaty gdzie bramki autostrada a6 opłaty jak napisać oświadczenie wzór tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą powietrzne taxi fotografia motoryzacyjna jaki jest czas na przerejestrowanie samochodu niemcy winieta winiety czechy 2017 cena adam jesionek gdzie sprawdzic vin