Nowe technologie w świecie logistyki

Nowe technologie w świecie logistyki

Jak nowe technologie pozwalają kontrolować przepływ informacji w świecie logistyki? Czy ktoś pamięta jeszcze zarządzanie kierowcami, autami oraz trasami w tradycyjny sposób? Dziś z pomocą przychodzą technologię, dzięki którym czas transportu się skraca, liczba kilometrów jest optymalizowana do maksimum, a firmy nie mają problemów z kontrolą swojej floty.

Z punktu widzenia każdego z nas sytuacja wygląda dość prosto. Wyszukujemy interesujący nas towar w internecie i go zamawiamy. W prosty sposób już często następnego dnia kurier puka do naszych drzwi wręczając nam paczkę, która przejechała cały kraj w ciągu jednego popołudnia. Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób zarządza się łańcuchem dostaw, jak ustala się trasy przejazdów aut lub jakie rozwiązania stoją za monitoringiem i weryfikacją położenia flot samochodów?

Obsługa magazynów
Kluczowym krokiem w szybkiej realizacji zamówienia jest połączenie pomiędzy systemem zamówień, a magazynem, który obsługuje pakowanie i przygotowywanie produktów do wysyłki. W małych firmach zazwyczaj pracownicy sami dobierają produkty do konkretnych zamówień szukając towarów na regałach w magazynie. Dzięki nowoczesnym systemom magazynowym można jednak zautomatyzować wyszukiwanie produktów w magazynie oraz dobierać optymalnie trasę po alejach w celu skompletowania całego zamówienia. W największych magazynach Europy coraz częściej można spotkać się nawet z pełną automatyzacją, dzięki której to maszyny przygotowują paczki - dostarczając elementy zamówienia do miejsca pakowania.

Wysyłka produktów
Mając spakowany towar trafia on do firmy kurierskiej. Na polskim rynku działa ich dość sporo, dzięki czemu mamy pole do konkurencyjności. A ta zawsze wprowadza rozwój usług i polepszenie ich jakości. Dawno minęły czasy gdy na paczkę, trzeba było czekać ponad 2 dni. W dużej mierze - linie tranzytowe są tak ze sobą skomunikowane aby paczka nadana w dany dzień trafiła w dowolne miejsce w kraju już dnia następnego. Ogranicza to koszty magazynowania paczek oraz ich obsługi podczas przewożenia. Ponadto standardem jest już dziś pełen monitoring trasy paczki - z informacją o tym gdzie aktualnie się znajduje lub też gdzie była ostatnio odnotowana. Firmy kurierskie ponadto oferują swoim klientom informacje przekazywane przez SMS o tym kiedy mogą spodziewać się dostawy paczki.

Firmy logistyczne Jak wypada to wszystko na tle firm logistycznych? Na co najczęściej zwracają one uwagę rozwijając swoje technologie i inwestując w nowe produkty? Z pewnością ważną nowinką techniczną jest namierzanie floty poprzez GPS - np. firmy https://www.verizonconnect.com/pl/ Takie narzędzia pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować aktualne położenie aut na mapie, czas pracy kierowców, optymalne trasy przejazdu. Takie narzędzie ograniczają koszty w firmach oraz pozwalają na weryfikację pracy kierowców.


Tagi

zabytki europy co warto zobaczyć w krakowie umowa kupna sprzedaży samochodu opis kontrolek na desce rozdzielczej przerejestrowanie samochodu cena auto do 15 tys skoda kodiaq dane techniczne koniec ważności prawa jazdy darmowy raport vin automatyczna skrzynia biegów pedały the grand tour online pl map24 audi q2 wymiary akumulatory samochodowe ranking 2017 prawo jazdy am do czego uprawnia zabezpieczenie samochodu alfa bmw bmw i8 spalanie klasy mercedesa bramki na a2 co obejmuje gwarancja samochodu wypuszczanie gazu z butli turystycznej baht tajlandia jak sprawdzic jaki olej do silnika jaki pickup raport tuv 2018 pełna lista pdf targi genewa bilety jak czytać oznaczenia opon toyota chr wymiary wirtualny alkomat a rzeczywistość dopuszczalna ilość alkoholu w rosji długa trasa samochodem porady zatankowanie benzyny do diesla objawy opłata recyklingowa samochód 2019 ile kosztuje oklejenie samochodu folią ochronną auta po kombivan ranking umweltzone berlin rejestrator jazdy ranking 2018 car wrapping autostrada bursztynowa bramki na a4 autostrada a6 opłaty oświadczenie sprawcy kolizji 2018 tempomat aktywny bezpieczne wakacje za granicą flota gps carbon w samochodzie zdjęcia aut kamera samochodowa czy warto winiety niemcy winiety czechy adam jesionek gdzie sprawdzić vin otomoto niemcy co można przewozić pomocą drogową najwygodniejszy samochód na trasy umiejętności kierowcy seszele na własną rękę jak sprawdzić biegunowość akumulatora bazar natury garnizon gdańsk czyszczenie elementów zewnętrznych samodzielne zwiedzanie krakowa wady i zalety transportu lotniczego branża spedycyjna gdzie mozna jezdzic gokartem delegacja warszawa czy oc jest obowiązkowe jeżeli nie jeżdżę samochodem kredyt samochodowy porównanie car sharing wrocław ustaw trasę do domu ile jest województw awaria na drodze ekspresowej gps do maszyn budowlanych bariera energochłonna cena chwilowki loanprofy wyznacz trasę do bezpieczeństwo w transporcie winiety włochy gdzie kupić co to jest transport aplikacja smogowa gdzie opłacić akcyzę za samochód aplikacja dla kamperów here maps wyznaczanie trasy ford powershift awarie mytaxi czy uber historia pojazdu za darmo akumulator samochodowy co jest pod maska samochodu czy trzeba przerejestrowywać auto jaka kurtka na motocykl ergo hestia wyrobienie zielonej karty